kIRk: ZŁA KREW

kIRk: ZŁA KREW
Rewelacyjny album polskiej formacji kIRk. Być może tak właśnie powinna brzmieć współczesna ścieżka dźwiękowa do "Dziecka Rosemary" Romana Polańskiego

Zespół tworzy na skrzyżowaniu muzyki jazzowej, akustycznej, filmowej, elektronicznej, rapu i trip-hopu. Ich płytom daleko do gładkich polistylistycznych produkcji, które są jedynie retorycznym popisem autorów. To inteligentnie zbudowane kompozycje o oryginalnej i zaskakująco bogatej sonorystyce, w których potężne transowe basy podkładów są tłem dla dosadnie mrocznych psychodramatów. W zespole grają: Paweł Bartnik na instrumentach elektronicznych, Filip Kalinowski na gramofonach oraz Olgierd Dokalski na trąbce. Zespół z powodzeniem występuje na największych festiwalach muzycznych (OFF, Open’er, Satta Outside) i w najbardziej prestiżowych klubach. Wielką fanką twórczości kIRK jest Mary Anne Hobes, wpływowa brytyjska didżejka i dziennikarka, która wielce sobie ceni niecodzienną progresywność polskiego tria. Naszym zdaniem – i będziemy się go trzymać kurczowo – formacja ta jest XXI-wiecznym triphopowo-psychodelicznym wcieleniem Krzysztofa Komedy i Tomasza Stańko i niebawem stanie gwiazdą światowego formatu.

Album wydała Oficyna Biedota i jest on dostępny w trybie „co łaska” na portalu Bandcamp m.in. w formatach FLAC i ALAC. Aby go pobrać, trzeba kliknąć tutaj.

Kategorie: ŁADOWNIA

Skomentuj