ASTELL & KERN AK240

ASTELL & KERN AK240
Trzeba mieć mocne nerwy, żeby nic nie powiedzieć o cenie najnowszego odtwarzacza iRivera, która wynosi - tadam! - 10 tys. złotych

Iriver Astell&Kern AK240 to najnowsza propozycja przenośnego hi-end koreańskiego producenta, zaprezentowana niedawno podczas Targów CES w Los Angeles. Tym razem Iriver postawił nie tylko na najwyższą jakość i wiarygodność doznań audio, ale również na szeroką funkcjonalność urządzenia.
AK240 jest zwieńczeniem dotychczasowych osiągnięć marki w przenośnym odtwarzaczu audio. Produkt nie tylko oferuje wysoką jakość i znakomitą naturalność dźwięku, lecz zapewnia ją zarówno w domu, jak i poza nim. AK240 daje możliwość streamingu audio w obie strony przewodowo i bezprzewodowo, wspierając nawet takie formaty jak DSD 5,6MHz. Odtwarzanie odbywa się bez żadnej konwersji.

To wszystko dzięki zastosowaniu układu Cirrus CS4398 DAC True Dual-mono umieszczonego na obydwu torach audio. Odtwarzanie nawet najbardziej wymagających plików nie nastręcza trudności, a jednocześnie zapewnia płynną nawigację i niewielkie zużycie baterii.

W najnowszym modelu wbudowano 256GB pamięci na materiał muzyczny. Dodatkowo mamy slot kart pamięci microSD obsługujący karty do 128GB. Za komunikacją bezprzewodową odpowiada moduł Bluetooth oraz Wifi 2.4. Moduł Wifi oprócz dwukierunkowej transmisji audio umożliwia też dostęp do muzycznych zasobów internetu. Ak240 pracuje oczywiście jako typowy USB DAC wykorzystując w pełni swój potencjał brzmieniowy.

To, co może być istotne dla prawdziwych koneserów to zbalansowane i nie zbalansowane wyjścia audio, które jeszcze bardziej uwydatniają możliwości urządzenia przy podłączeniu do odpowiednich słuchawek czy innego sprzętu.

AK240 to też niebanalny wygląd i wykonanie z najwyższej jakości aluminium wykorzystywanego przy budowie samolotów. Aby zakupić produkt, trzeba będzie poczekać do lutego 2014 roku i mieć wolne 10 000 PLN.


Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj