ŁAGODNE PRZEJŚCIE

ŁAGODNE PRZEJŚCIE
Od wczoraj w Polsce działa Tidal, bezstratny serwis streamingowy rapera Jaya-Z. Co z WiMP-em, który ma być zastąpiony przez amerykański portal? Z naszych informacji i wbrew wcześniejszym doniesieniom wynika, że nie zniknie tak nagle

Wszystko wskazuje na to, że nowy właściciel serwisów Tidal i WiMP zdecydował się na płynne przejście użytkowników WiMP-a do TIDAL-a. Obydwa portale to siostrzane marki założone przez jednego operatora, który w komplecie sprzedał je grupie kapitałowej sformowanej przez hip-hopowca zza oceanu. Dotychczasowi użytkownicy WiMP-a nie wiedzieli, jak i czy w ogóle będzie przebiegać tranzycja, teraz juz wiadomo. WiMP za pośrednictwem Facebooka przekazał nam następującą informację

WiMP pozostaje na razie na rynku, a ponadto już niedługo użytkownicy WiMP będą mogli zalogować się do TIDALa dzięki swojemu loginowi oraz hasłu.

Nowy właściciel wybrał więc chyba najmniej bolesną opcję, czyli łagodne przejście do TIDAL-a. WiMP, pierwszy w Polsce serwis HD, prawdopodobnie zniknie z rynku dopiero po tym, jak jego użytkownicy zostaną przetransferowani – na dotychczasowych warunkach – pod nową banderę. WIMP jednak już teraz nie rekestruje nowych użytkowników.

PS Właśnie się zalogowaliśmy do TIDAL-a za pomocą naszego loginu i hasła używanego w WiMP Hi-Fi. Konto zostało przeniesione wraz z ustawieniami i playlistami. Miłe, ale najważniejsze, że bez problemów. 

Kategorie: NOWOŚCI
Tags: Tidal, WiMP

Skomentuj