ASTELL & KERN SIREN

ASTELL & KERN SIREN
Nowa generacja dousznych monitorów AK. Tym razem dla wszystkich grup majątkowych

Po dobrze przyjętej serii słuchawek Siren, przygotowanych wspólnie przez Astell & Kern i JH Audio, pojawia się nowa generacja oznacza cyfrą 2. Jednocześnie staje się ona bogatsza o dwa nowe modele – Rosie i Michelle, przeznacznone dla mniej zamożnych klientów, czerpiące jednak z droższych konstrukcji.

„Michelle są zwieńczeniem tego, czego się nauczyliśmy przy projektowaniu oraz produkowaniu modelu Layla oraz Roxanne. Naszym celem było wykorzystanie jak najwięcej najnowszej technologii, ale w bardziej przystępnej cenie. Szerokie pasmo przenoszenia wraz z technologią FreqPhase pozwoliło stworzyć bardzo dokładne uniwersalne IEM. Michelle mają zaakcentowane górne rejestry i potężny bas, który znajdziemy w IEM kosztujących dwukrotnie więcej niż Michelle” – mówi ich twórca Jerry Harvety.

W nasze ręce trafiają prawdopodobnie najlepsze, ale chyba też najdroższe na świecie słuchawki tego typu – Layla II, które są ukoronowaniem wspólnych działań obu firm AK i JH. Ulepszono wszystko, co tylko można było. Od zwrotnic po obudowy. W tej chwili słuchawki są bardziej wytrzymałe dzięki metalowej obudowie, ale też bardziej wygodne. Brzmienie osiągnęło kolejny szczyt możliwości. Ulepszone zostały tez modele Roxanne II i Angie II, a Rosie został zaprojektowany od nowa i jest skierowany do bardziej uniwersalnego odbiorcy. Wspomniany wcześniej model Michelle to zwrot do mniej zamożnego klienta, o którego coraz częściej zabiega producent.

Cała seria Siren, pomimo różnic w cenie i w możliwościach, posiada wiele cech wspólnych.

FULL Metal Jacket
Każdy element korpusu słuchawki z serii Siren wykonany jest z jednej bryły tytanu, jedynie logo na korpusie to wkładka z włókna węglowego.

Wszystkie przetworniki to autorski nowy projekt
Ta seria IEM`ów została zaprojektowania do użytku jako narzędzia referencyjne do masteringu ze względu na użyty przetwornik, który został zaprojektowany w sposób umożliwiający uzyskanie minimalnych zniekształceń dźwięku. Przetwornik odpowiedzialny za średnie tony przedstawia sobą perfekcyjnie płaską charakterystykę w zakresie od 10Hz do 5Hz, natomiast przetwornik niskotonowy zapewnia nam stopniowany filtr dolnoprzepustowy praktycznie bez żadnych zniekształceń.

SoundrIVe Technology (Quad Driver Technology)
Seria Siren została wyposażona w system soundrIVe Technology oraz przetworniki quad Jerry Harvey. Najwyższy model czyli Layla II posiada system aż 12 zbalansowanych przetworników, które oferują najszerszy zakres częstotliwości, jaki kiedykolwiek można usłyszeć. Model podstawowy Michelle – oferuje 3 przetworniki na kanał.

FreqPhase Technology / Stainless Steel Tube Waveguide
Technologia FreqPhase zapewnia korekcję czasu i fazy wszystkich przetworników, dzięki czemu każdy sygnał przetwornika dociera do nas w 0,01 ms.

Każdy model słuchawek Siren Series możemy indywidualnie dopasować do naszych upodobań dzięki zastosowanemu kontrolerowi niskiej częstotliwości z regulowaną podstawą (0 -/+ 13dB). Izolacja słuchawek jest na poziomie -26dB. W komplecie znajdziemy dwa zestawy specjalnie zaprojektowanych kabli połączeniowych, w tym jeden zbalansowany.

Sugerowane ceny brutto
Layla II 14 500 PLN
Roxanne II 9 800 PLN
Angie II 6 300 PLN
Rosie 4 500 PLN
Michelle 2 500 PLN

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj