NADCHODZI 4K ULTRA HD BLU-RAY

NADCHODZI 4K ULTRA HD BLU-RAY
Liongstage zapowiada premierę swoich pierwszych czterech filmów w standardzie 4K Ultra HD Blu-ray. Wcześniej o takim zamiarze poinformowała też wytwórnia Sony

Pierwsze cztery tytuły Lionsgate’a to: “Sicario”, “The Last Witch Hunter” (“Łowca czarownic”) “Ender’s Game” (“Gra Endera”) oraz “The Expendables 3” (“Niezniszczalni 3”).

W sprzedaży pojawią 1 marca 2016 r. Rozdzielczość filmów w tym standardzie jest 4 razy większa niż zwykła rozdzielczość HD. Wszystkie będą zgodne również z HDR (High Dynamic Range). Kombinacja tych dwóch technologii to całkowicie nowe doznania wizualne.

Nie zabraknie także nowych wrażeń dźwiękowych. “Sicario”, “Ender’s Game” i “The Expendables 3” kodowane będą w Dolby Atmos, zaś “The Last Witch Hunter” w DTS:X™ Audio.

Każdy z anonsowanych tytułów ukaże się w pakiecie ze zwykłym dyskiem Blu-ray oraz voucherem na kopię Digital HD.

“Sicario” i “The Last Witch Hunter” będą kosztować po 42,99 dolara. Cena za “Ender’s Game” i “The Expendables 3” to 22,99 dolara.

Odtwarzacze Blu-ray dostosowane do technologii 4K ma w swojej ofercie Toshiba i Panasonic, niebawem dołączą do niej Sony i Samsung.

W marcu swoje produkcje w jakości 4K Ultra HD wypuści wiele innych wytwórni, w tym firma Sony, planująca zaprezentować w tym standardzie m.in. takie pozycje, jak “Hancock”, ,”The Amazing Spider-Man 2″, ,”Salt”, “Chappie”, “Pineapple Express” i “The Smurfs 2”. W przedsprzedaży w sklepie Amazon kosztują one 30 dolarów.

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj