CYRUS AMP & CYRUS PRE

CYRUS AMP & CYRUS PRE
Nowy wzmacniacz zaintegrowany i przedwzmacniacz z konwerterem C/A ze stajni, która należy do ulubionych stajni audiofilskich. 

Cyrus Audio Ltd, wprowadza do swojej oferty nowy wzmacniacz zintegrowany, model Classic AMP, którego konstrukcja oparta jest na rozwiązaniach zastosowanych we flagowej serią “XR”. W stosunku do poprzednich modeli serii Classic w zasadzie wszystko zostało przeprojektowane. Wzmacniacz jest dużo bardziej wydajny i stabliniejszy, a co nie mniej ważne wizualnie pasuje do wszystkich istniejących już komponentrów serii Classic. Urządzenie produkowane jest w Anglii.

Wzmacniacz mocy

Classic AMP może dostarczyć 91 W mocy na kanał przy obciążeniu 6 Ω. Urządzenie charakteryzuje się szerokim pasmem przenoszenia. Wydajna pracy od prądu stałego aż do sygnałów o częstotliwości 50 kHz, zapewnia płaską charakterystykę częstotliwościową i minimalne przesunięcie fazowe w całym przenoszonym paśmie. W terminalu głośnikowym wykorzystano tradycyjne wyjścia bananowe.

Przedwzmacniacz analogowy

Przedwzmacniacz analogowy posiada możliwość wyboru wejścia przy pomocy przekaźników (tak jak w urządzeniach serii XR). Możemy korzystać z pięciu wejść analogowych, czterech wejść cyfrowych, wejścia gramofonowego oraz bardzo precyzyjnej regulacji wzmocnienia głośności.

Zasilacz

Zasilacz zawiera transformator toroidalny 304VA dostarczający moc do kondensatorów filtrujących o dużej pojemności. Zasilanie przedwzmacniacza jest elektrycznie odseparowane od zasilania końcówki mocy i napędzane własnym uzwojeniem transformatora. Cyfrowe obwody sterujące mają przypisany własny obwód zasilania, całkowicie odizolowany od obwodów sygnałowych.

PSX-R

Classic AMP zawiera port dla zasilacza PSX-R. Dodatkowe zasilanie z PSX-R kierowane jest do analogowych stopni przedwzmacniacza, co zapewnia im bardzo stabilne zasilanie niezależne od pracy stopni końcowych wzmacniacza.

Wejście gramofonowe MM

Konstrukcja przedwzmacniacza gramofonowego MM zawiera dwa aktywne stopnie wzmocnienia i pasywną korekcję RIAA.

Specyfikacja

 • 4 x analogowe wejścia liniowe
 • 1 x wejście Phono MM dla gramofonu analogowego
 • 2 x koncentryczne wejścia cyfrowe przez RCA
 • 2 x optyczne wejścia cyfrowe przez Toslink
 • Niezbalansowane wyjścia przedwzmacniacza
 • Wyjście słuchawkowe przez gniazdo 3,5 mm
 • Połączenie aktualizacyjne PSX-R
 • Port aktualizacji oprogramowania układowego
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.) 215 x 75 x 365 mm
 • Waga – 6,7 kg

Cyrus Audio – Classic – PRE – przedwzmacniacz z przetwornikiem C/A

Podobnie jak wzmacniacz zintegrowany Classic – AMP tak i przedwzmacniacz Classic – PRE zapewnia znaczny wzrost jakości dźwięku w stosunku do poprzednich „klasycznych” rozwiązań. Dzieje się tak ponieważ nowy Classic – PRE skonstruowany jest w oparciu o doświadczenia zebrane prze inżynierów Cyrusa podczas projektowania i budowy urządzeń z serii „XR”. Całkowicie nowy projekt i zastosowanie podzespołów wysokiej klasy zaowocowało minimalizacją szumów i zakłóceń oraz wyrównanym i co właściwe dla brytyjskich produktów, naturalnym i niemal holograficznym brzmieniem.

Przedwzmacniacz analogowy

Analogowa część przedwzmacniacza wyposażona jest w wybór wejść (5) zrealizowany na przekaźnikach oraz precyzyjną regulację wzmocnienia głośności. Konstrukcja ma celowo szerokie pasmo przenoszenia co pozwala jej na swobodną reprodukcję dźwięku.

Wyjścia zbalansowane/niezbalansowane

Przedwzmacniacz wyposażony jest w wyjścia sygnału audio niezbalansowane (PRE OUT i FIXED OUT) oraz zbalansowane (PRE OUT). Wyjścia niezbalansowane przeznaczone są do stosowania wówczas gdy wzmacniacz/wzmacniacze mocy znajduje się blisko przedwzmacniacza. Wyjścia zbalansowane są zalecane w przypadku stosowania dłuższych przewodów w systemie, w których Classic Pre napędza wzmacniacze mocy umieszczone blisko kolumn głośnikowych lub użytkownik korzysta z aktywnych kolumn głośnikowych.

Zasilacz

Zasilacz Classic Pre zawiera transformator toroidalny o mocy 74VA dostarczający energię do kondensatorów filtrujących o dużej pojemności stanowiących równocześnie jej rezerwę. Łącznie 11 niezależnych regulatorów zasilania reguluje poziomy napięć. Cyfrowe obwody sterujące przedwzmacniaczem mają przypisane osobne zasilanie sieciowe, całkowicie odizolowane od zasilania obwodów sygnałowych.

PSX-R

Classic Pre zawiera port umożliwiający podłączenie zasilacza PSX-R. Dodatkowe zasilanie z PSX-R jest kierowane do stopni analogowych przedwzmacniacza. Takie rozwiązanie zapewnia stabilne i niskoszumowe zasilanie analogowych stopni przedwzmacniacza i filtru analogowego w obwodzie  przetwornika C/A.

Wejście Phono MM

Konstrukcja stopnia wejściowego Phono MM, charakteryzuje się podwójnymi aktywnymi stopniami wzmocnienia oraz pasywną korekcją RIAA

Specyfikacja:

 • 4 x analogowe wejścia liniowe
 • 1 x wejście Phono MM do podłączenia gramofonu
 • 2 x wejścia Coaxialne RCA
 • 2 x wejścia Optyczne Toslink
 • Prawdziwie zbalansowane wyjścia XLR
 • Port do aktualizacji oprogramowania
 • Łącze PSX-R
 • Wymiary (SxWxG w mm) 215 x 75 x 365
 • Waga – 4.4kg
Kategorie: AUDIO-VIDEO

Skomentuj