AKG N90Q

AKG N90Q
Referencyjne słuchawki z funkcją tłumienia zakłóceń, która wykorzystuje technologię autokalibracji parametrów

Zainspirowane przez Quincy Jonesa, wielokrotnie wyróżnianego Grammy producenta, stanowią najwyższej klasy flagowy produkt stworzony dla entuzjastów muzyki. To szczyt osiągnięć w dziedzinie akustyki oraz personalizacji dźwięku. Użytkownik słuchawek N90Q może cieszyć się wysoką wiernością i precyzją odtwarzanego dźwięku, dodając różnorodne efekty sceny dźwiękowej oraz regulując tony według potrzeb. Wysokiej jakości materiały, takie jak skóra czy aluminium, pięć opatentowanych technologii oraz cała paleta rozwiązań audio HD zapewniają niezrównane wrażenia akustyczne. Słuchawki dostępne są w kolorze czarnym i czarno-złotym.

Wbudowana technologia DAC oznacza, że użytkownik może odtwarzać ścieżki audio w wysokiej rozdzielczości na komputerze PC lub urządzeniu przenośnym z systemem Android, podłączając je do słuchawek przez port micro-USB – w takim przypadku nie jest wymagana konwersja technologii cyfrowej na analogową i odwrotnie, a więc nie występuje utrata jakości. Ponadto te referencyjne słuchawki z funkcją tłumienia zakłóceń wykorzystują technologię autokalibracji parametrów. Technologia TruNote, przy wsparciu ze strony dwóch nauszników piankowych oraz funkcji autokalibracji sterowanej z poziomu muszli, gwarantuje precyzję reprodukcji dźwięków. Sterowanie tonami to pełna kontrola nad regulacją odtwarzanej muzyki. Niskie i wysokie tony można regulować bez żadnych zniekształceń dźwięku, uzyskując niepowtarzalne ustawienia. Sterowanie sceną dźwiękową obejmuje trzy tryby odsłuchu przestrzennego oraz opcje personalizacji audio, w tym „Standardowe”, „2.1 Studio” oraz „5.1 Dźwięk surround”.

Opatentowana ergonomiczna konstrukcja to nauszniki piankowe o dwóch gęstościach, które znacząco redukują odbijanie się fal dźwiękowych w komorze akustycznej. Ponadto dwa pokrętła na muszli pozwalają łatwo dostosować głośność muzyki, poziomu niskich i wysokich tonów oraz ustawienia sceny dźwiękowej. Dzięki złączu USB można odtwarzać muzykę w jakości HD, aktualizować oprogramowanie oraz szybko ładować baterie słuchawek.

– Szczerze cieszę się z naprawdę wspaniałego partnerstwa z Harmanem przez ostatnich pięć lat i jestem bardzo podekscytowany wprowadzając na rynek sygnowaną przeze mnie linię słuchawek – mówi Quincy Jones. – Nie ma znaczenia jakiej muzyki słuchasz, czy jest to Jazz, R&B, Pop, Rock czy muzyka klasyczna, jestem przekonany, że używając słuchawek AKG N90Q zauważysz większą ilość detali dźwięku. Te słuchawki oferują użytkownikowi dokładnie takie brzmienie, że poczuje się on jakby znajdował się w profesjonalnym studiu nagrań – kontynuuje muzyk. W produkcję N90Q zaangażowana była również córka Quincy Jonesa, Kidada Jones, która pracuje jako projektantka dla Disney’a. Pomogła ona zaprojektować wizualną stronę tego modelu, wybrała materiały i upewniła się, że efekt końcowy przerośnie wręcz oczekiwania ojca.

Zawartość zestawu

1 para słuchawek N90Q firmy AKG

Adapter do samolotu

Kabel audio 1.2m z pilotem 3-przyciskowym i mikrofonem MFI*

Kabel audio 1.2m z pilotem 3-przyciskowym i mikrofonem Android/Windows*

Prosty kabel 3 m

Kabel do ładowania

Ochronne etui

Zestaw baterii

Specyfikacja techniczna

Pasmo przenoszenia: 10-30 kHz

Impedancja: 32 omy

Maks. moc wyjścia: 100 mW

Efektywność: 110 dB SPL przy 1 kHz/100 mV

Masa: 460 g

Długość przewodu: odłączane przewody 3 m i 1,2 m w zestawie

Złącze: wtyczka typu jack 3,5 mm

Cena: 6299 zł

*Kompatybilne z popularnymi smartfonami, telefonami i tabletami. Funkcjonalność może różnic się w zależności od telefonu, tabletu lub aplikacji.


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj