100 NAJLEPSZYCH BLOGÓW MUZYCZNYCH

100 NAJLEPSZYCH BLOGÓW MUZYCZNYCH
Portal Sound of Style sporządził listę najlepszych i najbardziej wpływowywch internetowych stron o muzyce

W Polsce prasa muzyczna praktycznie nie istnieje, na szczęście na świecie ma się całkiem nieźle. I przypuszczamy, że będzie mieć coraz ważniejsze znaczenie.

Chociaż automatyczne systemy rekomendacyjne cieszą się sporą popularnością, to jednak słuchacze w coraz większym stopniu są skłonni zawierzać ocenom i rekomendacjom ludzi, którzy po prostu mają doświadczenie, znają się na rzeczy i odznaczają się dobrym gustem oraz instynktem odnajdywania rzeczy pięknych, dobrych i wzruszających tudzież prawdziwych artystów. Wartość takich podpowiedzi doceni każdy, kto wejdzie do pierwszego z brzegu serwisu streamingowego, gdzie jest 20 mln pozycji i trzeba stracić naprawdę sporo czasu, żeby znaleźć coś uczciwego.

Sound of Style wziął pod uwagę tylko takie blogi, które nie są związane z żadnymi stacjami radiowymi, telewizyjnymi oraz magazynami drukowanymi i gazetami. O ich pozycji w rankinguzdecydowała m.in. częstotliwość publikacji, jakość materiałów, pozycjonowanie, miejsce w mediach społecznościowych i Klout Score. Wyjaśnijmy też, że pod pojęciem bloga muzycznego kryją się tutaj pełnowartościowe portale przygotowywane przez całkiem duże zespoły profesjonalistów. W gruncie rzeczy mamy więc do czynienia z listą najlepszych internetowych magazynów muzycznych. Pierwsza 20 wygląda jak poniżej, pełna setka – tutaj.

1. Pitchfork

2. Consequence of Sound

3. Tiny Mix Tapes

4. Resident Advisor

5. Stereogum

6. The Line of Best Fit

7. Your EDM

8. Pop Justice

9. Dancing Astronaut

10. Drowned in Sound

11. Fake Shore Drive

12. All Hiphop

13. EDM Sauce

14. Large Hearted Boy

15. Rap Radar

16. 2 Dope Boyz

17. FACT

18. Hypetrak

19. Indie Shuffle

20. The Wild Honey Pie

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj