HARMAN x CES 2015

HARMAN x CES 2015
Dziś ostatni dzień międzynarodowych targów elektroniki użytkowej CES 2015. Czym wyróżnił podczas pokazów koncern Harman, jeden z największych producentów sprzętu audio na świecie i właściciel wielu znanych audiofilskich marek? Więcej na ten tema w informacji poniżej

Od wtorku, 6 stycznia 2015 r., wystawcy z ponad 140 krajów prezentowali mediom z całego świata produkty, które będą miały swoją premierę w tym roku. Targi CES charakteryzują się tym, że na przestrzeni lat to właśnie tu po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć przełomowe produkty takie jak magnetowid (w 1970), odtwarzacz CD (w 1981) czy telewizję HD w 1998. Podobnie dzieje się w 2015 roku, choć jeszcze nie wiemy, które urządzenia okażą się tymi rewolucyjnymi…

Wśród wystawców nie mogło zabraknąć amerykańskiego koncernu Harman, który zrzesza ponad 20 wiodących marek i jest niekwestionowanym liderem innowacji. JBL, AKG, Harman Kardon, Mark Levinson, Crown, Lexicon, Martin czy Studer to brandy, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Warto zatem przyjrzeć się co u progu 2015 roku proponuje koncern, który od lat wyznacza trendy w dziedzinie elektroniki użytkowej.

JBL Go to innowacyjny, malutki głośnik bezprzewodowy, który jednak charakteryzuje się potężnym brzmieniem. Jest przenośny i posiadając go nie będziesz mógł sobie odmówić, żeby wszędzie wziąć go ze sobą. Wbudowany akumulator umożliwia do 5 godzin pracy, a mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów konferencyjnych.

Koncern z dumą zaprezentował również serię słuchawek sportowych yurbuds® powered by JBL. To najlepiej sprzedające się słuchawki sportowe na rynku amerykańskim. Cechuje je najwyższa jakość, ergonomiczny kształt oraz gwarancja niewypadania. Wśród nich najnowszym produktem jest yurbuds® powered by JBL® Endure Wireless, szczycący się najdłużej działającą baterią na rynku – do 17 (!) godzin nieprzerwanego użytkowania, dwa razy dłużej niż inne rozwiązania Bluetooth.

Pierwsze aktywnie wygłuszające hałas słuchawki z technologią Clari-Fi™ to JBL S700NC. Dostarczają zaawansowany sygnał przekształcany i odbudowywany w czasie rzeczywistym z plików skompresowanych. Pozwala to na bardziej realistyczne brzmienie i redukcję zniekształceń. JBL S700NC wyposażono w taką samą technologię LiveStage™ co model S700, ale dodano opatentowaną przez Harmana technologię Clari-Fi™ oraz nowoczesny algorytm wygłuszający hałas.

JBL Reflect Response™ BT i JBL Synchros S210 BT to słuchawki sportowe, które oferują konsumentom zupełnie nowy poziom użytkowania. Wyposażono je w technologię wave-to-control, która pozwala sterować słuchawkami w prosty sposób za pomocą ruchów ręki. Dzięki nim będzie można odciąć się od wszystkich rozpraszających nas rzeczy w czasie treningów w domu czy na siłowni.

JBL Reflect Aware™ to pierwsze na świecie słuchawki sportowe, które pozwalają sportowcom na indywidualne ustawienie czy mają one dopuszczać dźwięki zewnętrzne dla bezpieczeństwa w czasie treningu na zewnątrz, czy też tłumić hałas z zewnątrz w czasie treningu osobistego w domu czy na siłowni.

AKG Y20 i Y23 to słuchawki douszne stereo łączące potężny, bez zniekształceń dźwięk z niewielkimi rozmiarami i wygodnym kształtem. Oba modele są ultramałe i w przystępnej cenie. Sygnowane przez AKG brzmienie jest wynikiem ponad 60 lat praktyki i badań w dziedzinie audio. AKG Y20 wyposażono w 8-milimetrowe przetworniki, a nakładki dostępne są w różnych rozmiarach. Są lekkie i wytrzymałe – stworzone dla ludzi, którzy często się przemieszczają. AKG Y23 to jedne z najmniejszych słuchawek dousznych dostępnych na rynku. Ich przetworniki mają 5.8 mm średnicy, ale dostarczany dźwięk jest naprawdę najwyższej jakości. Dostępne będą w czterech wersjach kolorystycznych.

W ramach targów koncern Harman z dumą zaprezentował również pierwsze na świecie słuchawki ze spersonalizowanym brzmieniem, którymi są AKG N90Q. Zaprojektowane zostały przez legendarnego zdobywcę nagród Grammy – Quincy Jonesa. – Szczerze cieszę się z naprawdę wspaniałego partnerstwa z Harmanem przez ostatnich pięć lat i jestem bardzo podekscytowany wprowadzając na rynek sygnowaną przeze mnie linię słuchawek – mówi Quincy Jones. – Nie ma znaczenia jakiej muzyki słuchasz, czy jest to Jazz, R&B, Pop, Rock czy muzyka klasyczna, jestem przekonany, że używając słuchawek AKG N90Q zauważysz większą ilość detali dźwięku. Te słuchawki oferują użytkownikowi dokładnie takie brzmienie, że poczuje się on jakby znajdował się w profesjonalnym studiu nagrań ¬ kontynuuje muzyk. W produkcję N90Q zaangażowana była również córka Quincy Jonesa, Kidada Jones, która pracuje jako projektantka dla Disney’a. Pomogła ona zaprojektować wizualną stronę tego modelu, wybrała materiały i upewniła się, że efekt końcowy przerośnie wręcz oczekiwania ojca.

Gama produktów JBL Control poszerzona zostanie w tym roku o dwie dodatkowe serie: JBL Control X oraz JBL Control X Wireless. Ta ostatnia zdążyła już nawet zdobyć dla koncernu Harman międzynarodową nagrodę CES 2015 Innovation Honoree Award w kategorii Home Audio/Video Components and Accessories. Nowe produkty adresowane są do zróżnicowanego grona odbiorców, którzy jednak cenią najwyższej jakości brzmienie.

Z kolei kolekcja budżetowych kolumn z technologiami znanymi z drogich profesjonalnych serii monitorów studyjnych poszerzona zostanie w tym roku o serię JBL Arena. Wyróżnia ją bezkonkurencyjne brzmienie JBL, falowód High Definition Imaging (HDI), wysoka wydajność głośnika niskotonowego, zoptymalizowane przetworniki i obudowa oraz wyrafinowany design – elegancko zwężane boki i górny panel, nowoczesne czarne lub białe wykończenie oraz maskownice z detalem dekoracyjnym ze szczotkowanego metalu.

Seria Revel Concerta 2 to linia kolumn kina domowego zmodernizowana, by dostarczać wyjątkowy dźwięk i wyznaczać nowe standardy w dziedzinie kolumn high-end. Wraz z udoskonaleniem brzmienia zmianie uległ również wygląd serii. Obudowie nadano nowy kształt, a całość wykończono w eleganckim, błyszczącym designie.

Seria Harman Kardon AVR 1×1 (Harman Kardon AVR 1510, AVR 1610 oraz AVR 1710) została wzbogacona o łączność Spotify we wszystkich modelach oraz o HDMI 2.0 w dwóch topowych modelach. Cechuje ją bezkonkurencyjność, wszechstronność, wysoka jakość i skuteczność. Każdy model wyróżnia się niepowtarzanym stylem, niezrównanym brzmieniem oraz możliwością strumieniowego odtwarzania dźwięku z urządzeń zewnętrznych.

Harman Kardon Omni Bar to innowacyjny 2.1-kanałowy soundbar, który zawiera wysokiej jakości bezprzewodowy subwoofer. Nie tylko dostarcza bogate wrażenia audio po podłączeniu do telewizora, ale można go również połączyć ze standardową siecią Wi-Fi, a wówczas dostarcza czysty dźwięk HD bezprzewodowo jako część domowego multiroomu Omni. Harman Kardon Omni Bar posiada także łączność Bluetooth.

Natomiast Mark Levinson № 536 to nowy wzmacniacz mono ultrahigh-endowy. Jest połączeniem najwyższej mocy wydajności z niezwykłą jakością dźwięku i nowoczesnym designem. Dostarcza brzmienie o mocy 400 Watt (przy 8 ohmach) oraz 800 Watt (przy 4 ohmach), by bez większych problemów potężnie odtwarzać dźwięk nawet ze słabszych kolumn otwierając przed nimi kolejne poziomy brzmienia nawet w większych pomieszczeniach.

To tylko niektóre produkty spośród szerokiej gamy modeli prezentowanych przez koncern Harman w ciągu ostatnich dni. Pozostaje mieć nadzieję, że większość nich jak najszybciej pojawi się na polskim rynku, by cieszyć ucho, a także oko miłośników doskonałego brzmienia.Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj