ASTELL & KERN: NOWOŚCI

ASTELL & KERN: NOWOŚCI
Podczas targów High-End Show 2016 w Monachium, Astell & Kern - światowy lider w dziedzinie przenośnego audio - zaprezentował trzy nowe produkty. Wśród premier jest pierwszy przewód audio wykonany z grafeny

Jednym z nich jest odtwarzacz AK300, będący rozszerzeniem obecnej serii odtwarzaczy. Pozostałe to AK Recorder współpracujący z najnowszymi produktami AK oraz totalnie nowatorska rzecz – kabel Astell&Kern Grafen do transmisji sygnałów audio.

Astell&Kern AK300 jako najmłodszy z przenośnych odtwarzaczy serii AK320 i AK380 ma wiele cech swoich starszych braci w bardziej przystępnej cenie. Jedna z nich jest możliwość rozbudowy o różne akcesoria dokujące, które zwiększają funkcjonalność urządzenia. AK300, tak jak inne modele, posiada nowy korektor parametryczny (PEQ) , VCXO Reference Clock (Zegar Femto) dla minimalizowania jittera, wsparcie AK Connect – Funkcja DAC USB, łączność Wi-Fi i bardzo czuły metalowy przycisk home.

Inne cechy Astell & Kern AK300 to:
● Stereo AK4490 DAC Chipset
● Obsługa dźwięku o wysokiej rozdzielczości do 32-bit/384KHz PCM (downconverted do 24bit/192kHz PCM) oraz plików DSD do 5.6MHz (konwertowane do PCM)
● 64GB pamięci wewnętrznej flash oraz możliwość rozszerzenia poprzez karty microSD do maksymalnie 200 GB pamięci.

Model AK300 powinien pojawić się w sprzedaży na przełomie maja i czerwca w cenie około 4500 PLN.

AK Recorder – nowe akcesoria w linii Astell&Kern

Nowy moduł pozwala użytkownikom podłączyć się do AK300, AK320 i AK380 w celu uzyskania przenośnego studia nagrań, zdolnego do rejestrowania dźwięku wysokiej rozdzielczości w dowolnym miejscu na świecie.

AK Recorder to pierwszy na świecie przenośny rejestrator dźwięku w klasie DSD 5.6 MHz.

AK Recorder to prawdziwe urządzenie rejestrujące w klasie profesjonalnej wyposażone w:
• mic in – wspiera profesjonalne mikrofony z wejściami 5V i 48V phantom do nagrywania muzyki i wokali na żywo
• line in – obsługuje połączenia z analogowych źródeł dźwięku takich jak gramofony, aby nagrywać muzykę w wysokiej rozdzielczości
• AES / EBU In – obsługuje zapis cyfrowej muzyki w konsoletach studyjnych
• Wsparcie dla opcjonalnego zestawu Recording Stereo (sprzedawany oddzielnie)
• Możliwość nagrywania 16/24/32bit, 44.1/48/88.2/96/176.4/192/352/384kHz, DSD64, DSD128
• Możliwość dostrojenia mikrofonu oraz wzmocnienia sygnału przedwzmacniacza
• Różnorodność opcji nagrywania cyfrowego m.in. digital limiter, peak hold, low-cut filters, pre-recording i więcej
• Możliwość zdalnego rejestrowania i kontroli przez Wi-Fi

Dzięki nowemu Astell&Kern AK Recorder wykonawcy i inżynierowie nie muszą już być przywiązani do studia, aby profesjonalnie nagrywać dźwięk o wysokiej rozdzielczości.

Model Astell&Kern AK Recorder powinien pojawić się już wkrótce w sprzedaży w cenie około 3999 PLN z VAT.

Astell&Kern Grafen Cable

To pierwszy w świecie hi-fi audio przewodnik wykonany z grafenu, który jest uznawany za materiał idealny ze względu na swoje niezwykłe właściwości fizyczne i chemiczne. Kable z grafenu mogą zapewnić najlepszą możliwą jakość sygnału. Lepszą niż kable z jakichkolwiek innych materiałów dostępnych obecnie na rynku.

Korzyści związane z kablem z grafenem :
• Bardziej naturalny dźwięk – grafen ma aż o dwie trzecie lepszą przewodność niż miedź, wydobywa bardziej naturalny dźwięk.
• Więcej dźwięku – rekrystalizacja miedzi podczas procesu powlekania grafenem nie degraduje sygnałów.
• Chroni rdzeń kabla z miedzi przed utlenianiem – struktura siatki grafenu jest mniejsza niż rozmiar cząsteczek tlenu.

O Astell&Kern

Producentem wyrobów spod znaku Astell&Kern jest koreańska firma Iriver LTD. Powstała w 1999 z inicjatywy Reigncom Ltd jako osobna spółka stawiająca sobie za cel podbój rynku cyfrowych odtwarzaczy audio pod marką Iriver. Oferując produkty o wysoce zaawansowanej technologii, a jednocześnie proste w obsłudze, szybko stała się liderem na arenie urządzeń cyfrowych. Nowa marka producenta pod nazwą Astell&Kern została powołana do życia w roku 2012. Pod tą nazwą dostępne są urządzenia przenośne klasy Hi-Fi oraz Hi-End dla bardzo wymagających użytkowników. Pierwsze urządzenia od razu odniosły sukces na rynkach w Europie, Azji i Ameryce wyznaczając jednocześnie nowy, rewolucyjny kierunek rozwoju urządzeń cyfrowych.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj