Mercury Living Presence
Sześć winyli z nagraniami zarejestrowanymi w najlepszym okresie wytwórni, którą założyła pani Wilma Cozart. Gdyby dzisiaj do takiego projektu wykorzystać cały potencjał intelektualny CERN, NASA, Apple i Microsoft, prawdopodobnie nie powstałoby nic, co brzmiałoby lepiej niż te płyty. Pewnie naukowcy i inżynierowie zmajstrowaliby jakiś statek, który doleciałoby do następnej galaktyki bez odprysków lakieru, lecz audiofilskiej satysfakcji to by nie przyniosło.
Cena: ok. 450 złotych
Podstawka pod głośniki
Są wykonane z granitu Nero Zimbabwe i pochodzą oczywiście z afrykańskiego państwa Zimbabwe. Cechuje go czarna barwa z bardzo drobnym jasnym ziarnem. Podstawki są wyposażone w silikonowe nóżki, co by się nic nie porysowało. Para waży w sumie 26 kilogramów. Mogą wprowadzić do brzmienia systemu wyraźne korekty, a jeśli nie – sprawdzą się w kuchni albo w ogrodzie. Do kupienia na stronie podstawki.pl
Cena: 135 złotych
Luxman JPU-150
Interkonekt USB, którym można podłączyć do zestawu audio na przykład komputer lub konwerter. Do jego budowy posłużyła wysokiej jakości miedź beztlenowa. Efekty? Porównywalne do tych, jakie się uzyskuje, kiedy lotnika bezszwowego Kielmana potraktować oryginalnym firmowym kremem do skór licowych – stoisz na Nowym Świecie, a błyszczy się aż na Polach Mokotowskich.
Cena: 840 zł
Sony NWZ-A15
Lekki, zgrabny i powabny cyfrowy walkman. Walczy w kategorii 24/192 i daje sobie radę z przeciwnikami reprezentującymi o wiele wyższą wagę. Wewnętrzną pamięć 16 GB można rozszerzyć za pomocą kart microSD. Dobrze leży w dłoni, jest świetnie wykonany oraz dostępny w czerni i srebrze. Intuicyjna obsługa. Powinien być w kieszeni garnituru każdego dżentelmena.
Cena: 720-780 zł
Nono. Mistrz dźwięku i ciszy
Muzyczny geniusz i komunista. Już słyszymy ryk prawomyślnych, że to niemożliwe, ale prosimy sobie uświadomić, że najwięcej subtelnej poezji jest w koncertach fortepianowych człowieka, który był postrzegany jako rubaszny świntuch. Ten człowiek nazywał się Mozart. Radzimy więc nie posługiwać się stereotypami i nie zamykać opinii w pozornych sprzecznościach. Świetna książka (wydana przez Krytykę Polityczną) o człowieku, którego wrażliwość miała wymiar nie tylko muzyczny. Dzisiaj pewnie żyłby bez dotacji albo na łaskawym garnuszku jakiegoś ekscentrycznego milionera.
Cena: 39,90 zł
Sennheiser Momentum In-Ear
Słuchawki douszne z serii Momentum, która harmonijnie łączy najwyższe walory soniczne z konkursowym wręcz wzornictwem. W związku z dynamicznym rozwojem i rosnącymi możliwościami smartfonów, które stały się podstawowym mobilnym źródłem muzyki i to źródłem coraz bardziej zaawansowanym, gdyż niektóre modele odtwarzają juz pliki 24/192, dobre słuchawki są niezbędne każdemu. A że przy okazji piękne…
Cena: ok. 450 zł
Acoustic Revive ECI 100
Sprej z diamentowymi nanocząsteczkami, który poprawia jakość styków. To taka audiofilska chusteczka, którą nieustannie poprawia się nosek. Oczywiście, można to podarować audiofilowi razem w zestawie z wodą toaletową Cartiera, ale po pierwsze będzie używał jej rzadko, chyba że jest Eksluzywnym Menelem, a po drugie i tak natychmiast sprawdzi, czy nadaje się do oczyszczania kontaktów. Bo audiofil wszystko sprawdza. Szkoda pieniędzy na drogą perfumę.
Cena: 790 zł
Get On Up
James Brown był wielkim artystą, choć czasami zawodził, np. jako pracodawca. Będąc już milionerem z własnym odrzutowcem nie płacił członkom swojego zespołu, nie dawał premii i podwyżek, często opóźniał pensje. W dodatku popierał Nixona, bo nie tylko w głębi duszy był konserwatystą. Oczywiście, to wszystko drobiazgi, gdyż James był głosem Boga i przyczynił się do wyzwolenia braci Afroamerykanów spod jarzma tamtejszych białasów. Cała reszta na Blu-rayu.
Cena: 40-70 zł
Audioquest Jitterbug
Kondycjoner USB. Wtyczka mniejsza niż zapalniczka eliminująca wszelkiego rodzaju parazyty powstające w brzuszku komputera wykorzystywanego jako źródło dźwięku. Wykorzystana w torze np. z konwerterem znacznie poprawia hyżość muzyki, dodając jej przy okazji rumieńców tudzież blasku. Polecamy póki jeszcze potrafimy odróżnić pożyteczny gadżet od zwykłego placebo.
Cena: 229 zł
Roonlabs
Komputerowy program do odtwarzania i zarządzania muzyką w komputerze. Zintegrowany z serwisem TIDAL, oferującym nieskompresowany dźwięk jakości CD (w przyszłym roku być może ruszy wersja hi-res), a także posługujący się w zupełnie niespotykany sposób metabazami, na podstawie których jest w stanie generować playlisty czy rekomendacje dopasowane do upodobań użytkownika. Najważniejszą zaletą jest jednak fenomenalne brzmienie. To tak jakby Kelly Reilly pozbyła się gorsetu i zaczęła oddychać pełną, niczym nieskrępowaną piersią, jeśli wolno nam posłużyć się takim obrazem.
Cena: roczny abonament ok. 480 złotych