ASTELL & KERN AKR03 ROXANE

ASTELL & KERN AKR03 ROXANE
Najlepsze słuchawki świata? Możliwe. 12 przetworników na kanał, regulacja niskich tonów, włókno węglowe, technologia Freq Phase. Autorem projektu jest słynny Jerry Harvey. Cena - 7000 złotych. W polskich salonach sprzedaży za jazdę próbną AKR03 trzeba będzie płacić 30 zł. Więcej - w informacji poniżej

Jerry Harvey to legendarna postać w świecie monitorów odsłuchowych. Któż z nas nie słyszał o takich artystach jak Alicia Keys, Robbie Williams, Rihanna, The Gossip, The Rolling Stones, a to tylko kilku spośród dziesiątek muzyków korzystających z owoców pracy Jerry Harvey Audio, jednego z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych laboratoriów produkujących Custom IEM’s (IEM – In Ear Monitors).


Sam Jerry projektował monitory uniwersalne i indywidualne marki Ultimate Ears, które jako jedne z pierwszych wystąpiły w wersjach uniwersalnych i zyskały ogromne poparcie użytkowników. Takie informacje dają podstawę, by twierdzić, że produkty Jerry Harvey Audio to top topów pod względem jakości dźwięku. Jest nam tym bardziej miło poinformować Państwa o tym, że Jerry Harvey Audio postanowiło podjąć współpracę z marką Astell & Kern. Owocem tej współpracy jest limitowana edycja uniwersalnych monitorów odsłuchowych JH Roxane dedykowana do współpracy z odtwarzaczami Astell & Kern. Ich nazwa to Astell & Kern AKR03.


Nie raz przekonaliśmy się, że nie sama renoma producenta świadczy o jakości końcowej produktu. W przypadku AKR03 możemy być pewni, że się nie zawiedziemy. Dotychczas monitory odsłuchowe najwyższej klasy zbudowane były z dwóch, trzech, rzadziej czterech przetworników zbalansowanych, gwarantujących wierne odwzorowanie każdego dźwięku. Jerry Harvey Audio stwierdziło że to za mało. Dla osiągnięcia maksimum jakości z odtwarzaczy Astell &Kern w modelu AKR03 inżynierowie zastosowali aż 12 przetworników na każdy kanał! To pierwsza tego typu konstrukcja na świecie. Dźwięk pomiędzy przetwornikami przekazywany jest przez zwrotnice w układzie typu triple quad driver. Tego typu technologia aż do dzisiaj była niewyobrażalna, szczególnie że całość udało się zamknąć w bardzo kompaktowej obudowie z frontami wykonanymi z włókna węglowego wykorzystywanego w produkcji promów kosmicznych. Mimo tak zaawansowanej konstrukcji udało się pozostawić jednocześnie uniwersalny system wyprowadzeniem dźwięku.


AKR03 to produkt dopracowany w każdym detalu i przeznaczony dla profesjonalistów, artystów scenicznych oraz najbardziej wymagających melomanów. Dla zapewnienia pełnej satysfakcji słuchawki oferują możliwość regulacji trybu pracy driverów niskotonowych w zakresie od płaskiego do podbitego o 15dB dla częstotliwości 10Hz-100Hz. Takie rozwiązanie to również absolutna nowość, dzięki niej możemy wybrać czy wolimy słuchać wiernego, krystalicznie czystego brzmienia czy nieco podkolorowanego, bardziej dynamicznego i żywiołowego. Nie bez znaczenia jest również zastosowany odpinany kabel 4-polowy, wykorzystujący zbalansowany port audio w modelu Astell&Kern AK240. Tradycyjny przewód 3 polowy, również znajduje się na wyposażeniu.

AKR03 wspierają też zastrzeżoną przez producenta technologię Freq Phase umożliwiającą przekazanie każdego dźwięku tak dokładnie jak to możliwe, tak jak realizator chciał nam przekazać.


Jerry Harvey stwierdził że odtwarzacze Astell&Kern AK120 i AK240 to referencyjne źródła dźwięku i zasługują na specjalne słuchawki. Wersja AKR03 została zaprojektowana specjalnie do tych modeli, aby zapewnić niewiarygodnie wręcz wysoką jakość dźwięku i perfekcyjne odwzorowanie każdego nawet najdrobniejszego detalu. AKR03 to wprowadzenie odsłuchów na wyższy, nieznany dotąd poziom. Astell&Kern AKR03 to już nie są zwykłe słuchawki dokanałowe, to owoc 20 lat doświadczenia specjalistów, którzy dowodzą że można osiągnąć absolutną perfekcję. Aby podkreślić unikatowość AKR03, do słuchawek dołączony jest aluminiowy pokrowiec z grawerem producentów JH Audio oraz Astell &Kern.


Słuchawki do Polski trafią już w maju. Cena dla użytkownika końcowego to 6999 zł z VAT. Dzięki współpracy z siecią sklepów MP3Store.pl, wszyscy ciekawi jak brzmią takie słuchawki będą mogli odsłuchać model w poszczególnych placówkach. Ze względu na wysoką cenę produktu, odsłuch ma kosztować 30 zł.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj