YAMAHA PIANOCRAFT: BEZPRZEWODOWO, WIELOPOKOJOWO

YAMAHA PIANOCRAFT: BEZPRZEWODOWO, WIELOPOKOJOWO
Dwa nowe modele w serii mikrokompaktowych systemów muzycznych

MusicCast MCR-N470D i MusicCast MCR-N570D to dwa amplitunery CD z wysokiej jakości zestawami głośnikowymi, umożliwiającymi odtwarzanie muzyki z różnych źródeł wysokiej rozdzielczości – serwisów strumieniowych, sieci domowej, radia internetowego, Bluetooth i Apple AirPlay. Funkcjonalność urządzeń zwiększają wbudowany odtwarzacz CD i port USB. Ponadto, dzięki MusicCast obydwa systemy mikro można włączać do systemów multi-room Yamahy.

Muzykę można bezprzewodowo przesyłać ze smartfonu, tabletu lub laptopa za pośrednictwem Bluetooth i Apple AirPlay. Obydwa systemy mikro, z Wi-Fi i certyfikowanym DLNA, łączą się z domową siecią za pośrednictwem Wi-Fi, co umożliwia przesyłanie muzyki z komputerów PC/Mac i dysku NAS. Urządzenia mogą odtwarzać pliki hi-res FLAC i ALAC. Projektanci zintegrowali również trzy popularne serwisy muzyczne: Spotify, Juke i Napster. które dopełniają tradycyjny odtwarzacz CD i cyfrowy tuner DAB. Za pomocą portu USB można podłączyć zewnętrzną pamięć, a także iPhone’a, iPoda i iPada.

Nowe modele wykorzystują różne zestawy głośników. PianoCraft MusicCast MCR-N570D wyposażony jest w parę kompaktowych głośników NS-BP182. Ta 2-drożna konstrukcja bass-reflex, wykończona lakierem fortepianowym, wyposażona jest w 12-centymetrowy przetwornik niskotonowy A-PMD (Advanced Polymer-injected Mica Diaphragm) Yamahy z charakterystycznym białym wykończeniem. W połączeniu z 3-centymetrową kopułką zapewnia to wysoką rozdzielczość zakresu wysokotonowego. Dzięki technologii VCCS (Vibration Control Cabinet Structure) i trzem nóżkom projektanci skutecznie wyeliminowali niepożądane wibracje. W wersji MusicCast MCR-N470D zostały wykorzystane głośniki podstawkowe NS-BP150 z technologią VCCS, 11-centymetrowym głośnikiem niskotonowym i 2,5-centymetrową kopułką wysokotonową.

Obydwoma systemami PianoCraft można intuicyjnie sterować korzystając z aplikacji Yamaha MusicCast, bezpłatnej platformy dla smartfonów i tabletów (Apple iOS/Google Android).

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj