ADVANCE ACOUSTIC PARIS X-CD1000

ADVANCE ACOUSTIC PARIS X-CD1000
Odtwarzacz CD z sekcją lampową

Advance Paris to grupa urządzeń wyodrębnionych z oferty Advance Acoustic, w której skład wchodzi kilka flagowych modeli tego francuskiego producenta.

Do przedstawionych rok temu kolumn głośnikowych X-L1000 dołączyły : potężna integra X-i1000 i odtwarzacz płyt CD X-Cd1000. Ten wewnętrzny podział został stworzony celowo, żeby podkreślić najwyższe aspiracje zarówno w zakresie brzmienia jak i jakości wykończenia wszystkich „tysiączek” .

Odtwarzacz płyt CD jest dzisiaj urządzeniem powoli wypieranym przez odtwarzacze sieciowe. Jednak znaczna część liczących się na rynku producentów nie rezygnuje z formatu CD i wciąż oferuje modele w różnych przedziałach cenowych.

Advance Paris X-CD1000 wyróżnia się bardzo solidną, sztywną konstrukcją chassis, w którym odseparowano sekcje transportu, przedwzmacniacza i zasilania, zapewniając efektywną izolację poszczególnych sekcji. Eliminuje to skutecznie ryzyko zakłóceń między różnymi układami w urządzeniu. Taka konstrukcja sprawia, że całe urządzenie waży prawie 10 kg. Przyczynia się do tego również sekcja zasilania, gdzie zastosowano duży transformator toroidalny o mocy 50W.

W odtwarzaczu zastosowano przetwornik Burr Brown PCM 1792, natomiast stopień przedwzmacniacza zawiera układ lampowy. X-CD1000 posiada komplet wejść cyfrowych (optyczne, koaksjalne iAES/EBU) oraz analogowych (RCA i XLR).

Niespotykanym rozwiązaniem jest zastosowanie podwójnych wyjść RCA – przez jedne wyjścia sygnał jest prowadzony przez sekcję lampową, w drugich wyjściach ją omija. Użytkownik ma możliwość wyboru między układem wspomaganym przez lampy, a czysto tranzystorowym.

Odtwarzacz będzie dostępny w 2 połowie czerwca. Cena 6590 zł.

Więcej informacji można znaleźć u wyłącznego dystrybutora:

Best – Audio,

ul. Traugutta 25, 90-113 Łódź,

tel. 042 633 59 07 fax 042 630 01 84

www.bestaudio.pl


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj