AUDIO VIDEO SHOW 2018: TOP 10

AUDIO VIDEO SHOW 2018: TOP 10

Audio Video Show 2018 jest idealną okazją dla odwiedzających, aby zobaczyć najciekawsze urządzenia z branży audio oraz video. Swoje rozwiązania technologiczne zaprezentują takie marki, jak m.in.: LG, Philips, Panasonic, Yamaha, Marantz, McIntosh, czy B&W. Wystawa Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada w trzech lokalizacjach: na PGE Narodowym oraz w hotelach Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip. Poniżej znajduje się lista najciekawszych systemów audio i video, które będą dostępne podczas Audio Video Show 2018.

D’Agostino Relentless – PGE Narodowy, Studio TV3

 

Bezwzględny – dokładnie tak nazywa się najnowszy wzmacniacz Dana D’Agostino. I nie ma się czemu dziwić, bo jest to monoblok o mocy dochodzącej do 6000 W przy 2 Ω. Oczywiście rzadko kto zwraca uwagę na moc podawaną przy takim obciążeniu, ale czy 1500 W przy 8 Ω lub 3000 W przy 4 Ω brzmi gorzej? Powiedzmy sobie szczerze – taka końcówka mocy powinna napędzić dowolne kolumny, wywołując przy okazji małą panikę w lokalnej elektrowni.

Ważące 250 kg i kosztujące 1,2 miliona złotych monobloki zostaną zaprezentowane przez samego właściciela i konstruktora, legendę hi-endu, Dana D’Agostino. Będzie to pierwsza wizyta byłego szefa firmy Krell w Polsce. Swego rodzaju „dodatkiem” do całego, kosztującego blisko 3 miliony złotych systemu, będą kolumny Wilson Audio Alexx, których prezentacja w ubiegłym roku przyciągnęła prawdziwe tłumy. Dużą atrakcją pokazu będzie przedpremierowy odsłuch albumu „Equinoxe Infinity” Jean-Michel Jarre’a 16 listopada o godzinie 13:00 oraz winylowej płyty „Ulotne” Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa, z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek tego samego dnia o godzinie 15:00 – właśnie na takim systemie marzeń.

MBL Radialstrahler – 101 X-treme PGE Narodowy, Studio TV2

 

Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie referencyjny system manufaktury MBL z głośnikami Radialstrahler MBL 101 X-treme. Te niecodzienne kolumny o omnipolarnym wzorze promieniowania zagrają wraz z firmową elektroniką z serii Reference: 4 monofonicznymi wzmacniaczami mocy MBL 9011, przedwzmacniaczem MBL 6010D oraz dzielonym odtwarzaczem MBL 1611F/1621.

Zestawem można operować synchronicznie. Dzięki MBL Roon Module użytkownik dostaje dostęp do odtwarzania wielu formatów audio z automatyczną i bezproblemową konwersją, bazą danych, dotyczącą muzyki, a także pełną kontrolą nad każdym z urządzeń. Można nimi sterować z poziomu smartfona lub tabletu.

Manron Delta SE 150 – Hotel Radisson Blu Sobieski, Sala 418

 

 

Toruńska firma Manron zaprezentuje wyjątkowy wzmacniacz – monobloki DELTA SE 150. W urządzeniu zastosowano układ bezpośrednio żarzonej triody single-ended, bazujący na lampie GM100. Ta tysiącwatowa lampa, pochodząca z lat 30-tych XX wieku, pozwala uzyskać około 200 watów mocy wyjściowej na kanał. Oryginalnie lampy tego typu stosowano w nadajnikach radiowych. Wzmacniacz jest jedną z nielicznych konstrukcji na świecie zbudowanych w oparciu o lampę GM100, a jego cenę producent ustalił na okrągły milion złotych za parę.

Yamaha NS-5000 – PGE Narodowy, Studio TV1

 

Japoński producent przedstawia flagowe kolumny głośnikowe. NS-5000 są kolejną konstrukcją w historii produktów firmy. Membrany przetworników w nowym modelu są wykonane z nowego materiału – syntetycznego polimeru o nazwie Zylon, który odróżnia się charakterystyką akustyczną od jakiegokolwiek innego materiału. Charakteryzują się niezwykle wysoką wytrzymałością na rozciąganie i szybkością akustyczną.

W modelu NS-5000 Zylon został użyty do przygotowania membran każdego z trzech przetworników: wysokotonowego, średniotonowego i niskotonowego. Na szczególną uwagę zasługuje potężny głośnik niskotonowy o średnicy aż 300 milimetrów. NS-5000 jest 3-drożną kolumną z systemem bass-reflex. Obudowa kolumn została wykonana z laminowanych paneli z białej brzozy, pochodzącej z wyspy Hokkaido.

Marantz KI-Ruby – PGE Narodowy, Sala Książęca

 

Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio, świętuje 40 rocznicę współpracy z Ambasadorem marki, Kenem Ishiwata, prezentując dwa wyjątkowe komponenty z limitowanej edycji o nazwie KI-Ruby: odtwarzacz SACD/CD – SA-KI Ruby oraz wzmacniacz PM-KI Ruby – obydwa modele będą dostępne w ograniczonej liczbie 1000 sztuk na całym świecie. Zostały one wyróżnione wygrawerowanym laserowo autografem Kena Ishiwaty oraz osadzonym na szczycie przedniego rubinem – stąd nazwa Ruby.

Oba modele są konstrukcjami stworzonymi od podstaw, bazującymi nie tylko na wieloletnim doświadczeniu inżynierów firmy Marantz. Oprócz odtwarzania płyt SACD i CD w wyjątkowo wysokim standardzie, model SA-KI Ruby oferuje również wiele wejść cyfrowych, w tym port USB dla wygodnego podłączenia do komputera oraz przetwarza dźwięk cyfrowy wykorzystując opatentowaną, jednobitową technologię Marantz Musical Mastering oraz konwersję MMM-Conversion w celu dostarczenia sygnału do wyjścia analogowego.

Wzmacniacz PM-KI Ruby jest konstrukcją całkowicie analogową, z sekcją przedwzmacniacza o wysokiej rozdzielczości, wykorzystującą opatentowaną technologię HDAM oraz sekcją wzmacniacza o zmiennej mocy 100 W na kanał, zastosowanej również we flagowym wzmacniaczu PM-10. Oprócz szerokiej gamy wejść liniowych PM-KI Ruby wyposażony został w układ Marantz Musical Premium Phono EQ o niskim poziomie szumu, obsługującym wkładki MC oraz MM dla zapewnienia kompatybilności ze współczesnymi gramofonami.

LG OLED C8 – PGE Narodowy, Sala Platynowa 3

 

Firma LG zaprezentuje najnowsze telewizory OLED, które cieszą się uznaniem wśród ekspertów. Główną atrakcją stoiska będzie 77-calowy telewizor OLED z serii C8. Jego celem jest zaoferowanie wyjątkowo wiernego i niespotykanego wcześniej odwzorowywania detali obrazu oraz dźwięku. Jedną z zalet modelu LG OLED77C8 jest możliwość osiągnięcia wyraźnej i głębokiej czerni. Natomiast proporcje kontrastu są w stanie wywrzeć duże wrażenie na każdym koneserze znakomitej wizji. Ponadto w urządzeniu zastosowano następujące technologie: sztuczną inteligencję LG AI ThinQ, inteligentny procesor LG α9, czy Dolby Atmos.

Telewizory ze wspomnianej serii są przykładem pierwszego wprowadzenia sztucznej inteligencji w języku polskim. Użytkownicy poprzez polecenia głosowe mogą sterować telewizorem. Dzięki technologii opartej na Deep ThinQ urządzenie uczy się komunikatów użytkownika w obszarze: sterowania funkcjami telewizora, łączenia z innymi urządzeniami oraz wyszukiwania głosowego. Sztuczna inteligencja w telewizorach LG umożliwia m.in. wyszukiwanie treści na YouTube, zmianę kanału i głośności, przełączanie trybów wyświetlania obrazu, czy też wyłączanie telewizora o określonej godzinie. Oprócz tego urządzenie rozpoznaje styl i sposób wypowiedzi użytkownika, dzięki czemu obsługa telewizora staje się prosta i intuicyjna.

Philips OLED+ 903 – PGE Narodowy, Sala Platynowa 1

 

Mimo tego że telewizory z wyświetlaczami OLED są dostępne na rynku od kilku lat, firma Phillips postanowiła wprowadzić pierwsze ekrany oznaczane jako OLED+. Główną jednostką, odpowiadającą za sposób wyświetlania treści, jest procesor P5 Perfect Picture. System nagłośnienia powstał w efekcie kooperacji Phillips TV z firmą Bowers & Wilkins – ekspertami w dziedzinie tworzenia wysokiej jakości głośników. Tło doświetla sprawdzony system Ambilight.

OLED+ 903 działa w oparciu o system Android, którym można sterować za pomocą tradycyjnego pilota oraz minimalistycznej „różdżki”, która obsługuje również inne, połączone z telewizorem urządzenia. Wielbiciele nowoczesnych rozwiązań docenią Asystenta Google, który ułatwia obsługę telewizora i może być połączony ze smartfonem, przenosząc użytkownika w tryb inteligentnego zarządzania domowymi sprzętami.

Rockport Lyra – PGE Narodowy, Studio TV5

 

Podczas Audio Video Show, marka Rockport Technologies zaprezentuje topowy model swoich kolumn – model Lyra. Kosztujące przeszło 800 000 złotych urządzenia stają się jednymi z najlepszych konstrukcji na świecie. Głośniki zostaną zaprezentowane z lampową elektroniką firmy VTL: wzmacniaczami mocy Siegfried Series II oraz przedwzmacniacze TL-7.5 Series III. Źródłem prezentacji będzie gramofon VPI Avenger Reference z wkładką LLyra Etna.
W kolumnach zostały zastosowane głośniki średniotonowe, których poszczególne sekcje membrany są różnej grubości. Membrany wykonano z włókien węglowych, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie niespotykanie niskiego poziomu zniekształceń. Lyra to kolumny 3,5-drożne.

Transrotor Artus – Hotel Golden Tulip, Sala Tulip 2

 

Na Audio Video Show zostanie zaprezentowany najdroższy gramofon świata – Transrotor Artus. To niezwykłe, kosztujące ponad 600 tysięcy złotych urządzenie, z całkowicie odsprzęgniętym talerzem, jest szczytowym osiągnięciem w dziedzinie odtwarzania czarnej płyty. Na wszystkie pytania odpowiadać będzie współwłaściciel firmy Transrotor, pan Dirk Rake.

Naim Statement – PGE Narodowy, Sala Continental

 

Wzmacniacz Statement jest szczytem wiedzy inżynierskiej firmy Naim. System składa się z przedwzmacniacza NAC S1 oraz dwóch monofonicznych wzmacniaczy mocy NAP S1. NAC S1 i NAP S1 dzielą ten sam podstawowy układ. Powodujący szumy zasilacz umieszczony jest w podstawie, a elektronikę zamieszczono powyżej. Każda sekcja jest podzielona akrylowym elementem, zmniejszającym drgania.

Każdy element został starannie zaprojektowany i stworzony przy użyciu nowatorskiej technologii produkcji. Mimo to, elementy kluczowe dla brzmienia, są montowane i lutowane ręcznie przez wykwalifikowanych techników. Montaż końcowy całego urządzenia odbywa się w Wiltshire, w Anglii.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj