Wytwórnia Sono Luminus działa od 1995 roku w maleńkiej miejscowości Boyce w stanie Virginia, a jej siedzibą jest mieszcząca obecnie m.in. dwa studia nagraniowe blisko 100-letnia Emmanuel Episcopal Chapel.
Firma słynie z najwyższej jakości nagrań, które są publikowane m.in. jako wielokanałowe pliki DXD oraz na płytach Pure Blu-ray Audio. Na swoim koncie ma już m.in. Grammy Awards w kategoriach „Best Engineered Album” (2010), „Best Classical Album” za „Brasileiro: Works of Francisco Mignone” (2012) oraz Audio Engineering Society’s Award of Excellence in High Resolution Audio (2007).
Mało kto wie, że Sono Luminus została założona przez Sandy Lerner i Lena Bosacka, którzy stworzyli i rozwijają jedno z największych przedsiębiorstw świata – giganta informatycznego Cisco Systems.
Sandy i Len początkowo wyznaczyli Sono Luminus rolę studia nagraniowego świadczącego usługi dla innych wytwórni, z czasem jednak zdecydowali się na własne produkcje, od razu zdobywając uznanie za wyznaczanie najwyższych standardów.
W samodzielnym starcie dopomogło im wykupienie katalogu zacnej wytwórni Dorian, która wydając ambitny klasyczny repertuar nie zaniedbywała jakości nagrań. Sono Luminus również nie ima się łatwych projektów, a swoje studia dostosowała do specyfiki muzyki poważnej i akustycznej.
Obecnie w katalogu Sono Luminus znajduje się 45 własnych nagrań reprezentujących najwyższy poziom artystyczny oraz realizatorski.
Można się o tym przekonać, słuchając muzyki znajdującej się na 55-minutowym bezpłatnym samplerze, który udostępniamy Państwu dzięki internetowemu sklepowi muzycznemu Primephonic, oferującemu nagrania w standardzie hi-res.
Płyta „PRIMEPHONIC SELECTED: BEST OF SONO LUMINUS” zawiera 12 utworów w jakości 24bit/96kHz i 24bit/192kHz. Szczegółowy program – poniżej.
Aby pobrać nagrania, należy przejść TUTAJ i posłużyć się kodem promocyjnym SONOPP.
Wszystkie inne albumy Sono Luminus można obecnie kupić w Primephonic taniej o 20 proc.
1.
I. Adagio, ma non troppo e molto espressivo
Jasper String Quartet
Ludwig van Beethoven
2.
II. Scherzo: Presto – Intermezzo
Ying Quartet
Robert Schumann
3.
Iris
Ensemble Galilei
Guido Piccard
4.
Chi desia di saper
El Mundo, Richard Savino
Francesca Caccini
5.
II. Andante, quasi variazioni
Ying Quartet
Robert Schumann
6.
I. Allegro
Greg Ewer, Adam LaMotte
Jean – Marie Leclair
7.
Come dolce oggi l’auretta, SV 173
Pietro Antonio Giramo
Claudio Monteverdi
8.
III. Adagio molto
Ying Quartet
Robert Schumann
9.
An Bonnan Bui – The Collier’s Reel – Last Night’s Fun
Ensemble Galilei
Traditional
10.
II. Adagio
Greg Ewer, Adam LaMotte
Jean – Marie Leclair
11.
Fan battaglia
El Mundo, Richard Savino
Luigi Rossi
12.
VII. Allegro
Jasper String Quartet
Ludwig van Beethoven