Na 29 marca przypada Dzień Metalowca. A także święto narodowe Madagaskaru. Imieniny będą mieć Bertold, Cyryl, Eustacjusz, Eustazja, Eustazjusz, Eustazy, Ludolf, Ludolfina, Marek, Satur, Satura, Stefan, Teodor i Wiktoryn. To także obchodzony na całym świecie Piano Day, coraz popularniejsza imprezy dla miłośników muzyki, a zwłaszcza muzyki fortepianowej.
Dlaczego akurat 29 marca? Odpowiedź jest prosta – bo to 88. dzień roku. Jak wiadomo – 88 jest liczbą klawiszy w klawiaturze króla instrumentów. Z okazji Piano Day Nils Frahm, pomysłodawca i główny popularyzator tego wydarzenia, udostępnia bezpłatnie swój minialbum pt. „Solo Remains„. Został nagrany w 24-bitowej rozdzielczości i jest wyjątkowy, gdyż utwory są wykonywane na M370 – największym pianinie świata zbudowanym w 1987 roku przez Davida Klavinsa. Gdyby komuś przypadła do gustu ta realizacja, może bezpłatnie pobrać także pierwszą płytę Frahma przygotowaną na tym instrumencie pt. „Solo„.
Przy okazji warto pamiętać, że liczba 88 kryje również inne, bardzo okropne znaczenie. Była stosowana po II wojnie światowej przez Winifred Wagner, żonę Siegfrieda, syna Ryszarda Wagnera, jako tajne pozdrowienie w korespondencji z przyjaciółki, którzy podobnie jak ona nigdy nie przestali kochać niejakiego Adolfa Hiltlera. 8 to litera H w alfabecie, a 88 jest prostym kodem nazistowskiego salutu „Heil Hitler”.