SONY NW-ZX2

SONY NW-ZX2
Najwyższa jakość dźwięku dla mobilnego melomana. Takim chwytliwym sloganem Sony zachęca do rzeczy, która będzie konkurować z  wzorcowymi w tek klasie odtwarzaczami AK120 i AK240. Cena nowego walkmana - 1200 euro. Szczegóły - poniżej

Znakomity dźwięk o wysokiej rozdzielczości z odtwarzacza Walkman® wyposażonego we wzmacniacz S-Master HX™ i technologię DSEE HX™

Ulepszona ścieżka sygnału i wysokiej jakości podzespoły w stopniu zasilającym

Kodek LDAC™ zapewniający wysoką jakość dźwięku przesyłanego bezprzewodowo przez łącze Bluetooth®

Wydajny akumulator na 60 godzin[i] pracy i 128 GB pojemności (z możliwością rozszerzenia) na kolekcję nagrań o wysokiej rozdzielczości

Luksusowa stylistyka obudowy z litego aluminium

W słynnej rodzinie Sony Walkman® pojawił się nowy, flagowy model przeznaczony specjalnie dla wymagających melomanów. Mimo kieszonkowych wymiarów odtwarzacz NW-ZX2 pozwala w pełni docenić finezję dźwięku o wysokiej rozdzielczości, który przewyższa jakością nagrania z płyt CD i zapewnia słuchaczowi doskonałe wrażenia.

Zamiana dźwięku w postaci analogowej na formaty cyfrowe, takie jak CD lub MP3, może powodować pogorszenie jakości pierwotnego sygnału. Technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości zachowuje znacznie więcej szczegółów w dźwięku cyfrowym. Umożliwia tym samym o wiele pełniejsze przeżywanie muzyki.

Walkman® NW-ZX2 łączy piękny wygląd z pięknym dźwiękiem, który dzięki różnym ulepszeniom konstrukcyjnym oddaje każdy detal pierwotnego zamysłu artysty.

Aby zagwarantować nieskazitelną reprodukcję nagrań o wysokiej rozdzielczości, opracowany przez Sony wzmacniacz cyfrowy S-Master HX przetwarza sygnał audio wyłącznie w postaci cyfrowej, precyzyjnie analizując duże ilości szerokopasmowych danych audio oraz ograniczając zakłócenia i zniekształcenia.

Przywracanie wysokich częstotliwości, które zanikają w procesie kompresji plików muzycznych, zapewnia wydajna technologia DSEE HX. Interpolacji poddawane są nagrania ze źródeł CD i MP3. W ramach tego procesu częstotliwość próbkowania i dokładność bitowa zwiększają się do poziomu będącego odpowiednikiem 192 kHz/24 bitów, co zapewnia jakość na poziomie nagrań o wysokiej rozdzielczości. Bogactwo szczegółów muzycznych pozwala czuć się jak w studiu lub na sali koncertowej.

Audiofilska jakość odtwarzacza Walkman® NW-ZX2 ujawnia się już przy pierwszym dotknięciu. Ramkę odtwarzacza wykonano z litego aluminium, co nadaje jej wyjątkową sztywność. Wewnątrz wykorzystano pozłacaną płytkę miedzianą. Przyczynia się ona do zmniejszenia impedancji i do ogólnej poprawy jakości dźwięku.

Urządzenie kryje w sobie znacznie więcej ulepszeń konstrukcyjnych, które z zadowoleniem powita każdy prawdziwy audiofil. Istotne udoskonalenia wprowadzono w stopniu zasilającym odtwarzacza. Zastosowano w nim dwuwarstwowy kondensator, którego zadaniem jest kompensowanie skoków napięcia.

Ulepszenia objęły ponadto całą ścieżkę sygnału audio: zastosowano w niej płytki drukowane pokryte grubą warstwą miedzi, przewody z miedzi beztlenowej (OFC) oraz wysoko oczyszczony lut bezołowiowy. Dalszą poprawę jakości osiągnięto przez staranny dobór podzespołów: cewek, rezystorów typu MELF i kondensatorów foliowych o doskonałych właściwościach dźwiękowych. Szerokie pasmo przenoszenia i mniejsze zakłócenia na wyjściu uzyskano dzięki zastosowaniu aż siedmiu kondensatorów „OS-CON” o dużych wymiarach.

Pojedyncze źródło taktowania zegara cyfrowego zastąpiono dwoma: nowy model jest wyposażony w niezależne rezonatory kwarcowe dla źródeł 44,1/88,2/176,4 kHz (CD/DSD) oraz 48/96/192 kHz. Bez względu na format słuchanego nagrania uzyskuje się większą czystość brzmienia i lepszą separację kanałów stereo.

NW-ZX2 to pierwszy Walkman® zgodny z nowo opracowanym przez Sony, wydajnym kodekiem LDAC. Nowy kodek zapewnia trzykrotnie większą efektywność przesyłania danych niż przy standardowej transmisji przez łącze Bluetooth®[ii], co przekłada się na lepsze wrażenia przy słuchaniu muzyki z każdego źródła. Odtwarzacz jest także wyposażony w technologię NFC, służącą do łatwego i szybkiego nawiązywania łączności bezprzewodowej z innymi urządzeniami.

Prawdziwy meloman doceni ponadto dużą, wynoszącą 128 GB pojemność wewnętrznej pamięci, w której zmieści się pokaźna kolekcja nagrań o wysokiej rozdzielczości. W razie potrzeby pamięć można powiększyć do 256 GB (używając sprzedawanej oddzielnie karty microSD) — i uzyskać miejsce na ponad 1700 utworów w plikach o wysokiej rozdzielczości (średnio 150 MB na utwór). Przy słuchaniu tak dużych kolekcji kolejnym atutem okaże się nowy, wydajny akumulator litowy, który bez ładowania wystarcza na 60 godzin odtwarzania (pliki MP3).

Dwuzakresowa łączność Wi-Fi (2,4/5 GHz) zwiększa stabilność transmisji przy odtwarzaniu nagrań o wysokiej rozdzielczości z domowej sieci DLNA. Wyposażenie odtwarzacza obejmuje ponadto łącze audio USB. Służy ono do bezpośredniego podłączenia przenośnego wzmacniacza słuchawkowego albo przetwornika cyfrowo-analogowego z portem USB i wzmacniaczem.

Nowy, przeznaczony do reprodukcji dźwięku o wysokiej rozdzielczości Walkman® Sony NW-ZX2 będzie do nabycia w Europie wiosną 2015 r.

Dane techniczne: NW-ZX2

Pojemność pamięci 128 GB

Pamięć zewnętrzna microSD (karta nie należy do wyposażenia)

Najważniejsze cechy Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości, wzmacniacz cyfrowy S-Master HX, DSEE HX (Digital Sound Enhancement Engine), ClearAudio+, Clear Bass, korektor, VPT, słuchanie za jednym dotknięciem dzięki technologii NFC i łączu Bluetooth®

Obsługiwane formaty audio MP3, WMA1, FLAC (192 kHz / 24 bity), Linear PCM (192 kHz / 24 bity), WAV (192 kHz / 24 bity), AAC-LC2, HE-AAC, Apple Lossless (192 kHz / 24 bity), AIFF (192 kHz / 24 bity), DSD (2,8 MHz, 5,6 MHz) *1: Nie można odtwarzać plików WMA chronionych przed kopiowaniem. *2: Nie można odtwarzać plików AAC-LC chronionych przed kopiowaniem.

Czas pracy akumulatora MP3: 60 godzin* *(MP3 128 kb/s)

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości: 33 godziny* *(FLAC 192 kHz / 24 bity)

Czas ładowania Około 4,5 godziny

System operacyjny Android™ 4.2

Wyświetlacz 4,0″ FWVGA (854 x 480); Triluminos™ Display do urządzeń mobilnych

Łączność Wi-Fi (IEEE 802.11b/g/n/a)

Bluetooth® Bluetooth® (A2DP/AVRCP/OPP/HID/SPP) Obsługiwane kodeki: SBC/LDAC

NFC Tak

Dostarczane oprogramowanie Media Go (Windows), Content Transfer for Mac (Mac OS)

Wymiary 65,1 x 131,2 x 18,5 mm (szer. x wys. x gł., bez wystającej części)

Waga Około 235 g

Akcesoria

Przewód USB, skórzane etui, element dystansujący (słuchawki nie stanowią wyposażenia)

[i] Przy odtwarzaniu plików MP3

[ii] Bluetooth A2DP, SBC (328 kb/s, 44,1 kHz)Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj