MASS FIDELITY RELAY

MASS FIDELITY RELAY
Audiofilska jakość Bluetooth

RAFKO Dystrybucja informuje, że zostało wyłącznym polskim przedstawicielem nowego, kanadyjskiego producenta urządzeń oferujących bezprzewodowy streaming Bluetooth w jakości audiofilskiej. Pierwszym urządzeniem jakie oferuje Mass Fidelity jest adapter Bluetooth: Relay.

Mass Fidelity Relay to najtańszy bezprzewodowy audiofilski odbiornik sygnału Bluetooth audio dostępny na rynku.

Wybór technologii Bluetooth przez Mass Fidelity wynika z jej powszechności, uniwersalności oraz prostoty używania – bez routerów, aplikacji i konfiguracji; a także przepustowości sięgającej 3Mbps, co znacząco wykracza nawet poza standard płyty CD i umożliwia bezstratny streaming gęstych plików 24-bitowych. Stąd Relay jest w stanie odbierać pliki audio o parametrach 24/192.

Stąd Mass Fidelity wkłada cały inżynieryjny trud w bezstratny przesył dźwięku poprzez protokół Bluetooth i jest to jedyne tego typu rozwiązanie na świecie oferujące tak znakomitą jakość dźwięku. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej topografii układów elektronicznych, zaawansowanemu firmware’owi urządzeń oraz wysokiej klasy komponentom audio np przetwornikom DAC marki Burr-Brown.

Mass Fidelity zapewnia każdemu systemowi stereo natychmiastowy dostęp do dowolnego pliku audio, serwera, dowolnej usługi streamingowej czy radia internetowego – wystarczy laptop, smartfon lub tablet z Bluetooth.

Funkcjonalność
– wyjście analogowe 2xRCA (funkcja przetwornika DAC klasy hi-fi)
– podwójne wyjście cyfrowe koaksjalne 1xRCA (funkcja transportu cyfrowego klasy hi-end)

Relay to produkt, który opiera swoją jakość dźwięku na 6 aspektach technologicznych:

1. Zasięg – Relay korzysta ze specjalnie zaprojektowanych obwodów w celu minimalizacji szumu, co pozwoliło zastosować bardziej czuły odbiornik i zapewnić użytkownikom większą mobilność sięgającą praktycznie w każdych warunkach 10 metrów.

2. Moduł Bluetooth – moduł zastosowany w Relay obsługuje zarówno kodowanie aptX oraz AAC.

3. Procesor cyfrowy Cirrus Logic – Relay został wyposażony w dedykowany procesor Cirrus Logic zdolny do pracy z sygnałem Bluetooth 2.1EDR, który następnie konwertuje na sygnał cyfrowy 24bity/48kHz. Procesor pracuje z parametrami: zakres dynamiki 128dB oraz zniekształceniami THD 0.0001%.

4. 24 bitowy DAC Burr-Brown – sekcja analogowa oparta jest o przetwornik DAC marki Burr-Brown.

5. Firmware – napisane od podstaw, autorskie oprogramowanie synchronizuje pracę trzech procesorów w umieszczeniu tak aby nie pojawiły się jakiekolwiek błędy czasowe lub cyfrowe artefakty wpływające na wierność sygnału audio.

6. Zasilanie – jak wysokiej klasy audiofilska elektronika, Relay dysponuje wbudowaną sekcją zasilania z własną stabilizacją napięcia, tak aby czułe półprzewodniki pracowały zawsze z taką samą wydajnością.

Ponadto Relay korzysta z wysokiej klasy obudowy wyciętej z jednego kawałka aluminium. Całości dopełnia wysokiej klasy okablowanie analogowe (2xRCA) oraz cyfrowe (koaksjalne) specjalnie zaprojektowane do współpracy z Relay.

Mass Fidelity – Smart Sound Systems

Mass Fidelity to kanadyjski producent bezprzewodowych systemów audio opartych o autorskie rozwinięcie technologii Bluetooth. Ideą Mass Fidelity jest łączenie najpopularniejszych rozwiązań bezprzewodowych z zaawansowanymi autorskimi rozwiązaniami, które pozwalają na zachowanie audiofilskiej jakości dźwięku. Producent określa siebie jako wspólnotę audiofilów, projektantów oraz inżynierów, którym wspólnym celem jest wniesienie wysokiej jakości dźwięku do codziennego życia.

Cena: 1149 zł, dostępny kolor: srebrny matowy

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj