LENOVO TAB2 A10-30

LENOVO TAB2 A10-30
Być może są gdzieś jeszcze audiofile, którzy na widok komputera w systemie odsłuchowym żegnają się i lecą do spowiedzi. Computer-audio to jednak rzeczywistość i warto śledzić rynek urządzeń, który mogą być przydatne w audiofilskiej praktyce. A firma Lenovo wprowadza właśnie nowy tablet z serii A oferujący pełnię funkcjonalności klasy premium w bardzo atrakcyjnej cenie.

Lenovo TAB2 A10-30 ma wszystko, czego oczekuje się od tabletu – znakomity ekran HD 10.1″, ultra zybką łączność LTE, dwa głośniki z technologią Dolby® Atmos™, najnowszą wersję systemu operacyjnego Android, 16 GB pamięci wewnętrznej na muzykę, gry i zdjęcia oraz baterię na cały dzień korzystania.

Tablety z serii A należą do najchętniej kupowanych tabletów w ofercie Lenovo. O ich popularności decyduje znakomity stosunek ceny do jakości. Nowa linia TAB2, która w pierwszym kwartale 2015 roku zadebiutowała na polskim rynku i stopniowo prezentuje nowe modele, została wzbogacona o znakomity dźwięk Dolby®, a w modelach z ekranami 8 i 10 cali – Dolby® Atmos™. Kolejnym nowym produktem z tej serii jest Lenovo TAB2 A10-30.

Tablet został wyposażony w duży i jasny ekran 10.1 cala o rozdzielczości HD (1280×800 pikseli) wykonany w technice IPS z obsługą 10-punktowego multitouch. Dzięki temu zapewnia wyrazisty obraz z bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów. Dodatkowo połączenie tak dużego ekranu z dwoma głośnikami i technologią dźwięku przestrzennego Dolby® Atmos™ sprawia, że oglądanie filmów czy granie dostarcza nowej jakości i niezapomnianych wrażeń.

Sercem tabletu jest czterordzeniowy 32-bitowy procesor Qualcomm® taktowany zegarem z częstotliwością 1.3 GHz wspierany przez 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane przeznaczono 16 GB przestrzeni dyskowej, które można powiększyć za pomocą karty microSD. Łączność w TAB2 A10-30 zapewnia moduł sieci bezprzewodowej WiFi w standardzie 2.4 GHz 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Opcjonalnie dostępna jest także wersja z modemem 4G LTE. Instalując w tablecie kartę microSIM można mieć stały i szybki dostęp do zasobów internetu, pobierania filmów, muzyki, czy gier online.

Lenovo TAB2 A10-30 wyposażono w dwie kamery, przednią o rozdzielczości 2 MP, która idealnie sprawdzi się do komunikacji online ze znajomymi lub robienia niezwykle popularnych selfie. Z kolei tylny aparat 5 MP z auto-focus znakomicie sprawdzi się do robienia zdjęć lub nagrywania filmów z weekendowych wypadów.

Tablet pracuje pod kontrolą Android 5.1 Lollipop, a na jego pokładzie znajdują się dwie przydatne aplikacje firmy Lenovo. SHAREit – do bardzo szybkiego przesyłania plików pomiędzy komputerem a urządzeniami mobilnymi oraz SYNCit do backupu danych, np. kontaktów i wiadomości, które potem można przywrócić do dowolnego urządzenia z systemem Android w kilka sekund za pomocą jednego przycisku.

Bateria o pojemności 7000mAh zapewnia ok. 10 godzin aktywnego korzystania z urządzenia oraz 17 dni pracy w trybie czuwania. Tym samym tablet jest gotowy do pracy, czy zabawy przez większość dnia oraz nie zawiedzie w długiej podróży.

Niezmiennie tablety Lenovo przyciągają uwagę swoim atrakcyjnym wzornictwem. Nowy TAB2 A10-30 jest niezwykle cienki, zaledwie 8.95mm i waży niewiele ponad 500g. Pomimo aż 10.1 calowego ekranu znakomicie trzyma się w ręku i gwarantuje wygodną obsługę niezależnie czy korzysta z niego dziecko, czy dorosły.

Firma Lenovo przygotowała także specjalne ochronne etui dedykowane temu modelowi, które może także spełniać rolę podstawki. W zestawie z etui znajduje się również miękki czyścik oraz folia do zabezpieczenia ekranu przed zarysowaniami i innymi przypadkowymi uszkodzeniami.

Lenovo TAB2 A10-30 jest dostępny w kolorach: pearl white i midnight blue w dwóch konfiguracjach:
– Lenovo TAB2 A10-30F (WiFi) w cenie ok. 699 zł
– Lenovo TAB2 A10-30L (LTE) w cenie ok. 899 zł

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj