System głośników półkowych SB-C600
“Miłośnicy hi-fi i muzyki, kiedy słyszą nazwę „Technics” w pierwszej kolejności myślą o naszych gramofonach”, wyjaśnia Kierownik Produktowy Frank Balzuweit, „Mało ludzi wie natomiast, że pierwszym produktem firmy Technics był 2-drożny system głośników półkowych, który pojawił się na rynku w 1965 roku i na nowo zdefiniował wydajność kompaktowych głośników.”, dodaje Balzuweit. „Aby zaprojektować kompaktowy system głośnikowy z imponującym dźwiękiem przestrzennym wymagana jest zaawansowana wiedza. Nowy system głośników SB-C600 jest wynikiem naszego zobowiązania, aby być aktywnym i uznanym w kulturze audio.”
SB-C600 jest kompaktowym, 2-drożnym głośnikiem typu bass-reflex wyposażonym w współosiową jednostkę napędową. Pod względem technologii oraz wykonania model ten wykorzystuje wiele rozwiązań pochodzących z głośnika Technics SB-G90M2.
Nowy SB-C600 wykorzystuje analizę CAE, czego wynikiem jest optymalizacja przetworników, świetna konstrukcja, eliminacja nieporządanych wibracji oraz ogólna przejrzystość działania.
Najważniejsze funkcje:
- Phase Precision Driver, emulujący wersję głośnika podłogowego SB-G90M2, składającego się z 15cm głośnika niskotonowego o dużej średnicy, uzupełnionego 25mm aluminiową kopułą wysokotonową
- Liniowy korektor fazy (akustyczny korektor fazy), zastosowany także w modelu SB-G90M2, tłumi zakłócenia fazowe, czego wynikiem jest dźwięk bez zniekształceń
- Zrównoważona konstrukcja mocowania przetwornika (BDMA), co eliminuje wibracje i zapewnia czysty dźwięk
- Przedni port o odpowiedniej konstrukcji eliminujący hałas, dzięki wentylacji
- Sztywna obudowa tłumiąca wibracje i zapewniająca dźwięk przestrzenny.
SB-C600 będzie dostępny w Europie w listopadzie 2021 w prostym oraz stylowym kolorze czarnym.
System głośników podłogowych będących następcą modelu SB-G90 – SBG90M2.
Podobnie do swojego młodszego brata – SB-G90, G90M2 to 3-drożny system głośników wyposażony w 2-drożny przetwornik współosiowy, który łączy 25-milimetrową kopułke i 160-milimetrowy stożek średniotonowy wykonany z aluminium. Towarzyszą temu dwa aluminiowe głośniki niskotonowe 160 mm.
Nowy SB-G90M2 wykorzystuje analizę CAE, czego wynikiem jest optymalizacja przetworników, świetna konstrukcja, eliminacja nieporządanych wibracji oraz ogólna przejrzystość działania.
Dzięki tym rozwiązaniom firma Technics znacząco poprawiła poprzedni model głośnika SB-G90. Podczas projektowania G90M2 naszym głównym zamiarem było pozwolenie naszym klientom na ponowne odkrycie ich ulubionej muzyki.
Funkcje SB-G90M2, które zostały ulepszone, względem modelu SB-G90:
- Advanced Phase Precision Driver: Zmniejszyliśmy rezonans oraz ogólne zniekształcenia, dodaliśmy także liniowy korektor fazy, wynikiem jest bardziej czysty dźwięk.
- Zaawansowany project BDMA (Balanced Driver Mounting Architecture): Dzięki wewnętrznej przegrodzie w środku ciężkości wokół magnesu przymocowanej do płyty podstawowej, wibracje będą teraz rozprowadzane do podłogi.
- Nowy projekt usztywniającej konstrukcji – skutecznie eliminuje fale stojące.
- Odpowiadając na prośby klientów – nowy model G90M2 został wyposażony w terminale głośnikowe bi-wiring.
System głośników SB-G90M2 będzie dostępny w Europie w październiku 2021 w stylowym wykończeniu w kolorze czarnym.
■ O głośnikach Technics
Technics to marka produktów audio hi-fi należących do Panasonic Corporation z główną siedzibą w Osace w Japonii. Marka Technics została założona w 1965 roku. Kierując się ciągłym dążeniem do innowacji i doskonałości w dziedzinie audio, marka Technics wypuściła na rynek niezliczone legendarne komponenty hi-fi, z których wiele ustanowiło nowe standardy w świecie audio.
Pierwszym produktem firmy Technics był kompaktowy, dwudrożny system głośników półkowych wprowadzony na rynek w 1965 roku. W tamtym czasie ustanowił on nowe standardy wydajności dla kompaktowych głośników. Od tego czasu firma Technics wprowadziła wiele systemów, z których wiele na zawsze zmieniło świat audio: SB-7000 z 1975 roku stworzył technologię Linear Phase, do której później podążyło wielu producentów głośników. SB-RX50 z 1986 roku może być postrzegany jako przodek systemów głośników punktowych Technics z dzisiejszym przetwornikiem Phase Precision. Innowacyjne, ponadwymiarowe płaskie monitory AFP – ze względu na ich moc i precyzję – były używane w Wiedeńskiej Operze Państwowej jako monitory sceniczne, podczas gdy futurystyczny składany system głośników tubowych SST-1 został wpuszczony do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku ze względu na wyjątkową koncepcję projektowania.
Gramofon SL-1210G, czarnej wersji wysoce cenionego SL-1200G z napędem bezpośrednim.
Dziedziczy on wszystkie funkcję oraz specyfikację modelu SL-1200G, wzbogacając portfolio Technics o klasyk przyszłości w stylowym kolorze. „Do stworzenia nowego wariantu SL-1200G zainspirował nas ogromny sukces limitowanej serii SL-1210GAE, która pojawiła się na rynku w czerwcu 2020 i niemal natychmiast się wyprzedała.”, Kierownik Produktowy Frank Balzuweit. „Zdaliśmy sobie sprawę, że istnieje spore zapotrzebowanie na gramofony w bardziej standardowym kolorze, dlatego postanowiliśmy spełnić oczekiwania naszych klientów i stworzyć czarny wariant topowego modelu serii 1200.”
Ogólna jakość oraz wydajność SL-1210G określa najwyższe standardy gramofonów i uzasadnia łączenie z najlepszymi wkładkami, aby zapewnić prawdziwe emocje podczas słuchania płyt winylowych.
Najważniejsze funkcji oraz ogólna specyfikacja SL-1210G:
- Bezrdzeniowy silnik z napędem bezpośrednim z podwójnym wirnikiem/pojedynczym stojanem, zapewniający wysoki i stabilny moment obrotowy
- Hybrydowy enkoder do wykrywania prędkości obrotowej, wykorzystujący czujnik Hall do wykrywania położenia wirnika
- Czułe oraz solidne ramię gramofonu z wysokim tłumieniem oraz łożyska ramienia zapewniające wysoką czyłość i dokładny odczyt.
- Talerz o trójwarstwowej strukturze z wydajnym tłumieniem aberracji i precyzyjnym śledzeniem
- 4-warstwowa obudowa o wysokiej sztywności z cięzką aluminiową płytą górną oraz izolatorami z gumy silikonowej dla skutecznego tłumienia wibracji.
Gramofon SL-1210G będzie dostępny w Europie w październiku 2021.
Zintegrowany wzmacniacz SU-G700M2 – następce wysoce cenionego SU-G700
W oparciu o rozwiązania oraz systemy wysoce cenionego SU-G700 oraz zaawansowane technologie zintegrowanego wzmacniacza klasy referencyjnej SU-R1000, stworzyliśmy nowy SU-G700M2. Nowy wzmacniacz prezentuje najnowocześniejszy poziom w swojej klasie.
SU-G700M2 dziedziczy w pełni cyfrowe technologie wzmacniaczy rdzeniowych firmy Technics, takie jak silnik JENO dla sygnału bez jittera i zniekształceń oraz LAPC dla optymalnego dopasowania każdego głośnika.
Technologie SUG700M2:
- Cichy oraz szybki zasilacz (AS²PS), zawierający części półprzednikowe, takie jak tranzystory FET GaN i diody węglika krzemu, czego efektem jest wyższa moc głosników. To rozwiązanie zostało zaprojektowane w oparciu o wzmacniacz SU-R1000.
- Poprawiona jakość dźwięku, zmniejszone zniekształcenia oraz napęd znacząco poprawiający dźwięk przestrzenny.
- Wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy MC (poza wejściem MM) do bezpośredniego podłączenia gramofonu.
- Selektor fazy wejścia gramofonowego do optymalnego odtwarzania płyt winylowych.
- Pokrętła głośności i źródła mają teraz aluminiową teksturę „spin”, która odróżnia wzmacniacz od poprzedniego modelu.
SU-G700M2 będzie dostępny w Europie od października 2021. Dostępny będzie w kolorach srebrnym oraz czarnym.
■ O wzmacniaczach Technics
Technics to marka produktów audio hi-fi należących do Panasonic Corporation z główną siedzibą w Osace w Japonii. Marka Technics została założona w 1965 roku. Kierując się ciągłym dążeniem do innowacji i doskonałości w dziedzinie audio, marka Technics wypuściła na rynek niezliczone legendarne komponenty hi-fi, z których wiele ustanowiło nowe standardy w świecie audio.
W świecie wzmacniaczy technologie takie jak OTL (Output transformer-less), OCL (Output capacitor-less), Class A+ czy Battery Driven Power Supply były wynalazkami Technics i zyskały status legendy.
Od czasu odrodzenia marki w 2014 roku, Technics wypuścił wzmacniacze zbudowane na ich własnym, w pełni cyfrowym podejściu, opartym na silniku JENO (Jitter Elimination and Noise-Shaping Optimization), stosując również LAPC (Load Adaptive Phase Calibration) w celu idealnego dopasowania wzmacniacza Technics do dowolnego podłączonego głośnika.
■ Kilka słów o serii gramofonów Technics 1200
W 1972 roku na rynku pojawił się gramofon z napędem bezpośrednim – SL-1200. Bardzo szybko stał się najlepiej sprzedającym modelem, z wynikiem łącznej sprzedaży wynoszącym 3,5 miliona sztuk. Wyróżniał się wysokimi obrotami, wytrzymałością oraz łatwością obsługi. Gramofon cieszył się również wielkim podziwem zarówno u didżejów, jak i zwyczajnych entuzjastów, co przyczyniło się do wyzwolenia kultury DJ-skiej, w takich dziedzinach jak elektroniczna muzyka taneczna. Do dzisiaj seria cieszy się ogromnym uznaniem ze strony didżejów na całym świecie.