SUMIKO – NOWA SERIA SUBWOOFERÓW

SUMIKO – NOWA SERIA SUBWOOFERÓW
Basowe dopalacze dla tych, którzy chcą czuć muzykę w głębi swoich trzewi

12 lutego 2015 roku – Horn Distribution S.A, polski dystrybutor marki Sumiko, rozszerza swoją ofertę głośnikową o trzy nowe produkty w gamie subwooferów. Podczas ostatniego Hi End Show w Monachium w 2014 roku, Fine Sounds Group zaskoczyła swoich entuzjastów nie tylko nowościami produktowymi każdej z posiadanych marek, ale także nową serią subwooferów pod znaną w świecie produktów high fidelity marką Sumiko. Nowe produkty są kombinacją ogromnej wiedzy zespołu twórców Sumiko w segmencie hi-end związaną z subwooferami, wraz z eksperckim „know-how“ Sonus faber.
Ofertę trzech dostępnych subwooferów otwiera najmniejszy z gamy subwoofer S.0, oferujący świetne parametry dopasowane do pomieszczeń o niewielkich rozmiarach. Większy, S.5 stanowi dobre rozwiązanie dla osób poszukujących maksymalnej mocy w średniej wielkości pomieszczeniach odsłuchowych. Największy z gamy, S.9 jest doskonałą propozycją dla posiadaczy zaawansowanych systemów, reprezentując swoimi możliwościami zarówno dużą moc i najwyższej jakości wzornictwo.

Wysublimowana estetyka obudów o łagodnych, czystych liniach, a także konstrukcja mechaniczna subwooferów Sumiko pochodzi spod rąk włoskich projektantów Design Lab. Produkowane w Chinach subwoofery spełniają najwyższe standardy i wykorzystują metody produkcji znane z doświadczeń twórców produktów Sonus faber serii Venere. Trzy produkty tworzące aktualnie rodzinę subwooferów Sumiko charakteryzują się różnymi rozmiarami i mocą, a także występują w dwóch wersjach wykończenia – czarnej i białej lakierowanej. Subwoofery te stworzono w sposób, który umożliwia ich uniwersalne zastosowanie praktycznie w każdej stylistyce wnętrza i zestawienie z różnymi innymi zestawami głośnikowymi , nie tylko tymi produkowanymi przez Fine Sounds Group.

Sumiko S.0 jest mocnym, kompaktowym rozwiązaniem reprezentującym część popularnych urządzeń w gamie aktywnych subwooferów Sumiko. W swojej konstrukcji zawiera aktywny przetwornik 6,5” skierowany ku dołowi, zestawiony z wysokoprądowym wzmacniaczem 120 W klasy A/B, pozwalającym na emisję basów znacznie przewyższającą swoją klasę. Tylny panel udostępnia użytkownikowi pełną gamę możliwości połączeniowych, pozwalających na zastosowanie go do zestawów stereo jak i kina domowego. Solidny, szybki i pełen charakteru.

Sumiko S.0 – specyfikacja techniczna

Typ: Konstrukcja obudowy zamknięta, przetwornik skierowany ku dołowi

Przetwornik: 165 mm (6.5”) o długim skoku, kosz stalowy

Częstotliwość rezonansowa: 45 Hz przy -3 dB

Wejścia: Hi Level , Lo Level, LFE phono

Moc wyjściowa: 120 W (RMS)

Przełącznik fazy: tak, 0 lub 180 stopni

Typ wzmacniacza: klasa AB

Wymiary: 245x275x280 mm

Wykończenie: czarne lub białe high-gloss

Waga: samego subwoofera 9,2 kg;

Sumiko S.5 jest subwooferem średniej wielkości i stanowi idealny kompromis pomiędzy rozmiarem, a parametrami. Posiada przetwornik 8” skierowany ku dołowi oraz wysokoprądowy wzmacniacz 150 W klasy A/B. S5 jest polecany zarówno do zestawów stereo jak i kina domowego. Przetworniki Sumiko grają zasadniczą rolę i stanowią o jakości subwooferów Sumiko. Zostały zaprojektowane z dużą dbałością tak, by odtwarzać bardzo głębokie basy z relatywnie niewielkich przetworników i by mogły sprostać dużym obciążeniom przez długi okres czasu. Sumiko S.5 skonstruowano na bazie stalowego kosza będącego solidnym oparciem dla 8” przetwornika o bardzo dużym skoku.

Sumiko S.5 – specyfikacja techniczna

Typ: Konstrukcja obudowy zamknięta, przetwornik skierowany ku dołowi

Przetwornik: 210 mm (8”) o długim skoku, kosz stalowy

Częstotliwość rezonansowa: 40 Hz przy -3 dB

Wejścia: Hi Level , Lo Level, LFE phono

Moc wyjściowa: 350 W (RMS)

Przełącznik fazy: tak, 0 lub 180 stopni

Typ wzmacniacza: klasa AB

Wymiary: 285x335x315 mm

Wykończenie: czarne lub białe high-gloss

Waga: samego subwoofera 14 kg;

Największy z subwooferów Sumiko, S.9 to zdecydowanie najmocniejsza pozycja z gamy produktów w porówniau z mniejszymi i tańszymi modelami (S.0 i S.5). Posiada na froncie 10” pasywną membranę i 10” przetwornik aktywny skierowany ku dołowi, napędzany wysokoprądowym wzmacniaczem 350W klasy A/B. Połączenie znacznie większej obudowy, dużej membrany i 350 W mocy oferuje w efekcie potężne basy, a całość pakietu oferowana jest w konkurencyjnej cenie. Sumiko S.9 skonstruowano na bazie stalowego kosza dla 10” przetwornika o bardzo dużym skoku. Frontowa membrana bierna o średnicy 10” została skonstruowana ze stopu aluminium.

Sumiko S.9 – specyfikacja techniczna

Typ: pasywna membrana, przetwornik aktywny skierowany ku dołowi

Przetwornik aktywny: 260 mm (10”) o długim skoku, kosz stalowy

Membrana pasywna: 260 mm (10”)

Częstotliwość rezonansowa: 25 Hz przy -3 dB

Wejścia: Hi Level , Lo Level, LFE phono

Moc wyjściowa: 350 W (RMS)

Przełącznik fazy: tak, 0 lub 180 stopni

Typ wzmacniacza: klasa AB

Wymiary: 355x405x411 mm

Wykończenie: czarne lub białe high-gloss

Waga: samego subwoofera 21 kg

O marce Sumiko

Sumiko jest jednym z największych importerów i dystrybutorów produktów Hi-End w Ameryce Północnej. Będąc częścią Fine Sounds Group dba o szeroką dystrybucję produktów znajdujących się w tym holdingu. W pełnej harmonii z pozostałymi firmami grupy, Sumiko dzieli taką samą wagę do szczegółów i wysokiej jakości, technologicznych rozwiązań i wzornictwa koncentrując się i przewidując rynkowe trendy.

Kategorie: NOWOŚCI
Tags: Sumiko

Skomentuj