POLSKI STUTYSIĘCZNIK

POLSKI STUTYSIĘCZNIK
Przepełnieni dumą informujemy, że polskie kolumny Pancin VZ1 trafiły na listę najdroższego sprzętu świata. Cena za parę - 100 tysięcy dolarów

Pruszkowska manufaktura bez kompleksów weszła do elitarnego grona  światowych producentów hi-endu i – powiedzmy to głośno – prezentuje się tam bardzo efektownie.

Kolumny VZ1 to cztery sprzężone gondole głośnikowe, których kształt zainspirowany został bez wątpienia stylistyką lotniczą. Przypominają w tym projekty firmy SW Speakers, wykorzystujące podobne rozwiązania i w sposób oczywisty także nawiązujące do awiacji, wydaje nam się jednak, że Pancin Art Technology wzbił się na szczyty designu, przewyższając pod tym względem nie tylko pierwowzór, ale i 99,999 procent znanych nam produktów audio.

VZ1 mają 4-omową oporność, 88-decybelową skuteczność i ważą w 216 kg (zestaw), co sugeruje, że byle co ich nie napędzi i byle gdzie nie staną. Do 100 tysięcy dolarów za parę należy więc doliczyć przynajmniej drugie tyle na elektronikę i najmniej 1 mln złotych na lokum, gdzie będzie można wyeksponować cały polot tej akustycznej rzeźby.

Strona producenta tutaj, a lista najdroższego sprzętu – tu.

Kolumny Pancin miały premierę podczas ubiegłorocznego Audio Show w Warszawie. Dały radę!

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj