DENON AVR-X1100W & AVR-X2100W

Dwa nowe sieciowe amplitunery kina domowego. Kto wie, może za kilka lat podzespoły tych maszyn znajdą się w procesorach Simaudio, która będzie sobie życzyła bez żadnych wyjaśnień 100 razy tyle niż dzisiaj... Albo nawet 1000 razy więcej. Szczegóły techniczne w informacji Horn Distribution, polskiego przedstawiciela Denona 

Wywodzące się z zeszłorocznych, wysoko cenionych modeli serii X, nowe amplitunery AVR-X2100W i AVR-X1100W zaopatrzone są w najnowszą technologię dźwięku przestrzennego Denona oraz oferują wyjątkowo szerokie możliwości połączeniowe wykorzystując Wi-Fi i Bluetooth. To wszystko w przystępnej cenie. Dodatkowo, Denon, jako firma przyjazna środowisku wzbogacił nowe modele amplitunerów w ekologiczny tryb pracy, który umożliwia zarządzanie poborem mocy przez urządzenia. Obydwa modele amplitunerów będą dostępne od czerwca u wybranych dystrybutorów Denona.

AVR-X1100W: napakowany najlepszymi funkcjami, w sam raz dla nowicjuszy kina domowego

AVR-X1100W to 7.2-kanałowy, sieciowy amplituner kina domowego oferujący technologie znaną z najlepszych amplitunerów Denona z górnej półki i wyjątkową jakość. Siedem kanałów po 145 W każdy w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem inżynierów Denona projektujących to urządzenie daje pewność, że dźwięk dochodzący do głośników będzie potężny, kontrolowany i szczegółowy. Oferujący jeszcze lepszą jakość dźwięku najnowszy amplituner serii X wyposażony jest w nieporównywalny z innymi amplitunerami zakres możliwości połączeniowych. Co ciekawe, nawet model klasy popularnej posiada wbudowaną funkcjonalność WiFi, co umożliwia łatwe połączenie urządzenia do domowej sieci oraz wygodną w obsłudze funkcjonoalność Bluetooth.

Po podłączeniu, AVR-X1100W otwiera przed użytkownikiem absolutnie nieograniczony dostęp do źródeł muzyki i opcji odtwarzania. Użytkownicy mogą strumieniować swoją własną muzykę z urządzeń Apple za pomocą technologii AirPlay, lub odtwarzać zasoby muzyczne na urządzeniach kompatybilnych z DLNA, jak np. dysk NAS. Ponadto, możesz wybrać spośród tysiąca internetowych stacji radiowych i cieszyć się muzyką z serwisu Spotify za pomocą ostatniej wersji Spotify Connect (w krajach, w których jest dostępna; wymagana subskrypcja). Dla zwiększenia wygody użytkowania, przedniego portu USB można używać zarówno do podłączenia dowolnego urządzenia pamięci masowej USB, jak także do podłączenia iUrządzeń, które będzie mogło odtwarzać muzykę i w tym samym czasie ładować się. Aby móc kontrolować wszystkie te funkjce, można korzystać z aplikacji Denon Remote App dostępnej na urządzenia obługiwane przez system iOS oraz Android.

Jeśli chodzi o sekcję wideo, AVR-X1100W posiada łącznie 6 wejść HDMI (jedno z przodu), które pozwalają podłączyć wiele różnych źródeł. Wejścia Blu-ray i Game wspierają technologię 4K Ultra HD 60 Hz oraz 4:4:4 Pure Color video pass-through, funkcjonalność z najnowszej specyfikacji HDMI. AVR-X1100W jest oczywiście także w pełni kompatybilny z technologią 3D. Poprawiony Asystent Konfiguracji i Graficzny Interfejs Użytkownika, czyni konfigurację tego bogatego w funkcje urządzenia czynnością prostą do przeprowadzenia nawet przez nowicjusza.

AVR-X2100W: wyrafinowany amplituner dla wymagajacych i patrzących na cenę miłosników kina domowego.

Zawierający wszystkie funkcjonalności młodszego brata, AVR-X2100W został wzbogacony także o wzmacniacz mocy o 150 W na kanał, dzięki czemu amplituner powala jakością dźwięku kina domowego oraz umożliwia bardziej szczegółowe odtwarzanie muzyki. Wyposażony w 8 wejść HDMI i 2 wyjścia HDMI, amplituner ten jest gotowy przejąć kontrolę nad jeszcze większą ilością cyfrowych urządzeń, takich jak odtwarzacz Blu-ray, konsole do gier, odtwarzacze multimedialne, kamery wideo i wiele innych – i to jednocześnie. Wyposażony w potężną sekcję procesora wideo, AVR-X2100W oferuje możliwość konwertowania i transkodowania źródeł wideo o standardowej i wysokiej rozdzielczości do rozdzielczości 4k Ultra HD, a także posiada możliwość obsługi następnej generacji źródeł i wyświetlacza technologii 4K Ultra HD 60 Hz, aby zapewnić Ci moc najintensywniejszych przeżyć podczas oglądania filmów. Większa liczba wejść, wyjść oraz funkcji kontroli czyni z AVR-X2100W prawdziwie zróżnicowany i dojrzały amplituner kina domowego w atrakcyjnej cenie.

Co interesujące, oferujące tak niesamowity i o tak dużej mocy zestaw funkjcionalności na miarę następnej generacji nowe modele serii X są również wyposażone w bardzo szczególny tryb Denon Eco. Zapewnia on możliwość ograniczania zużycia energii. Wskaźnik Eco Meter na wyświetlaczu pokazuje efekt ograniczenia zużycia energii. Tryb Auto Eco automatycznie przełącza się z normalnego trybu pracy na tryb Eco, w zależności od wybranego poziomu głośności. Wymagający konsument doceni również fakt, że nowe amplitunery posiadają pełen pakiet dźwiękowej technologii Audyssey dla osiągnięcia optymalnej jakości dźwięku. Technologia Audyssey Dynamic Volume oferuje dopasowanie głośności w czasie rzeczywistym, podczas gdy Audyssey Dynamic EQ poprawia efekty przestrzenności dźwięku na niższych poziomach głośności. Audyssey MultEQ XT automatycznie kalibruje głośniki (łącznie z subwooferem), aby dopasować ustawienia do wymiarów pokoju odsłuchowego i do charakterystyki głośników.

Te dwa nowe modele amplitunerów kina domowego serii X idealnie wpasowywują się w indywidualne potrzeby klientów związane z posiadaniem przez amplitunery szerokich możliwości połączeniowych oraz funkcji zapewniających rozrywkę w najwyższej jakości. Nowe amplitunery od Denona oferują to wszystko w przystępnej cenie. Nowe amplitunery kina domowego serii X będą dostępne w czarnym kolorze wykończenia już od czerwca.

W skrócie:

Denon AVR-X1100W – 7.2-kanałowy sieciowy amplituner kina domowego – kluczowe funkcjonalności:

• 7 kanałów (po 145 W na każdy) dyskretny wzmacniacz mocy dla osiągnięcia mocnego i szczegółowego dźwięku

• Wbudowane WiFi z podwójną anteną, wbudowany Bluetooth

• HDMI w najnowszym standardzie z technologią 4K Ultra HD 60 Hz Pass-through i 4:4:4 colour resolution

• 6 wejść HDMI (łącznie z przednim), 1 wyjście HDMI

• Szerokie wsparcie dla formatów strumieniowania, w tym DSD i strumieniowania AIFF

• Obsługa serwisu Spotify

• AirPlay i strumieniowanie muzyczne DLNA

• Zaawansowany tryb ECO z opcją off/on/auto

• Audyssey MultEQ XT z technologią Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ

• Poprawiony Asystent Konfiguracji i graficzny interfejs użytkownika (Hybrid GUI, 9 języków, także język polski)

• Dostępny w kolorze czarnym

Denon AVR-X2100W – 7.2-kanałowy sieciowy amplituner kina domowego – dodatkowe funkcjonalności:

• 7 kanałowy (po 150W na każdy kanał) wysokiej jakości dyskretny wzmacniacz mocy dla wzmocnienia dźwięku i zapewnienia mu wyrazistości

• 8 wejść HDMI (wliczając 1 przedni), wyjścia 2 HDMI

• Zaawansowane Przetwarzanie Video z dostępną rozdzielczością 1080p i z technologią 4k Ultra HD

• Poprawiony Asystent Konfiguracji i graficzny interfejs użytkownika (Hybrid GUI, 9 języków, także język polski)

• Certyfikat ISF

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj