SONY 4K HDR TV 2016

SONY 4K HDR TV 2016
Najnowsze telewizory 4K HDR firmy Sony to znakomity obraz oraz eleganckie wzornictwo i nowe możliwości rozrywkowe

Najlepsza jakość obrazu 4K zapewniana przez technologię HDR

Trzykrotnie większa jasność[1] dzięki systemowi X-tended Dynamic Range™ PRO i nowe podświetlenie Slim Backlight Drive™

Smukła, wyrafinowana stylistyka „Slice of Living”

Firma Sony przygotowała na 2016 rok nową ofertę telewizorów opartych na unikatowych, firmowych rozwiązaniach technicznych. Pozwalają one uzyskać fantastyczny kontrast, realistyczną kolorystykę i wyjątkową wyrazistość obrazu 4K, dzięki czemu zapewniają nową jakość oglądania obrazu 4K HDR (High Dynamic Range — o dużym zakresie dynamicznym). Rodzina BRAVIA® wyróżnia się także charakterystycznym wzornictwem i jest wyposażona w platformę Android TV: przepustkę do nowych źródeł rozrywki sieciowej.

HDR — nowy standard realizmu obrazu

Wiele nowych modeli BRAVIA 4K jest zgodnych ze standardem HDR i pozwala w pełni wykorzystywać walory materiałów HDR, które coraz liczniej pojawiają się w ofercie producentów filmów, stacji telewizyjnych i serwisów internetowych, takich jak Amazon Video czy Netflix. Technologia HDR umożliwia reprodukcję szerszego zakresu jasności niż nagrania dokonane przy standardowym zakresie dynamicznym. Materiały utrwalone, przetworzone i rozpowszechniane w standardzie HDR cechują się fantastycznym kontrastem oraz kolorystyką i pozwalają przybliżyć się o krok do pełnego realizmu.

Flagowa seria BRAVIA XD93 jest wyposażona w innowacyjną technologię Slim Backlight Drive™ z systemem X-tended Dynamic Range™ PRO, który wzmacnia kontrast, zwiększa maksymalną jasność i rozszerza zakres barw, zapewniając w ten sposób widzowi maksymalnie realistyczne wrażenia. Telewizory te mają w najcieńszym miejscu tylko 11,8 mm grubości. Serię XD93 tworzą telewizory LED z krawędziowym systemem podświetlenia i technologią lokalnego wygaszania. Zastosowany w nich system X-tended Dynamic Range PRO umożliwia trzykrotne zwiększenie jasności, co przekłada się na bez porównania lepsze wrażenia przy oglądaniu.

Elementem poprawiającym jakość obrazów HDR jest również firmowa technologia Sony TRILUMINOS™ Display, która dokładnie reprodukuje bardzo szeroki zakres barw, niemożliwy do uzyskania na zwykłym telewizorze.

Aby każda scena w rozdzielczości 4K wyglądała jak żywa, zaawansowany procesor obrazu 4K Sony X1™ wykonuje tysiące korekt na sekundę, dynamicznie optymalizując rozdzielczość, kolor i jasność.

Nowa, atrakcyjna stylistyka „Slice of Living”

Jeszcze lepszy wygląd telewizorów BRAVIA to zasługa wyrafinowanego wzornictwa „Slice of Living”, które doskonale harmonizuje z wystrojem dzisiejszych wnętrz. Proste formy geometryczne nawiązują do stylistyki współczesnych salonów, a złote i srebrne akcenty nadają urządzeniu dodatkowe ciepło i osobisty charakter.

W przypadku serii BRAVIA XD93 elementem dodatkowo podkreślającym smukłą, elegancką sylwetkę jest ekran z praktycznie niedostrzegalną ramką. Całości dopełnia nowy system rozprowadzenia przewodów, usuwający z widoku wszystkie kable, oraz unikatowy uchwyt ścienny, dzięki któremu ekran telewizora jest wysunięty przed płaszczyznę ściany o jedyne 3,6 cm.

Serię BRAVIA SD85 wyróżnia delikatnie zakrzywiony ekran, wciągający widza w sam środek akcji i zwiększający intensywność oglądanej rozrywki 4K. Modele z tej serii są ponadto najcieńszymi jak dotąd telewizorami BRAVIA 4K z zakrzywionym ekranem.

Android TV — jeszcze więcej możliwości

Serwis Google Play to prawdziwa skarbnica aplikacji, gier, rozrywki i innych materiałów przeznaczonych na duży ekran. Dostęp do aplikacji można uzyskać przez sieć, bez podłączania anteny.

Wyświetlanie zawartości ekranu smartfona na telewizorze ułatwia technologia Google Cast™. Wystarczy dotknąć ikony „Cast”, a materiał oglądany na urządzeniu z systemem Android/iOS — film, program telewizyjny, wideo z YouTube, zdjęcie czy aplikacja — będzie odtwarzany, wraz z dźwiękiem, na telewizorze BRAVIA. Technologię Google Cast obsługują pewne aplikacje, które nie są jak dotąd dostępne w wersji na platformę Android TV.

Funkcja wyszukiwania głosowego platformy Android TV jest teraz zintegrowana z głównym pilotem. Aby znaleźć film, program telewizyjny lub inny materiał, przełączyć kanał, zmienić wejście itp., wystarczy nacisnąć przycisk Voice i wypowiedzieć odpowiednie polecenie.

Tegoroczna gama telewizorów BRAVIA 4K Ultra HD firmy Sony pojawi się w Europie wiosną 2016 r.

[1] Jasność trzy razy większa niż telewizora 4K bez systemu X-tended Dynamic Range PRO

Dane techniczne telewizorów BRAVIA wprowadzanych wiosną 2016 r.

Telewizory 4K HDR BRAVIA KD-75XD9405 KD-65XD9305
KD-55XD9305
KD-65SD8505
KD-55SD8505
KD-85XD8505
KD-75XD8505
KD-65XD8505
KD-55XD8505
Jakość obrazu 4K HDR 4K HDR 4K HDR 4K HDR
Procesor X1 przetwarzający obraz 4K Procesor X1 przetwarzający obraz 4K Procesor X1 przetwarzający obraz 4K Procesor X1 przetwarzający obraz 4K
TRILUMINOS Display TRILUMINOS Display TRILUMINOS Display TRILUMINOS Display
Technolo­gia X-tended Dynamic Range PRO z pełnym pod­świe­tleniem LED Technologia X-tended Dynamic Range PRO z pod­świe­tle­niem Slim Backlight Drive
Motionflow XR 1200 Hz 1000 Hz 1000 Hz 800 Hz
Wzornictwo „Nieważka” sylwetka „Nieważka” sylwetka Zakrzywiony ekran, smukła sylwetka, aluminium Smukła sylwetka, aluminium
Dodatkowe funkcje Platforma Android TV (Google Cast, polecenia głosowe, aplikacje i gry) Platforma Android TV (Google Cast, polecenia głosowe, aplikacje i gry) Platforma Android TV (Google Cast, polecenia głosowe, aplikacje i gry) Platforma Android TV (Google Cast, polecenia głosowe, aplikacje i gry)
Nowy pilot z funkcją poleceń głosowych Nowy pilot z funkcją poleceń głosowych Nowy pilot z funkcją poleceń głosowych Nowy pilot z funkcją poleceń głosowych
BRAVIA HD TV KDL-49WD75
KDL-43WD75
KDL-32WD75
KDL-48WD65
KDL-40WD65
KDL-32WD60
KDL-40RD45
KDL-32RD43
Jakość obrazu X-Reality PRO X-Reality PRO X-Reality PRO
Technologia Live Colour Technologia Live Colour Technologia Live Colour
Technologia Advanced Contrast Enhancer Technologia Advanced Contrast Enhancer Technologia Advanced Contrast Enhancer
Motionflow XR Motionflow XR200 Motionflow XR200 Motionflow XR200
Konstrukcja i wygląd Smukła sylwetka, aluminium Mała grubość Mała grubość
Dodatkowe funkcje Smart TV Smart TV Nie
Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj