Q ACOUSTICS 300 SERIES

Q ACOUSTICS 300 SERIES
"Możemy śmiało ogłosić głośniki Q Acoustics najlepszymi na naszej planecie – w swojej cenie" - twierdzi ich producent

19 lutego 2015 roku – Horn Distribution S.A., wyłączny dystrybutor marki Q Acoustics w Polsce informuje, że wprowadza do oferty najnowszą serię głośników Q Acoustics 3000 Series.
Nowa seria 3000 składa się z pięciu nowych konstrukcji: dwóch modeli głośników podstawkowych (QA 3010, QA 3020), jednego podłogowego (QA 3050), aktywnego subwoofera (QA 3070S) i dedykowanego głośnika centralnego (QA 3090C), do zastosowania w kinach domowych. Ofertę uzupełniają stand podłogowy (QA 3000 ST) i uchwyt do montażu naściennego (QA 3010 WB).

Alex Munro, Brand Director marki Q Acoustics o nowych produktach:

„Nowa seria 3000 jest kolejnym ogromnym osiągnieciem zespołu projektowego Q Acoustics. Oferuje nową, piękną stylistykę, doskonałe wykończenie i dostarcza czystego, przejrzystego dźwięku, przewyższając w tym świetnie rozpoznawalną serię modeli 2000i, powszechnie uznawaną za najlepsze cenowo głośniki dostępne w tej kategorii cenowej. Bez wątpienia, Q Acoustics ponownie podniósł poprzeczkę. Prawdziwie niezrównana jakość dźwięku dostępna z głośników serii 3000 oferowanych w swoich przedziałach cenowych oznacza, że możemy śmiało ogłosić głośniki Q Acoustics najlepszymi na naszej planecie – w swojej cenie.”

Ewolucja i rewolucja

Projektowanie każdego modelu Q Acoustics zaczyna się pracą z czystą kartką papieru, a seria 3000 nie jest wyjątkiem. Doskonale rozumiemy, że w konstrukcji głośników bardzo ważna jest właściwa obudowa. Dlatego też, oprócz wielu ulepszeń technicznych samych przetworników i zwrotnic, seria 3000 wynosi wiele korzyści z licznych zaawansowanych funkcji obudów znanych z modeli Concept.

Konstrukcja obudów głośników serii 3000, cechująca się bardzo niskim rezonansem, została stworzona w oparciu o technologię budowy dwuwarstwowych przednich i górnych paneli, wewnętrznych usztywnień i mniejszą, montowaną z tyłu płytkę z terminalami głośnikowymi. Całość zastosowanych elementów powoduje, że obudowa jest sztywniejsza, zwiększa jej wytrzymałość, minimalizuje rezonans i redukuje zniekształcenia dając przetwornikom pracować z maksymalną mocą.

Przetworniki wysokotonowe w serii 3000 są rewolucyjnymi konstrukcjami „2 w 1” Concentric Ring Dome oferującymi wiele akustycznych zalet: ekstremalnie niskie zniekształcenia i wyjątkowo szeroką reprodukcję pasma z obu typów kopułek „Ring radiator” i „Dome”. Na ostateczną jakość brzmienia ma też wpływ mocowanie przetwornika wysokotonowego w kauczuku butylowym, mocowaniu niwelującym rezonans.

Jakość brzmienia przetworników nisko-średniotonowych została poprawiona poprzez modernizacje materiału wykonania membrany z mieszanki włókien papierowo-aramidowych*.

Ulepszona zwrotnica składa się w większej ilości z komponentów klasy audiofilskiej, wliczając w to cewki „u-core”, zmniejszające przenikanie dźwięku pomiędzy elementami układu. Wykorzystany projekt budowy „Linkwitz/Riley”, minimalizuje problemy związane z fazą pomiędzy przetwornikami i częstotliwościami podziału.

Wykończenie obudowy

Wygląd głośników serii 3000 robi doskonałe wrażenie stylistyczne. Poza tradycyjną kolorystyką wykończenia „Matte Graphite” i „American Walnut”, modele serii 3000 są dostępne w kolorach premium: błyszczącym czarnym, błyszczącym białym i wykończeniem o efekcie skóry.

Dostępność

Dostępność u autoryzowanych dealerów jest planowana na marzec 2015 roku. Pierwsze publiczne przedstawienie nowej serii 3000 planowane jest na brytyjskiej wystawie Sound & Vision – The Bristol Show w dniach 20-22 lutego 2015 roku.

* Aramid (poliamid aromatyczny), najbardziej znany pod marką Kevlar® firmy DuPontTM.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj