AKG N90Q

AKG N90Q
Na polski rynek trafiają słuchawki AKG N90Q sygnowane przez Quincy Jonesa. Ich oficjalna premiera odbędzie się w piątek, 15 kwietnia, w sklepie iSpot w warszawskiej Arkadii.

AKG N90Q to referencyjne słuchawki z funkcją tłumienia zakłóceń, która wykorzystuje technologię autokalibracji parametrów. Zainspirowane przez wielokrotnie wyróżnianego Nagrodą Grammy producenta Quincy Jonesa stanowią najwyższej klasy, flagowy produkt stworzony dla entuzjastów muzyki. To szczyt osiągnięć w dziedzinie akustyki oraz personalizacji dźwięku. Użytkownik słuchawek N90Q może cieszyć się wysoką wiernością i precyzją odtwarzanego dźwięku, dodając różnorodne efekty sceny dźwiękowej oraz regulując tony według potrzeb. Wysokiej jakości materiały, takie jak skóra czy aluminium, pięć opatentowanych technologii oraz cała paleta rozwiązań audio HD zapewniają niezrównane wrażenia akustyczne. Słuchawki dostępne są w kolorze czarnym i czarno-złotym.

– Szczerze cieszę się z naprawdę wspaniałego partnerstwa z Harmanem przez ostatnich pięć lat i jestem bardzo podekscytowany wprowadzając na rynek sygnowaną przeze mnie linię słuchawek – mówi Quincy Jones. – Nie ma znaczenia jakiej muzyki słuchasz, czy jest to jazz, R&B, pop, rock czy muzyka klasyczna, jestem przekonany, że używając słuchawek AKG N90Q zauważysz większą ilość detali dźwięku. Te słuchawki oferują użytkownikowi dokładnie takie brzmienie, że poczuje się on jakby znajdował się w profesjonalnym studiu nagrań – kontynuuje muzyk. W produkcję N90Q zaangażowana była również córka Quincy Jonesa, Kidada Jones, która pracuje jako projektantka Disneya. Pomogła ona zaprojektować wizualną stronę tego modelu, wybrała materiały i upewniła się, że efekt końcowy przerośnie wręcz oczekiwania ojca.

Co prawda Quincy Jones nie pojawi się na polskiej premierze, ale organizatorzy zapewniają, że atrakcji nie zabraknie. Przede wszystkim będzie można na żywo posłuchać jak grają słuchawki, które zostały stworzone we współpracy z tym legendarnym muzykiem i producentem. Zaprezentowane zostaną obie wersje kolorystyczne AKG N90Q, a zatem każdy będzie mógł zdecydować, która opcja jest dla niego odpowiedniejsza. Warto zarezerwować sobie w związku z tym czas w piątek, 15 kwietnia, o godzinie 17.00 i pojawić się w sklepie iSpot w warszawskiej Arkadii przy Alei Jana Pawła II 82.

Specyfikacja techniczna
Pasmo przenoszenia: 10-30 kHz
Impedancja: 32 omy
Maks. moc wyjścia: 100 mW
Efektywność: 110 dB SPL przy 1 kHz/100 mV
Masa: 460 g
Długość przewodu: odłączane przewody 3 m i 1,2 m w zestawie
Złącze: wtyczka typu jack 3,5 mm
Cena: 5999 zł

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj