SONY MHC-V7D, SHAKE-X3D, SHAKE-X1D

SONY MHC-V7D, SHAKE-X3D, SHAKE-X1D
A co to tak dudni, łomocze, huczy i świszczy, bębni i gromi, błyska i trzaska? A nic. To tylko tak rypią nowe imprezowe systemy muzyczne Sony. Każdy z nich ma powyżej 1 kilowata mocy

Firma Sony wprowadza nowe, zmodernizowane zestawy audio o dużej mocy, które pozwalają zmienić domowy salon w parkiet do tańca, stworzyć w nim atmosferę dobrego klubu — i przetańczyć całą noc w gronie przyjaciół.
MHC-V7D: potężny bas z niewielkiego zestawu

Wyróżnikiem zestawu Sony MHC-V7D jest poruszający bas. Zapewnia go między innymi nowa technologia Sony Smart High Power,która zwiększa ciśnienie akustyczne do poziomu odpowiadającego mocy 1550 W[1] (moc skuteczna 1440 W, 105,5 dB SPL). Model MHC-V7D jest także wyposażony w technologię Sony Clear Audio+™, która optymalizuje brzmienie po naciśnięciu jednego przycisku, oraz tryb Futbol wzmacniający wrażenie uczestnictwa w imprezie sportowej. Połączenie tych rozwiązań pozwala z łatwością uzyskać optymalny dźwięk zarówno podczas wieczornego relaksu w domowym zaciszu, jak i meczu czy imprezowania z przyjaciółmi.

Odtwarzane utwory można wzbogacać prostymi w użyciu efektami dźwiękowymi DJ i Sampler, takimi jak reakcje widowni czy trąbki stadionowe. Fani Karaoke mają do dyspozycji dwa wejścia mikrofonowe. Atmosferę na parkiecie będzie jednak podgrzewał nie tylko grzmiący bas: zintegrowany, regulowany system oświetlenia pobudza także wzrok i zapewnia synchronizację efektów świetlnych z rytmem muzyki.

Nowością w modelu MHC-V7D jest technologia obsługi gestami, która pozwala wejść w rolę prawdziwego didżeja i sterować muzyką oraz światłem prostym skinieniem ręki.

W zestawie MHC-V7D nie mogło również zabraknąć technologii NFC™ i Bluetooth®. Pozwalają one na szybkie podłączenie smartfona i bezprzewodowe odtwarzanie zapisanych w nim utworów. Nowa aplikacja Sony Fiestable zapewnia pełną kontrolę nad muzyką i światłami — nawet w czasie zabawy z przyjaciółmi na parkiecie. Przy jej użyciu można dodawać efekty DJ i odtwarzać głos. Po pobraniu aplikacji z serwisu Google Play™ lub App Store wystarczy połączyć zestaw MHC-V7D ze smartfonem, który zacznie pełnić rolę pilota.

Zestaw ma jednoelementową konstrukcję i zajmuje mało miejsca. Można go również używać w trybie Party Chain, w którym urządzenie jest sprzężone z innymi współpracującymi zestawami audio o dużej mocy, takimi jak SHAKE-X3D i SHAKE-X1D.

Mocne uderzenie z zestawów SHAKE-X3D i SHAKE-X1D


Nowy zestaw SHAKE-X3D doskonale sprawdza się zarówno przy świętowaniu w gronie znajomych, jak i słuchaniu ulubionych nagrań w spokojny weekend. Jego dwudrożne kolumny zawierają 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy, zapewniający czyste jak kryształ tony wysokie, oraz 25-centymetrowy głośnik niskotonowy, służący do reprodukcji potężnego basu. Uzyskanie ciśnienia akustycznego będącego odpowiednikiem 2300 W[2] (moc skuteczna 1200 W, 114,0 dB SPL) umożliwia nowa technologia Smart High Power. Dzięki niej w domowym salonie tworzy się zupełnie wyjątkowa atmosfera. Technologia Sony Sound Pressure Horn zwiększa poziom ciśnienia akustycznego, a tym samym siłę i głębię basu. Przywracaniem sygnałów o wysokiej częstotliwości, często traconych przy kompresji dźwięku, zajmuje się technologia DSEE™ (Digital Sound Enhancement Engine). SHAKE-X3D to również doskonały zestaw głośnikowy na różne okazje. Dzięki trybowi Party Chain można nawet łączyć z nim inne współpracujące zestawy hi-fi — i uzyskać w ten sposób jeszcze mocniejszy dźwięk.

Użytkownicy zestawu SHAKE-X3D mogą również jednym naciśnięciem przycisku wybierać typowe efekty DJ. Wbudowany system oświetlenia pozwala czuć się jak w prawdziwym klubie. Dzięki technologiom NFC™ i Bluetooth® można strumieniowo transmitować muzykę ze smartfona lub innego urządzenia, jak również sterować zestawem przy użyciu aplikacji Fiestable, dostępnej do pobrania z serwisów Google Play i App Store.

W ofercie jest również zestaw SHAKE-X1D. Ma on wszystkie cechy modelu Shake-X3D, od którego różni się mniejszymi wymiarami i wytwarzaniem ciśnienia akustycznego odpowiadającego mocy 1850 W[3].

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj