AMPHION W POLSCE

AMPHION W POLSCE
Firma Musictoolz wprowadziła do swojej oferty monitory fińskiej marki Amphion

Amphion to fińska, butikowa marka, produkująca wysokiej klasy pasywne monitory studyjne i dedykowane im wzmacniacze. Jej wyroby coraz częściej można spotkać nawet w największych studiach na całym świecie. Teraz są dostępne także w Polsce.

Zestawy monitorów z wzmacniaczami zostały pomyślane jako systemowe rozwiązania stanowiące nierozerwalną całość i dzięki idealnemu dopasowaniu pozwalają uzyskać niesamowicie naturalne, pięknie wyrównane w pełnym paśmie, wyważone brzmienie. Tworzą wrażenie wrażenie namacalnej obecności instrumentów w pomieszczeniu, bardzo skutecznie i naturalnie ukazują plany i detale, nie odbierając jednocześnie nagraniu całościowej perspektywy.

Monitory Amphion to konstrukcje zamknięte, wyróżniające się pasywnym radiatorem (pasywną membraną) umieszczoną na tylnej części obudowy. Choć są niewielkich rozmiarów, potrafią zejść zaskakująco nisko. Co jednak najważniejsze, bas reprodukowany przez nie jest bardzo szybki, dokładny, precyzyjny i czytelny, co pozwala podejmować właściwe decyzje na każdym etapie produkcji muzycznej i zapanować nad najniższymi częstotliwościami. Wyważona średnica i piękna, wyraźna, otwarta, ale nienachalna góra, pozwalająca na długotrwałą, efektywną pracę z monitorami nawet przez wiele godzin, nie powodując zmęczenia słuchu. Produkowane ręcznie w Finlandii, monitory Amphion są dopracowane w każdym szczególe, i to w dużym stopniu również decyduje o ich brzmieniu.

Monitory doskonale zachowują się nawet przy bardzo małych głośnościach, dzięki czemu można na nich pracować bardzo cicho i nadal podejmować właściwe decyzje.

Krótko mówiąc, monitory ujmują naturalnością i wysoką kulturą dźwięku.

Choć producent dołożył wszelkich starań, by wzmacniacze dopasować dokładnie do potrzeb tych monitorów, i w tej konfiguracji istnieje gwarancja, że zabrzmią one najlepiej, w przypadku niższego budżetu dobrym pomysłem może być zakup samych monitorów i zasilenie ich już posiadanym wzmacniaczem innej firmy. Pozwala to również na rozłożenie zakupów w czasie: najpierw monitorów, a później dedykowanego wzmacniacza.

Więcej o tych monitorach przeczytasz TUTAJ.

baseone_25_lineup_sn_b_01

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj