ASUS ESSENCE STX II & ESSENCE STX II 7.1

ASUS ESSENCE STX II & ESSENCE STX II 7.1
Audiofilskie karty dźwiękowe klasy 24/192 będące kontynuacją popularnej linii STX

Ives Chiu, menedżer produktów działu audio w departamencie multimediów firmy ASUS: – Cztery lata po debiucie Essence STX, firma ASUS wprowadza na rynek karty dźwiękowe charakteryzujące się jeszcze wyższą jakością, zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających audiofilach. Opierając się na latach doświadczeń w opracowywaniu Essence One, Essence STU oraz Essence III – karta Essence STX II oferuje niezwykle przemyślaną konstrukcję, wysoką wydajność i doskonałą jakość dźwięku – elementy, które od zawsze kształtowały serię Essence.

Nowa, jeszcze lepsza jakość dźwięku

Essence STX II i STX II 7.1 dostarczają klarowny dźwięk o stosunku sygnału do szumu rzędu 124dB – to cecha, którą odziedziczyły po rewolucyjnej i bardzo dobrze ocenianej karcie dźwiękowej Essence STX. W przypadku wyjścia słuchawkowego wynik ten kształtuje się na poziomie 120dB.

Wśród wysokiej klasy komponentów zastosowanych w kartach znajdziemy: zegar z oscylatorem TCXO odpowiadający za bardzo niski poziom fluktuacji, regulatory LDO zapewniające spójną, liniową regulację oraz niemieckie kondensatory WIMA, dzięki którym dźwięk jest dużo bardziej zrównoważony. Najwyższa jakość brzmienia, jakiej oczekują użytkownicy Essence, jest możliwa dzięki wzmacniaczom operacyjnym MUSES 8920 i MUSES 8820, które oferują realistyczną tonację oraz szeroki zakres dźwięku.

Zarówno Essence STX II, jak i STX II 7.1 posiadają przełączane gniazda wzmacniaczy oraz są wyposażone w zestawy z trzema dodatkowymi wzmacniaczami operacyjnymi – dwoma Texas Instruments LME49720 oraz jednym MUSES 8820. Pozwalają one na tworzenie różnych kombinacji barw i tonów dźwięku. Do zestawu dołączony jest zacisk, który ułatwia wyciąganie wzmacniaczy operacyjnych.

Prawdziwy 7.1-kanałowy, łatwy w konfiguracji dźwięk przestrzenny

Do Essence STX II 7.1 dołączona została płyta-córka. Dostarcza ona 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny ze współczynnikiem SNR rzędu 120dB. Płytę w łatwy sposób można umieścić obok karty Essence STX II 7.1, co oznacza, że instalacja jest niezwykle prosta.

Każdy kanał może zostać skonfigurowany za pomocą dziewięciu gniazd wzmacniaczy operacyjnych. Daje to użytkownikom pełną wolność w tworzeniu środowiska dźwiękowego dostosowanego do ich potrzeb i preferencji.

Nieskazitelna jakość dźwięku – tajemnica tkwi w szczegółach

Inżynierowie z firmy ASUS zajmujący się rozwiązaniami dźwiękowymi analizują i testują wiele możliwości w procesie projektowania produktu. Przywiązują ogromną wagę do szczegółów, co widać wyraźnie w przypadku kart Essence STX II i STX II 7.1.

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy obsługuje impedancję do 600ohm, dzięki czemu miłośnicy wysokiej jakości dźwięku mogą podłączyć do niego swoje najlepsze słuchawki. Nowe karty zostały również wyposażone w dodatkowe kontrolery opracowane z myślą o bardzo czułych słuchawkach IEM. Dzięki temu muzycy i puryści dźwiękowi, jak również zwykli słuchacze mogą korzystać z idealnie dopasowanych do uszu słuchawek, które przekazują dźwięk bezpośrednio do ucha, izolując hałas i zapewniając czyste brzmienie dźwięku.

Obie karty posiadają pakiet oprogramowania, w którego skład wchodzi pełna wersja Dolby® Home Theater – zaawansowanego rozwiązania, które zmienia komputer w dedykowany zestaw kina domowego z doskonałym dźwiękiem przestrzennym.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj