SONY SONGPAL LINK x LDAC x GOOGLE CAST

SONY SONGPAL LINK x LDAC x GOOGLE CAST
Japońska firma proponuje kilka nowych technologii audio, w tym kodek LDAC oraz system bezprzewodowego przesyłu dźwięku SongPal Link. Detalicznie w informacji Sony poniżej

Sony prezentuje nowe sposoby słuchania muzyki w całym domu

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości: muzyka taka, jakiej chciał artysta

Funkcja SongPal Link™ umożliwiająca bezprzewodowe słuchanie muzyki w wielu pomieszczeniach: czysty dźwięk w całym domu

Kodek LDAC™: bezprzewodowy dźwięk najwyżej jakości

Google Cast for audio: łatwe korzystanie z wielu serwisów oferujących muzykę w transmisji strumieniowej

Teraz, dzięki nowej funkcji SongPal Link, do słuchania muzyki w całym domu można wykorzystać sieć Wi-Fi. Przybywa produktów, które dzięki zgodności z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości zapewniają fantastycznie czyste brzmienie. Nie brakuje też serwisów internetowych oferujących ogromy wybór muzyki dla miłośników różnych stylów i gatunków. A dzięki technologii Google Cast for audio nagrania ze smartfona lub tabletu można z łatwością przesłać na domowe głośniki.

Dźwięk o wysokiej rozdzielczości — znacznie dokładniejszy niż z plików MP3 czy płyt CD — ujawnia niuanse każdego nagrania i wiernie oddaje nastrój muzyki oraz zamysł jej twórców. Lepsze brzmienie można teraz uzyskać także przy transmisji bezprzewodowej. Zapewnia je nowy, wydajny kodek LDAC, który pozwala na przesyłanie trzykrotnie większej ilości danych niż przy zwykłej transmisji strumieniowej przez łącze Bluetooth®.

Ścisła współpraca firm Sony i Google zaowocowała powstaniem technologii Google Cast for audio, której oficjalna premiera odbędzie się na targach CES. Google Cast for audio pozwala w prosty sposób odtwarzać przez domowe głośniki muzykę przesyłaną strumieniowo z popularnych serwisów muzycznych, takich jak Google Play Music, Deezer i wiele innych. W tym celu wystarczy użyć odpowiedniego przycisku w aplikacji do odtwarzania muzyki (w urządzeniu z systemem Android lub iOS), a następnie wybrać żądany głośnik lub zestaw głośników — na przykład współpracujący głośnik w formie listwy, głośnik bezprzewodowy albo amplituner do kina domowego firmy Sony.

— Bazując na sukcesie Chromecast, postanowiliśmy rozszerzyć środowisko Google Cast we współpracy z najlepszymi producentami, takimi jak Sony — powiedział Suveer Kothari, dyrektor ds. rozwoju Google Cast. — Zależało nam na tym, aby nasi użytkownicy mogli jeszcze łatwiej słuchać muzyki, wiadomości, podcastów i innych treści na najlepszych głośnikach w domu.

Funkcja SongPal Link umożliwia odtwarzanie muzyki ze smartfona lub komputera w wielu pomieszczeniach, z wykorzystaniem sieci Wi-Fi i przy zachowaniu doskonałej jakości dźwięku. Udoskonalona, dwukanałowa technologia Wi-Fi (2,4 GHz / 5 GHz) zapewnia bardziej stabilną ścieżkę sygnału. Eliminuje zaniki i zakłócenia podczas korzystania z serwisów oferujących muzykę w transmisji strumieniowej, takich jak Spotify Connect[i], jak również przy słuchaniu nagrań z innych urządzeń zgodnych z Google Cast for audio. Co więcej, dzięki technologii Sony DSEE HX™ muzyka z tych serwisów jest poddawana interpolacji: dźwięk staje się czystszy i głębszy, dzięki czemu brzmi podobnie do nagrań o wysokiej rozdzielczości. Technologia Smart Zone Management inteligentnie steruje transmisją danych w sieci bezprzewodowej, tak aby zapewnić nieskazitelną jakość dźwięku w dowolnej liczbie pomieszczeń[ii]. Konfiguracja całości jest niezwykle prosta i intuicyjna: wszystkim można sterować za pomocą smartfona lub tabletu z najnowszą wersją aplikacji SongPal™ firmy Sony (na urządzenia z systemem Android lub iOS).

Doskonałą jakością dźwięku można cieszyć się także przy słuchaniu muzyki przesyłanej bezprzewodowo przez łącze Bluetooth®. Sony prezentuje na targach CES szereg nowych produktów — głośników w formie listwy, amplitunerów wielokanałowych, słuchawek i głośników bezprzewodowych — wyposażonych w nowy, wydajny kodek LDAC. Dotychczas transmisja dźwięku o wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem zwykłego połączenia Bluetooth wymuszała silną kompresję sygnału, co wiązało się z pogorszeniem brzmienia. Teraz to się zmieniło: kodek LDAC znacznie zwiększa wydajność kodowania i pozwala przesyłać strumieniowo do kompatybilnych produktów dźwięk o wysokiej jakości z takich urządzeń, jak nowy odtwarzacz Walkman® NW-ZX2.

Nowa linia produktów audio firmy Sony, umożliwiających słuchanie muzyki w najwyższej jakości, dostępna będzie w Europie w najbliższych miesiącach.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj