ADVANCE PARIS X-A1200

ADVANCE PARIS X-A1200
Monofoniczna końcówka mocy. Najmocniejsza w historii francuskiej firmy. Para kosztuje ok. 30 tysięcy złotych

Advance Paris X-A1200 jest flagowym wzmacniaczem monofonicznym plasującym się na szczycie oferty Advance Acoustic. To najpotężniejsza końcówka mocy wyprodukowana przez tę francuską firmę od początku działalności.

Advance Paris jest marką zarezerwowaną dla grupy urządzeń klasy premium, wyodrębnionych z oferty Advance Acoustic.

Podzielenie wzmacniacza na przedwzmacniacz i osobne monobloki dla każdego kanału jest idealnym sposobem dla ogólnej poprawy wydajności systemu audio. Zapobiega to wszelkim interakcjom między obwodami zasilania, torem sygnałowym i układem regulującym oraz prawym i lewym kanałem w układzie stereo.

Najważniejszym elementem konstrukcji jest układ zasilania oparty na toroidalnym transformatorze o mocy 1000 W współpracującym z sekcją dziesięciu ekstremalnie wysokoprądowych tranzystorów (NJW0281G – NJW0302G). Dzięki temu końcówka mocy X-A1200 osiąga moc 450 W przy impedancji 8Ω oraz 750 W przy impedancji 4Ω.

Na uwagę zasługuje fakt że tak potężny wzmacniacz w trybie standby zużywa tylko 0,45W. Jest także możliwość całkowitego wyłączenia zasilania – przełącznikiem na tylnym panelu.

Końcówka mocy wyposażona jest zarówno w wejście RCA, jak i zbalansowane XLR. Na przednim akrylowym panelu centralne miejsce zajmuje duży wskaźnik wysterowania. Jego podświetlenie można ustawić w dwóch pozycjach lub całkowicie wyłączyć. Masywna obudowa o wysokości 23,5 cm jest zamknięta aluminiową pokrywą, w której wyfrezowano okrągłe otwory wentylacyjne.

Tradycyjnie dla konstrukcji Advance Acoustic wzmacniacz posiada tryb High Bias, dzięki któremu pierwsze 80 W mocy przetwarzane jest w analogiczny sposób jak w klasie A. Powyżej tej granicy wzmacniacz przechodzi automatycznie w tryb pracy AB.

Cena – ok. 30 tys. złotych za parę.

Specyfikacja:
Moc wyjściowa 8 Ω > 450 W
Moc wyjściowa 4 Ω > 700 W
Zakres częstotliwości : 10 Hz – 80 kHz
Zniekształcenia :≤ 0.003%
Stosunek sygnał/szum :≥113db
Impedancja wejściowa (wejście niezbalansowane) : 32 kΩ
Impedancja wejściowa (wejście zbalansowane) : 38 kΩ
Pobór mocy w trybie Standby : 0,45W
Czułość : 34,2db ± 1dB
Moc transformatora : 1000 W
Wymiary : wys.23,5 cm , szer.43 cm , głęb.45 cm
Waga : 25,5 kg

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj