ASTELL&KERN AK380 COPPER

ASTELL&KERN AK380 COPPER
Pod koniec marca do sprzedaży trafi limitowana edycja odtwarzacza AK 380, którego obudowa została wykonana z miedzi. Cena - 19 999 złotych

Miedź jest drugim po srebrze materiałem o najlepszych właściwościach przewodzących. Czy to wpływa na jakość dźwięku odtwarzacza w wersji Copper? Producent twierdzi, że ma on inną sygnaturę brzmieniową niż model wykonany z duraluminium.

Miedziana obudowa Astell&Kern AK 380 Copper powstaje w dwuetapowym procesie z użyciem pięcioosiowej frezarki, który trwa ok. 4 godzin. Miedź ze względu na swoją plastyczność jest dość niewdzięczna w obróbce – wióry mają tendencję do zwijania się do wewnątrz, a niekiedy tworzą linie gwintu, co powoduje, iż końce frezów mogą zostać uszkodzone. Dlatego wymaga w procesach większej dokładności niż np. aluminium. Poza tym niezabezpieczona surowa miedź szybko się utlenia, co jest przeszkodą dla masowej produkcji przedmiotów użytkowych z tego surowca.

To są między powody, dla których cena Astell&Kern AK 380 Copper wynosi 19 999 zł. Oczywiście producent nie zapomniał o dedykowanym wzmacniaczu, który również jest wykonany z miedzi. Koszt wzmacniacza to wydatek 4890 zł.

Pod koniec marca produkt będzie dostępny do odsłuchu i zakupu w wybranych sklepach w Polsce.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj