SONY MDR-HW700DS

Sony wprowadza do oferty pierwsze na świecie słuchawki bezprzewodowe umożliwiające reprodukcję 9.1-kanałowego cyfrowego dźwięku przestrzennego

Model MDR-HW700DS pozwala obcować sam na sam z mocnym, kinowym dźwiękiem przestrzennym. Użytkownik ma do dyspozycji szereg trybów reprodukcji dźwięku, które zapewniają optymalne brzmienie przy grach oraz oglądaniu filmów, serwisów informacyjnych, programów typu talk show itp. Nowy tryb „Kino”, opracowany przy współudziale nagrodzonego Oscarem® specjalisty od dźwięku Toma McCarthy’ego, pozwala poczuć się jak w prawdziwym kinie. Cyfrowy system łączności bezprzewodowej umożliwia transmisję wielokanałowego dźwięku przestrzennego bez kompresji. Jego ważną zaletą jest ponadto niewrażliwość na zakłócenia powodowane przez inne urządzenia.

Firmowa technologia Sony VPT (Virtualphones Technology)rekonstruuje pole brzmieniowe wielokanałowego zestawu głośnikowego i tworzy zniewalającą przestrzeń akustyczną z finezyjnym, naturalnym efektem przestrzennym. Poza 5.1-kanałowym zestawem wirtualnych głośników, do reprodukcji są wykorzystywane 2 tylne głośniki efektu przestrzennego oraz 2 górne, przednie głośniki. W rezultacie powstaje realistyczny, trójwymiarowy, 9.1-kanałowy dźwięk przestrzenny.


Najwyższa jakość dźwięku będzie zasługą łącza HDMI, które umożliwia transmisję dźwięku bez kompresji. Praca w dwóch pasmach częstotliwości, 2,4 GHz i 5 GHz, gwarantuje ciągłość łączności i umożliwia swobodne poruszanie się bez obaw o pogorszenie dźwięku.

W trosce o maksymalny realizm brzmienia konstruktorzy słuchawek wprowadzili trzy zoptymalizowane tryby reprodukcji: „Kino”, „Gra” i „Głos”. Tryb „Kino”, którego zadaniem jest zapewnienie wrażeń jak w prawdziwym kinie, powstał przy współpracy Toma McCarthy’ego — zdobywcy Oscara® w kategorii „Najlepszy montaż dźwięku”. Po jego włączeniu słuchawki wytwarzają wirtualną przestrzeń dźwiękową, opartą na akustyce studyjnych sal kinowych, w których miksuje się ścieżki dźwiękowe do produkcji kinowych. Miłośnicy gier mogą skorzystać z trybu „Gra”, opracowanego przy udziale inżynierów dźwięku z Sony Computer Entertainment Inc. Zapewnia on realistyczną, szczegółową przestrzeń dźwiękową z precyzyjnie rozmieszczonymi źródłami, zrównoważoną panoramą stereo i dobrze słyszalnym głosem. Efekt „Głos” poprawia z kolei słyszalność mowy i przydaje się przy oglądaniu ulubionych programów telewizyjnych.


Słuchawki MDR-HW700DS są atrakcyjne dla oka i wygodne nawet przy długotrwałym słuchaniu. Z myślą o maksymalnym komforcie zastosowano w nich luksusowe, zmniejszające nacisk poduszki. Głęboki bas i imponująca moc to zasługa dużych, 50-milimetrowych przetworników akustycznych. Wbudowany akumulator z systemem szybkiego ładowania wystarcza na maksymalnie 12 godzin pracy, a całości dopełnia luksusowa stylistyka. Wyróżnikiem modelu MDR-HW700DS jest zgodność z technologią 4K: urządzenie umożliwia retransmisję nieprzetworzonego sygnału wideo 4K do telewizorów i projektorów 4K.

MDR-RF811RK

W nowej gamie bezprzewodowych słuchawek Sony każdy znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Oferta obejmuje również model MDR-HW300K z cyfrowym systemem transmisji bezprzewodowej bez kompresji, jak również słuchawki klasy podstawowej MDR-RF811RK, wyposażone w akumulator na 28 godzin pracy.


Sprzedaż nowych słuchawek Sony MDR-HW700DS, MDR-HW300K i MDR-RF811RK rozpocznie się w kwietniu 2014 r.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj