AGA, NINA, ABBEY

AGA, NINA, ABBEY

12 listopada br. Aga Zaryan wydaje płytę z przebojami Niny Simone. Nowy album polskiej wokalistki został wyprodukowany w Conway Recording Studios, gdzie swój najnowszy krążek nagrywał duet Daft Punk

Już wkrótce premiera nowego albumu Agi Zaryan “Remembering Nina & Abbey”.
Co łączy nową płytę Zaryan z ostatnią płytą zespołu Daft Punk? Obydwie były nagrywane w legendarnym Conway Recording Studios w Hollywood.

Aga Zaryan podjęła się interpretacji piosenek Niny Simone i Abbey Lincoln, o której pisano, że jest ostatnią wielką divą złotej ery jazzu. Bohaterki albumu to dwie wyjątkowe kobiety, które łączy niezłomna postawa artystyczna. Trudno o lepszą chwilę na wydanie tej płyty – ukazuje się w dziesiątą rocznicę śmierci Niny Simone.

Do udziału w projekcie Aga zaprosiła światowej sławy muzyków, którzy z niezwykłą swobodą poruszają się w takich gatunkach jak jazz, blues czy folk. Można powiedzieć, że liderka zadbała o gwiazdorską obsadę. Brian Blade (perkusja) nagrywa, między innymi, dla Joni Mitchell, Boba Dylana czy Wayne’a Shortera. Geri Allen to liderka jazzowej pianistyki, a Carol Robbins (harfa) nagrywała jeszcze z samą Niną Simone oraz z takimi gwiazdami jak Sinatra czy Manhattan Transfer.

Jesienią Aga Zaryan wraz z gośćmi z USA wyruszy w międzynarodową trasę koncertową, która będzie promować nowy album. W Polsce artystka odwiedzi między innymi Łódź, Kraków, Gdynię, Zakopane, Łomianki i Wrocław.

Efekty pracy usłyszymy już 12 listopada. Tymczasem zapraszamy do premierowego wysłuchania największego przeboju Niny Simone “My Baby Just Cares For Me” w nowej interpretacji.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj