SMOOTHJAZZ HD

SMOOTHJAZZ HD
Piątek trzynastego? To idealny dzień, żeby przekazać wyjątkowo dobrą nowinę. Ruszyła pierwsza na świecie internetowa stacja jazzowa nadająca w bezstratnym formacie FLAC. Fantastyczny repertuar, wybitna jakość dźwięku, wszystko za darmo! Niebo!

SmoothJazz HD jest jednym z trzech kanałów należących do EuropaRadioJazz, organizacji non-profit, której działalność jest skupiona wokół spraw jazzu. Audiofilska stacja, wbrew swojej nazwie, nie ogranicza się na szczęście tylko do tytułowego gatunku i nadaje m.in. sporo klasycznego amerykańskiego repertuaru. Muzyka emitowana jest z plików w standardzie co najmniej 24/96 oraz z winyli, których lekkie trzaski tworzą wyjątkowy klimacik podczas słuchania programów. Jakość nadawanej muzyki oraz techniczny poziom przekazu są – nie wahamy się użyć tego słowa – wyśmienite. Dobry konwerter USB oraz lampowe wzmocnienie sprawiają, że z komputera płyną dźwięki o niezwykłej sile, czystym pięknie i nieskazitelnym wyrazie. Eufonia! Przyjemność jest tym większa, że spora część nagrań to bardzo rzadkie wydania z archiwum włoskiej stacji EuropaRadio Milano FM 88.3.

Do słuchania SmoothJazz HD można używać aplikacji VLC lub Foobara, którego jesteśmy oddanymi fanami od lat.

W przypadku Foobara uruchomienie stacji odbywa się w 5 prostych krokach.

1. Pobranie aplikacji tutaj

2. Konfiguracja do współpracy z zewnętrznym przetwornikiem

3. Wybranie z zakładki File opcji Add location

4. Wklejenie adresu http://www.europaradiojazz.org/stream.flac.m3u 

5. Rozpoczęcie odtwarzania.

Strona firmowa pierwszej audiofilskiej stacji jazzowej – tutaj

SmoothJazz HD jest trzecią znaną nam internetową stacją radiową, która nadaje w bezstratnym formacie. Od kilku lat w jakości CD swoje programy nadaje wyborowa czeska stacja D-dur, specjalizująca się w muzyce poważnej, oraz brytyjska sieć Absolute Radio, która utrzymuje kilka kanałów tematycznych, a wszystkie puszczają swoje audycje w standardzie 1411 kbps. Więcej na ten temat – tutaj.

Oczywiście, do dyspozycji jest już również kilka serwisów streamingowych oferujących zasoby w jakości CD, w Polsce na razie dostępny jest tylko WiMP Hi-Fi, ale są one płatne. SmoothJazz HD, Absolute Radio oraz D-dur nie wymagają ani żadnych subskrypcji, ani nawet rejestracji.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj