ABSOLUTE RADIO

ABSOLUTE RADIO
Brytyjska stacja radiowa, która nadaje w sieci w jakości CD!

Zawsze uważaliśmy, że słuchanie muzyki z serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Deezer czy najnowszy Google Play Music All Access, gdzie podobno jest wszystko, ale tylko w marnej jakości empetrójkach – to zwykłe zboczenie. A już zupełnie nie możemy pojąć, że ktoś za to zboczenie może płacić. 10 dolarów miesięcznie za abonament z dostępem do katalogu 20 mln kawałków, z których na playlistę trafia 20, najwyżej 100? Absurd!

Absurd tym większy, że w internecie działa coraz więcej stacji nadających w bezstratnych formatach. Do naszej ulubionej czeskiej stacji D-dur, specjalizującej się w klasyce i korzystającej ze standardu FLAC, dołączyliśmy już jakiś czas temu brytyjską rozgłośnię Absolute Radio. Jej żywiołem jest muzyka rockowa, którą emituje w kilku kanałach tematycznych wydzielonych chronologicznie. W ofercie jest więc kanał z muzyką lat 60. ubiegłego wieku, najbliższy naszym upodobaniom, następnie są kanały z muzyką lat 70., 80., 90. oraz pierwszej dekady XXI wieku. Fantastyczne granie i zupełnie nieprawdopodobna jakość, gdyż Absolute Radio transmituje w formacie Ogg FLAC.

Aby skorzystać z możliwości słuchania muzyki w najwyższym standardzie, najlepiej odpalić odtwarzacz VLC i wbić adres strony z listy, która dostępna jest tutaj. Brytyjczycy nie chcą za to ani kasy, ani nawet rejestracji. I za to ich kochamy! Oraz za muzykę, którą tak hojnie się dzielą z najwyższą klasą. Szybkie łącze, peace i love!

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj