ALEKSANDRA KURZAK: GIOIA

ALEKSANDRA KURZAK: GIOIA


Decca zapowiada na 1 sierpnia solowy debiut polskiej sopranistki Aleksandy Kurzak, która niedawno podpisała ekskluzywny kontrakt z tą prestiżową wytwórnią

Program płyty zbudowany został z arii lirycznych i koloraturowych, pochodzących z takich oper, jak „La Bohème”, „Gianni Schicchi”, „I Puritani”, „Lucia di Lammermoor” czy „La traviata”. Solistce towarzyszy Orquestra de la Comunitat Valenciana pod dyrekcją młodego izraelskiego dyrygenta Omera Meira Wellbera.

W tydzień po wydaniu swojego solowego albumu Aleksandra Kurzak zaśpiewa na festiwalu w Salzburgu partię Donny Anny w operze Mozarta „Don Giovanni” (9 sierpnia). Kilka dni później, 13 sierpnia, można będzie posłuchać jej recitalu w warszawskim studio im. Witolda Lutosławskiego. Szczegółowy harmonogram występów artystki w sezonie 2011/2012 znajduje się tutaj.

Wielbicielom talentu polskiej primadonny, którzy nie mogą doczekać się jej debiutu fonograficznego, podpowiadamy że śpiewa ona dwa duety z Josephem Callejo na płycie „The Maltese Tenor„.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj