DENON AVR-X4000 & AVR-X3000

DENON AVR-X4000 & AVR-X3000
Denon AVR-X4000 Nowe amplitunery Denona. Wyższy model kosztuje 1300 dolarów, niższy - 900. Detale - w informacji poniżej

Denon przedstawił dwa kolejne modele amplitunerów kina domowego z nowej Serii X. AVR-X4000 i AVR-X3000 oferują wymagającym użytkownikom nowy poziom prostoty obsługi, zadowolenie ze świetnych parametrów i idealnych rozwiązań dla domowej rozrywki. Trzeba zauważyć, że nigdy wcześniej użytkownicy nie mieli tak łatwego zadania przy konfiguracji i obsłudze amplitunera w tej wyższej klasie sprzętu, a wszystko dzięki ulepszonemu asystentowi konfiguracji (Setup Assistance), zaawansowanemu graficznemu interfejsowi użytkownika (GUI) – zwłaszcza, że jest teraz dostępny w polskiej wersji językowej -oraz kodowaniu kolorystycznemu terminali głośnikowych z etykietami oznaczeń. AVR-X4000 będzie dostępny w kolorach czarnym i premium silver począwszy od czerwca, podczas gdy AVR-X3000 dotrze do sklepów w czarnym wykończeniu dokładnie w tym samym czasie.
Dla wiernego odtwarzania dźwięku przestrzennego każdy z siedmiu kanałów nowych AVR-ów wyposażony jest w identyczny wzmacniacz o równej mocy (AVR-X4000: 200W na kanał, AVR-X3000:180W). Ze względu na fakt, że każdy ze wzmacniaczy skonstruowano z obwodów dyskretnych i ściśle dobranych komponentów, odtwarzanie dźwięku przestrzennego jest na niezwykle wysokim poziomie. Ścieżki sygnałowe są tak krótkie, jak to tylko było możliwe, by ograniczyć degradację sygnału w obwodach audio do minimalnego poziomu. By zapewnić jeszcze bardziej wciągające doznania dźwięku przestrzennego, oba nowe urządzenia wyposażono w DTS-Neo:X, Audyssey DSX i Dolby ProLogic IIz by zasilić głośniki efektowe (przód-góra i/lub frontowe szerokie). Podczas gdy AVR-X3000 umożliwia przetwarzanie 7.1 kanałów, AVR-X4000 może obsłużyć nawet 9.2 kanałów, w tym 2 niezależne subwoofery.

Jeśli chodzi o możliwości połączeniowe, nowe AVR-y dziedziczą najbardziej wszechstronny zestaw funkcji sieciowych kiedykolwiek dostępny w urządzeniach Denon. Znana technologia AirPlay na pokładzie pozwala uwolnić biblioteki muzyczne iTunes zapisane w komputerach Mac i PC lub w urządzeniach mobilnych firmy Apple i odtwarzać je poprzez amplituner. Obsługa i dostęp do tysięcy internetowych stacji muzycznych i usług internetowych serwisów muzycznych, takich jak Spotify i last.fm otwiera drzwi salonu na dosłownie nieograniczone zasoby źródeł muzyki. Dzięki kompatybilności z DLNA 1.5, amplitunery mogą odtwarzać pliki muzyczne bez przerw (w tym formaty audio HD, jak FLAC HD, czy WAV HD do 24bit i 192kHz) zapisane na dyskach sieciowych (NAS), w komputerze PC, lub za pośrednictwem podłączenia do przedniego portu USB. By mieć jeszcze większą kontrolę nad tymi funkcjami stworzono aplikację Denon Remote App dostępną dla urządzeń mobilnych iOS i Android. Co warto zauważyć, użytkownicy mają możliwość obsługi swojego konta Spotify poprzez tą aplikację.

Wchodząc głębiej w szczegóły, AVR-X3000 wyposażony jest w siedem wejść HDMI zdolnych do obsługi 4k , wliczając w to jedno wejście z przodu pozwalające na szybkie i wygodne podłączenie urządzeń przenośnych, takich jak kamera, czy wyposażone w HDMI smartfony i tablety. Jest więc dużo możliwości połączeniowych do wykorzystania przez użytkowników, by mogli cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem i obrazem z różnych urządzeń ze złączem HDMI, takich jak dekodery kablowe, odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier i odtwarzacze multimedialne. Wszystkie wejścia są wyposażone w funkcję podglądu źródła HDMI – InstaPrevue – dającą możliwość obserwacji w małym oknie na ekranie (picture-in-picture). Dwa wyjścia HDMI oferujące współpracę z dwoma systemami obsługującymi ten sam lub różne sygnały wejściowe źródeł. Wspominająć o źródłach, AVR-X3000 pozwala na cieszenie się zawartością programu w głównej strefie (w pomieszczeniu, gdzie ustawiony jest AVR-X3000) i w drugiej strefie (inne pomieszczenie). W drugim pomieszczeniu możesz korzystać z tego samego źródła, jak w pomieszczeniu głównym lub podłączyć inne (analogowe, PCM poprzez wejście optyczne, koaksjalne lub wejście HDMI). Aby sprostać charakterystyce akustycznej pomieszczenia, AVR-X3000 udostępnia technologię Audyssey MultEQ XT, która umożliwia korekcję tej charakterystyki, a dodatkowo urządzenie jest też gotowe do obsługi Audyssey Pro. Audyssey Dynamic Volume oferuje regulację poziomu głośności w czasie rzeczywistym, podczas gdy Audyssey Dynamic EQ poprawia efekty dźwiękowe przy niskich poziomach głośności.

W wyższym modelu, AVR-X4000, zastosowano charakterystyczną dla Denona konstrukcję stylistyczną „trap-door”, jak i inne technologie marki, jak Dynamic Discrete Surround Circuit D.D.S.C.-HD ze słynnym przetwarzaniem AL24 Processing, by znacząco podkreślić wrażenia odsłuchowe.

Technologia transmisji dźwięku Denon Link HD dodaje dużo do tych doświadczeń eliminując jitter po podłączeniu do kompatybilnego odtwarzacza Blu-ray, np. DBT-3313UD. Trzy wyjścia HDMI (dwa równoległe dla pomieszczenia głównego i jedno niezależne dla drugiego pomieszczenia) i nawet multiroom – 3 strefy/ 3 źródła – powodują, że mamy do czynienia z prawdziwym centrum domowej rozrywki. AVR-X4000 oferuje również Audyssey MultEQ XT32, najbardziej precyzyjne rozwiązanie do korekcji charakterystyki akustycznej pomieszczenia. Te filtry o ultra wysokiej rozdzielczości są stosowane do wszystkich kanałów, w tym dwóch niezależnych subwooferów, a najbardziej oczywistą korzyść z tego wynikającą można usłyszeć w zakresie niskich częstotliwości, czyli tam, gdzie korekcja jest najbardziej potrzebna. Audyssey LFC wykorzystuje algorytmy psychoakustyczne aby zapobiec przenikaniu niskich częstotliwości przez ściany. Dzięki temu nie ma obawy, że będziemy przeszkadzali sąsiadom, a jednocześnie zachowana zostanie wydajność basów w pomieszczeniu odsłuchowym.

W skrócie:

AVR-X3000 7.2- kanałowy amplituner kina domowego:

• 180W x 7 kan. – wysokiej jakości dyskretny wzmacniacz mocy
• Dolby TrueHD, dts-HD Master Audio i Dolby ProLogic IIz
• Audio Restorer dla plików kompresowanych
• Wejścia HDMI z 3D: 4+1 (front), wyjście HDMI z ARC
• Zaawansowane funkcje sieciowe:
o Certyfikat zgodności z DLNA1.5
o HD Audio streaming ze wsparciem odtwarzania gapless
o AirPlay audio streaming, kompatybilność z Windows 8/RT
o Wsparcie obsługi serwisów muzycznych Spotify i last.fm (gdzie dostępne)
o vTuner internet radio
o Flickr Photo Streaming
o Nowa aplikacja Denon Remote App dla iOS i Android
• Wejścia HDMI ze wsparciem 3D i 4k: 6+1 (front), InstaPrevue
• Upscaling do 4k dla wideo analogowego i cyfrowego
• 2 wyjścia HDMI (główne+druga strefa) z Audio Return Channel
• Frontowe wejście USB: kompatybilne z iPod / iPhone digital
• Audyssey MultEQ XT z Audyssey Dynamic Volume i Dynamic EQ, kompatybilny z Audyssey Pro
• Audyssey DSX i DTS-Neo:X z obsługą 7.1 kanałów
• Ulepszony multiroom (2 strefy/ 2 źródła)
• Digital In to Multi Zone – sygnały HDMI/opt/coax w różnych strefach
• Wyjście przedwzmacniacza dla 7.2 kanałów
• Kontrola IP i RS-232
• DSD i wsparcie HDMI
• Setup Assistant i Hybrid GUI z 9 językami dla łatwej obsługi, polskie menu
• Automatyczne wyłączanie zasilania i niski pobór mocy w trybie standby
• Dostępny w czarnym wykończeniu

AVR-X4000 7.2- kanałowy, sieciowy amplituner kina domowego (dodatkowe funkcje):

• 200W x 7 kan. – wysokiej jakości dyskretnej konstrukcji wzmacniacz mocy
• Obwód D.D.S.C.-HD z przetwarzaniem AL24 Processing Plus
• Denon Link HD
• Przetwarzanie sygnału 9.2 z niezależnymi kanałami subwooferów, wyjście przedwzmacniacza dla 11.2 kanałów
• Audyssey MultEQ XT32 i Audyssey LFC
• Aluminiowy panel frontowy z drzwiczkami typu “trap-door” I dużym, dwuliniowym wyświetlaczem FL
• Wyjścia HDMI – 2+1 Triple (równoległe i druga strefa)
• Audyssey DSX I DTS-Neo:X z przetwarzaniem do 9.2 kanałów
• 11 terminali głosnikowych dla głośników efektowych (góra/szerokie/głośniki kanału B)
• Wejście Phono
• Zarządzanie wieloma strefami (3 strefy)
• Dostępny w wykończeniu czarnym lub premium silver

Denon AVR-X4000
Denon AVR-X3000

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj