A-GORLICE

A-GORLICE
W miniony weekend (14-15 lipca) w malowniczych Gorlicach na Podkarpaciu odbyły się 19. Międzynarodowe Prezentacje Muzyczne Ambient Festival organizowane przez znanego artystę Tadeusza Łuczejkę. To impreza z mocnymi audiofilskimi akcentami.

Tadeusz Łuczejko jest plastykiem, muzykiem i realizatorem dźwięku. Znany jest przede wszystkim z założonej przez siebie grupy Aquavoice, która w 2001 roku znalazła się w złotej dziesiątce plebiscytu słuchaczy radiowej „TRÓJKI” na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej. Na swoim koncie ma koncerty u boku takich artystów, jak: Tomasz Stańko, Józef Skrzek, Marek Biliński czy Robin Guthrie z Cocteau Twins.

Ambient Festival gromadzi zagorzałych fanów tego typu muzyki, a dyrektor dba o znamienitą obsadę artystyczną. W tym roku gwiazdą był między innymi norweski muzyk Eivind Aarset, znany ze ścisłej współpracy z Nilsem Petterem Molvaerem, który ma na koncie także współpracę z Rayem Charlesem, Dee Dee Bridgewater czy Dhaferem Youssefem. Pozostałymi gośćmi festiwalu byli: Accomplice Affair, Tomasz Mreńca, Backspace, Katarzyna Borek i Günter Schlienz.

 

W foyer Gorlickiego Centrum Kultury, jak co roku, odbywała się giełda płyt, głównie winylowych oraz prezentacja systemu Polskiego Klastra Audio. PEKA to pomysł Karola Zieleźnika z Hi-Fi Studio Bielsko-Biała na promowanie polskich producentów, często niszowych, wytwarzających swoje urządzenia ręcznie, w niewielkich manufakturach, działających w szeroko rozumianej branży audio. Członkami zrzeszenia są producenci kolumn głośnikowych, kabli, gramofonów, wzmacniaczy, a nawet stolików i akcesoriów. Grupa jest otwarta na nowe podmioty, a jej zadaniem jest promocja w Polsce i zagranicą polskich producentów i urządzeń audiostereo oraz pomoc w ich konkurowaniu ze znanymi markami zagranicznymi.

W zaprezentowanym systemie źródłem był gramofon manufaktury ze Zgierza – Shape of Sound, za wzmocnienie sygnału odpowiadał dzielony układ wzmacniaczy lampowych (pre + integra) firmy Encore Seven z Bielska-Białej (marka EGG-SHELL), a nowymi kolumnami Nortes po raz pierwszy pochwaliła się firma AVCON z Grodziska Mazowieckiego, znana także z produkcji paneli akustycznych. System został spięty w całość zestawem kabli Audiomica Laboratory.

foto: materiały prasowe
Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj