GIGAWATT PF1 MK2 & PF2 MK2

GIGAWATT PF1 MK2 & PF2 MK2
PF-1-MK2 Firma ze Zgierza prezentuje nowe wersje listw sieciowych PF1 i PF2. Szczegóły i ceny w informacji prasowej poniżej

Firma GigaWatt konsekwentnie odświeża swoją ofertę akcesoriów zasilających. Dostępne nieprzerwanie od 2007 roku, wielokrotnie nagradzane listwy sieciowe PF-1 i PF-2 zostały właśnie zmodernizowane. Dotychczas oferowane wersje zastąpiono nowymi, ulepszonymi modelami PF-1 MK2 i PF-2 MK2. Udoskonalenie w tym wypadku oznacza zastosowanie wewnątrz zupełnie nowych materiałów i komponentów oraz wprowadzenie gruntownych zmian konstrukcyjnych. To co szczególnie odróżnia je od poprzednich modeli to fakt, że architekturę nowych listew oparto na rozwiązaniach technologicznych stosowanych obecnie w kondycjonerach sieciowych z serii EVO. Zaowocowało to większą wydajnością prądową, mniejszymi stratami przewodzenia, wyższą skutecznością działania oraz jeszcze większym wpływem na brzmienie i obraz zasilanych urządzeń. Uwzględniając fakt, że jakość działania i wykonania dotychczas oferowanych listew GigaWatta była wybitna, nowe modele wzbudzają jeszcze większe emocje.

Oprócz zmian w strukturze wewnętrznych, przeciwzakłóceniowych bloków typu RLC, wykorzystano również nowe elementy filtrujące. Z uwagi na zwiększoną wydajność układów filtrujących, zostały opracowane także nowe płytki drukowane ze ścieżkami o bardzo dużym przekroju. Bardziej rozbudowana listwa PF-2 MK2 posiada dwustronne obwody, które zawierają trzykrotnie większą ilość miedzi w porównaniu do standardowych PCB. Obie listwy nie wykorzystują żadnych elementów dławiących swobodny przepływ prądu do chronionych obwodów, takich jak tradycyjne bezpieczniki topikowe czy termiczne, które wywierają negatywny wpływ na brzmienie. Ochronę przed przepięciami i udarami gwarantują układy zabezpieczeń złożone z iskierników plazmowych oraz nowej generacji warystorów TMOV. W listwach zastosowano również nowe okablowanie wewnętrzne o powiększonym przekroju. W PF-2 MK2 użyto przewodników o przekroju 4 mm2, z posrebrzanej miedzi beztlenowej izolowanej teflonem FEP. Pomimo, że PF-1 MK2 i PF-2 MK2 znacznie różnią się od siebie stopniem zaawansowania obwodów filtrujących i przeciwzakłóceniowych, ilością i jakością elementów filtrujących oraz okablowaniem, to niektóre z kluczowych elementów jakie znalazły się na liście ulepszeń dzielą wspólnie. Są nimi m.in nowy system szyn dystrybucyjnych drugiej generacji oraz nowe gniazda wyjściowe. Zarówno szyny dystrybucyjne jak i gniazda sieciowe G-040 typu Schuko to podzespoły będące własnym opracowaniem firmy GigaWatt.

System szyn wykonano z polerowanych sztab z miedzi katodowej (Cu-ETP) o wysokiej czystości. Dostarcza on prąd bezpośrednio do każdej pary gniazd wyjściowych. Zastosowanie układu połączeń w gwiazdę oraz masywny przekrój poprzeczny rzędu 30 mm2 każdej z szyn, umożliwia równomierny i stabilny rozkład mocy niezależnie od obciążenia poszczególnych wyjść. Nowe, wysokiej jakości wyjściowe gniazda sieciowe G-040 Schuko wyposażono w zaciski śrubowe zaprojektowane tak, aby umożliwić przykręcenie poszczególnych szyn bezpośrednio do styków gniazda. Mosiężne styki zostały fabrycznie poddane procesowi srebrzenia technicznego bez udziału metali pośrednich takich jak warstwa miedzi czy niklu, które mogłyby wprowadzać niekorzystną rezystancję szeregową i spadek napięcia. Warstwa srebra minimalizuje rezystancję styku praktycznie to wartości niemierzalnych, bliskich absolutnemu zeru, wpływając jednocześnie na znakomite właściwości soniczne. Silny docisk, powiększona powierzchnia styków oraz gruba warstwa srebra gwarantuje pewny kontakt z bolcami wtyków. Gniazda zostały dodatkowo poddane modyfikacji kriogenicznej oraz procesowi demagnetyzowania. W celu skutecznego zabezpieczenia przed dostępem dzieci, gniazda G-040 zostały wyposażone w zintegrowane przesłony przeciwporażeniowe (podwyższona ochrona przed dotykiem zgodna z VDE 0620). Nowe listwy zostały wyposażone zostały w usztywnione i wzmocnione metalowe obudowy, które stanowią szczelny ekran chroniący od zakłóceń RFI i EMI. Listwa PF-2 MK2 tradycyjnie została wyposażona także w układ wskazujący niewłaściwą polaryzację sieci zasilającej lub wadliwie podłączone uziemienie.

PF-1 MK2 dostępna jest już w sprzedaży w cenie 1 450zł z kablem LC-1 MK2. PF-2 MK2 skalkulowano na 3 550zł (z kablem LC-1 MK2). W celu wykorzystania maksymalnego potencjału nowych wersji listew zaleca się zastosowanie kabla sieciowego LC-2 MK2.

PF-2-MK2
PF-1-MK2
PF-2-MK2

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj