ALTUS 380

ALTUS 380
Do sprzedaży trafiają nowe kolumny firmy Tonsil, które nawiązują do starej legendy dawnych Altusów. Przesadzimy, jeśli napiszemy, że to najgorętsza premiera sezonu? Bynajmniej. Cena za parkę wynosi 5999 złotych. Szczegóły w informacji prasowej producenta, który prawie rok kazał nam czekać na seryjną wersję zestawów

Poczuj się jak na koncercie! Nowe Altusy już w sprzedaży!

Nowe zestawy głośnikowe Altus 380, które w stu procentach zostały zaprojektowane i wykonane w Polsce trafiają właśnie do wybranych salonów audio w naszym kraju.

Zaprezentowane na wystawie Audio Show, gdzie zostały bardzo ciepło przyjęte nowe Altusy 380 są już dostępne dla użytkowników końcowych. Oznacza to, że zainteresowani powinni udać się do Autoryzowanych Dealerów firmy Tonsil w Polsce aby zobaczyć a co istotniejsze posłuchać nowego zestawu. Najważniejszym faktem jest to, że Altusy są naszym rodzimym produktem – zarówno jeśli chodzi o projekt jak i wykonanie.

W zestawach kolumnowych przede wszystkim ważna jest jakość oferowanego dźwięku. W tym przypadku nowe Altusy, które zbudowane zostały w oparciu o całkowicie nowy projekt zdają egzamin w stu procentach. Solidna konstrukcja kolumny, która wzmocniona jest wewnętrznym ożebrowaniem, a obudowa wykonana jest z grubościennej płyty MDF o zwiększonej pojemności aż do 100 litrów, bardzo pozytywnie wpływa na akustykę oraz ma naturalne przełożenie na wagę – kolumna Altus waży ok. 50 kg. Dodatkowo obudowa posiada zintegrowaną komorę balastową, którą każdy użytkownik może wykorzystać według własnych preferencji. Nowe Altusy są produkowane w różnych wersjach wykończeniowych, których wspólnym mianownikiem jest wysoka jakość. Podstawowe modele wykończone są tzw. lakierem fortepianowym, kolejne naturalnym fornirem w połączeniu z lakierem, inne skórą i naturalnym fornirem a jeszcze inne dekorowane specjalnymi grafikami.

Co ciekawe, jest to całkowicie nowy produkt, zaprojektowany od podstaw. Głośnik wysokotonowy posiada miękko zawieszoną, tytanową kopułkę dzięki której uzyskane zostało bardzo naturalne brzmienie bez żadnych podbarwień. Z kolei głośnik niskotonowy ma innowacyjną konstrukcję wykorzystującą dużą cewkę o dużej amplitudzie, podwójny magnes ferrytowy oraz gumowe zawieszenie. Głośnik średniotonowy, jako sprawdzona jednostka pozostał w niezmienionej formie. W Nowych Altusach zastosowanie znalazły także nowe, precyzyjnie strojone zwrotnice, które są wykonane ze starannie dobranych materiałów, na podzespołach m.in. firmy MŰNDORF np. kondensatorach M-Cap Supreme.

– Dosłownie każdy detal zestawu jest inny, zaprojektowany i wykonany tak, aby spełniał oczekiwania nawet najbardziej wymagającego melomana, jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. Istotnym jest fakt, że podczas projektowania i tworzenia nowych Altusów jednym z ważniejszych założeń był brak ograniczeń budżetowych, nie szukaliśmy kompromisów, to miał być nowy model, który będzie godnym zestawem w legendarnej serii jaką jest Altus. Kolumny miały grać oraz wyglądać rewelacyjnie i właśnie to było głównym założeniem inżynierów oraz projektantów. Każdy detal jest precyzyjnie dobrany, przyłącza firmy WBT, pierścienie wokół głośników z aluminium, zaprojektowane tak aby światło załamywało się na krawędziach. Wykończenie obudowy w lakierze fortepianowym, naturalnym fornirze lub skórze. Mamy tutaj do czynienia także z okablowaniem, które jest wykonane z najwyższej czystości miedzi beztlenowej – mówi Sławomir Wieszczeciński, właściciel Tonsilu

Warto wybrać się do Autoryzowanych Dealerów firmy Tonsil aby posłuchać jak grają nowe Altusy. Dobre wrażenia gwarantowane, oprócz samego dźwięku warto przyjrzeć się wykończeniu. Fortepianowy lakier, skóra czy elegancki fornir sprawią, że zestaw będzie wyglądał rewelacyjnie w każdym miejscu. Niezależnie od tego, czy ustawimy je w nowoczesnym pomieszczeniu, czy klasycznym salonie. Kolumny zawsze będą zarówno grały, jak i wyglądały idealnie.

Parametry techniczne nowych Altusów:

Moc maksymalna – 380 W

Pasmo przenoszenia – 25-25 000 Hz

Efektywność – 91 dB

Impedancja – 8 Ω

Waga kompletu kolumn – ok. 100 kg


Kategorie: NOWOŚCI
Tags: Altus, Tonsil

Skomentuj