CREATIVE SOUND BLASTER AE-9

CREATIVE SOUND BLASTER AE-9
Creative Sound Blaster AE-9 – innowacyjny dźwięk w komputerach

3 stycznia Creative Technology zaprezentował najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie wewnętrzny DAC z kartą dźwiękową – Sound Blaster AE-9. Zbudowane tylko z najbardziej ekskluzywnych komponentów połączonych z najnowszymi technologiami firmy Creative urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku. Dzięki temu nie ma sobie równych w swojej klasie.

Jakość urządzeń Creative Sound Blaster jest legendarna od momentu powstania firmy w 1989 roku. Przez lata prawdziwy potencjał dźwięku z komputera PC był stale odkrywany dzięki produktom Sound Blaster. To za sprawą technologii jaką wprowadza do swoich urządzeń firma Creative. Mowa między innymi o odtworzeniu zwirtualizowanego dźwięku przestrzennego, ulepszeniu skompresowanego dźwięku, wzbogaceniu basów i poprawie jakości głosu.

 

Kulminacją udoskonalonej przez ponad trzy dekady technologii dźwięku zaowocowała stworzeniem nowej klasy kart dźwiękowych takich jak Sound Blaster AE-9.

Sound Blaster AE-9 wykorzystuje komponenty audiofilskie, takie jak najwyższej klasy referencyjny przetwornik cyfrowo-analogowy ESS 9038 SABER, który zapewnia DNR (odstęp sygnał-szum) o wartości 129 dB, 32-bitowe 384-kHz PCM i DSD64 z opcją bezstratnego dźwięku. Wykorzystuje również Xamp, który jest specjalnie zaprojektowanym, w pełni dyskretnym wzmacniaczem słuchawkowym firmy Creative, zaprojektowanym w technologii push-pull, który zasila każdy kanał audio osobno, zapewniając zupełnie nowy poziom wierności dźwięku z doskonałą klarownością i dokładnością. Xamp jest również dostępny w Sound BlasterX AE-5 i Sound BlasterX G6. Urządzenia te uhonorowano nagrodami podczas Innovation Awards na CES 2018 i CES 2019.

Łącząc najbardziej zaawansowaną wersję efektów dźwiękowych Sound Blaster z doskonałymi komponentami, takimi jak przetwornik ESS 9038, kondensatory Nichicon Fine-Gold, kondensatory WIMA i wymienne wzmacniacze operacyjne, karta Sound Blaster AE-9 potrafi zaspokajać potrzeby graczy i wymagających fanów dobrego brzmienia.

Sound Blaster AE-9 zapewnia absolutną wygodę użytkownikom dzięki całkowicie nowemu modułowi sterowania dźwiękiem, który mieści wyświetlacz do bezpośredniej i łatwej regulacji głośności, wraz z przełącznikiem słuchawkowym obsługującym różne rodzaje impedancji i wielofunkcyjne wejście mikrofonowe XLR i TRS oraz złącze z zasilaniem Phantom + 48V i wbudowanym wzmacniaczem.

Umieszczenie użytkownika w fotelu kierowcy, z wszystkimi ustawieniami na wyciągnięcie ręki, to trafne określenie dla oprogramowanie Sound Blaster Command, które współpracuje z kartą Sound Blaster AE-9. Aplikacja ma całkowicie odnowiony interfejs użytkownika. To całkowicie nowe oprogramowanie sygnowane przez firmę Creative zapewnia niespotykany dotąd poziom głębi i precyzji dźwięku w celu uzyskania najwyższej jakości audiofilskiego brzmienia.

Funkcje i komponenty

  • Dźwięk najwyższej jakości

Wyposażony w przetwornik DAC klasy SABER o zakresie dynamiki 129dB, Sound Blaster AE-9 może odtwarzać nieskazitelny dźwięk 32Bit, 384kHz.

  • Najlepsze przetwarzanie Sound Blaster

Ciesz się pełnym spektrum dostosowywania dźwięku Sound Blaster i ulepszonym realizmem dźwięku dzięki immersyjnej wirtualizacji surround 5.1 i 7.1 oraz kodowaniu Dolby Digital Live i kodowaniu DTS Connect

  • Wielokrotnie nagradzany wzmacniacz słuchawek

Specjalnie zaprojektowany, w pełni dyskretny wzmacniacz słuchawkowy Xamp z konstrukcją push-pull sprawia, że każdy kanał audio jest indywidualnie wzmacniany, aby zapewnić zupełnie nowy poziom nieskazitelnej wierności dźwięku.

  • Całkowicie nowy moduł sterowania audio (ACM)

Zbudowany z myślą o użyteczności klienta, ACM został przeprojektowany tak, aby zawierał wyświetlacz, który wskazuje tryb słuchawek / głośnika, a także bezpośrednią regulację głośności DAC w rozdzielczości co 0,5 dB. Pokrętło regulacji dużej głośności służy również jako przełącznik wielofunkcyjny do przełączania między wyjściem słuchawkowym i głośnikowym, wraz z dodatkowym wielofunkcyjnym portem wejściowym mikrofonu z zasilaniem Phantom + 48V i wbudowanym wzmacniaczem.

  • Usprawniony interfejs oprogramowania

Nowo zaprojektowane oprogramowanie Sound Blaster Command posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, który pozwala na większą liczbę dostosowań sterowania dźwiękiem przy mniejszej ilości kliknięć.

Ceny i dostępność

Creative Sound Blaster AE-9 jest dostępny na Creative.com w cenie 299 USD.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Creative.com/AE9.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj