ASUS ROG STRIX FUSION 500

ASUS ROG STRIX FUSION 500

Zestaw słuchawkowy ROG Strix Fusion 500 już dostępny w sprzedaży w Polsce

Pierwszy gamingowy zestaw słuchawkowy z synchronizacją oświetlenia RGB  „od słuchawek do słuchawek”, przetwornikiem cyfrowo-analogowym ESS DAC  i wzmacniaczem, a także dostosowanym dźwiękiem przestrzennym 7.1.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

  • ROG Strix Fusion 500 to pierwszy gamingowy zestaw słuchawkowy wyposażony w oświetlenie RGB, które można zsynchronizować z innymi headsetami za pomocą aplikacji mobilnej Aura Headset
  • Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) ESS 9018 o jakości hi-fi, wraz ze wzmacniaczem ESS Sabre 9601K zapewniają bogaty w detale i realistyczny dźwięk o ogromnej dynamice i głębokich basach.
  • Dostosowany 7.1-kanałowy wirtualny dźwięk przestrzenny opracowany we współpracy z Bongiovi Acoustics, gwarantuje wciągające i nieporównywalne z niczym innym wrażenia gamingowe
  • Intuicyjne sterowanie dotykowe umożliwia natychmiastowe dostosowanie głośności i innych ustawień dźwiękowych

 ASUS Republic of Gamers (ROG) prezentuje Strix Fusion 500, zestaw słuchawkowy dla graczy z najnowszej serii ROG Strix Fusion, który zapewnia wiodący w branży komplet funkcji oraz najwyższą wydajność dźwięku, aby wnieść wrażenia gamingowe na całkiem nowy poziom. ROG Strix Fusion 500  to pierwszy zestaw wyposażony w spersonalizowane oświetlenie RGB, które można zsynchronizować z innymi headsetami, dzięki czemu gracze mają możliwość zaprezentowania na turniejach swojego wyjątkowego stylu i ducha walki.

Strix Fusion 500 posiada zintegrowany przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) ESS oraz wzmacniacz. Jest również wyposażony w 50-milimetrowe przetworniki Asus Essence oraz ekskluzywne, szczelne komory dźwiękowe, dla dostarczania niesamowitego dźwięku w jakości hi-fi z głębokimi i dynamicznymi basami. Zestaw wyposażono w dostosowany 7.1-kanałowy wirtualny dźwięk przestrzenny, opracowany we współpracy z Bongiovi Acoustics i zoptymalizowany pod kątem gier FPS, takich jak np. PUBG i Overwatch, co zapewni graczom lepszą orientację na arenie rozgrywki. Intuicyjne sterowanie dotykowe umożliwia graczom natychmiastowe dostosowanie głośności i innych ustawień dźwiękowych.

Synchronizacja oświetlenia „od słuchawek do słuchawek”

ROG Strix Fusion 500 jest wyposażony w oświetlenie Aura RGB, które pozwala graczom wybierać pośród ponad 16,8 miliona kombinacji kolorów i trzech presetów z efektami świetlnymi – stałego koloru (static), pulsowania (breathing) oraz cyklicznej zmiany (color cycle) – za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji mobilnej Aura Headset. Korzystając z oprogramowania Aura PC użytkownicy mają do dyspozycji szereg dodatkowych efektów świetlnych, zmieniających się w rytmie aktualnie odtwarzanej muzyki. Synchronizacja oświetlenia RGB na zasadzie „od słuchawek do słuchawek” umożliwia zespołom rozbłyśnięcie w kolorach swojej ekipy i z zastosowaniem własnych efektów świetlnych. W aplikacji Aura Headset gracze mogą wybrać i dostosować oświetlenie, jak również łatwo zsynchronizować je z zestawami słuchawkowymi swoich kolegów za pomocą tylko jednego stuknięcia.

ROG Strix Fusion 500 korzysta również z technologii Aura Sync, dzięki której można zsynchronizować oświetlenie z innymi kompatybilnymi produktami ROG, tworząc naprawdę oszałamiające efekty świetlne.

Najwyższa jakość dźwięku

ROG Strix Fusion 500 został zaprojektowany dla zapewnienia najbardziej realistycznego i wciągającego dźwięku podczas rozgrywki. Jest on wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) ESS 9018 przetwarzający sygnał audio w jakości hi-fi o parametrach 24 bity / 96 kHz, wzmacniacz ESS Sabre 9601K, 50-milimetrowe przetworniki Asus Essence klasy premium, a także szczelne komory dźwiękowe. Wszystko to umożliwia dostarczanie bogatego w detale i bardzo realistycznego dźwięku, o ogromnej dynamice i głębokich basach.

ROG Strix Fusion 500 zapewnia również całkiem nowy poziom wciągających wrażeń podczas  gry, oferując 7.1-kanałowy wirtualny dźwięk przestrzenny, oparty na własnym algorytmie opracowanym  w ścisłej współpracy z firmą Bongiovi Acoustics. Wirtualny dźwięk przestrzenny został dostrojony pod kątem gier typu FPS, takich jak np. PUBG i Overwatch, aby zapewnić miłośnikom tych popularnych zoptymalizowane wrażenia dźwiękowe i lepszą orientację w otoczeniu podczas rozgrywki. Odgłosy kroków i inne dźwięki, stają się bardziej wyraźne i łatwo można określić kierunek ich pochodzenia,  co ułatwia znalezienie przeciwnika i zapewnia przewagę nad konkurentami w grze.

Wygodne sterowanie i bezkompromisowy poziom komfortu

W lewej poduszce usznej ROG Strix Fusion 500 zintegrowano duży panel dotykowy, który umożliwia natychmiastowy dostęp do sterowania głośnością i innymi funkcjami audio. Dzięki temu gracze mogą łatwo dokonać zmian ustawień bez utraty kontroli nad rozgrywką.

ROG Hybrid jest wyposażony w poduszki uszne ROG Hybrid, które łączą miękką, izolującą dźwięki skórę proteinową z przepuszczającą powietrze tkaniną siateczkową, dla zapewnienia maksymalnego poziomu komfortu bez kompromisów w zakresie jakości dźwięku. Jednokierunkowy mikrofon cyfrowy typu boom wykorzystuje zoptymalizowany algorytm przetwarzania dźwięku, dla umożliwienia niesamowitego poziomu czystości głosu podczas komunikacji, jakiego tradycyjne mikrofony analogowe nie są w stanie osiągnąć. Mikrofon boom jest elastyczny, dzięki czemu gracze mogą idealnie dostosować jego pozycję. Kiedy mikrofon nie jest wykorzystywany, można go schować do wbudowanego schowka i zostanie wtedy automatycznie wyciszony.

 

DOSTĘPNOŚĆ I CENY

ASUS ROG Strix Fusion 500 jest już dostępny w sprzedaży w Polsce, w sugerowanej cenie detalicznej 749 zł.

SPECYFIKACJE[1]
Zestaw słuchawkowy
Złącze USB 2.0

Kompatybilny z PC, Mac, PlayStation 4

Rozmiar membrany głośnika 50 mm
Materiał wykonania membrany Magnes neodymowy
Impedancja 32 Ohm
Pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz
Poduszki uszne ROG Hybrid

100% skóra proteinowa

Waga 360 g
Kabel 2 metry

izolowany

Efekty świetlne Stały kolor (Static)

Pulsowanie (Breathing)

Cykliczna zmiana kolorów (Color cycle)

Muzyka (Music, tylko na PC)

7.1-Kanałowy wirtualny dźwięk przestrzenny Opracowany we współpracy z Bongiovi Acoustics

zintegrowany, z dedykowanym przyciskiem

 
Mikrofon
Typ Cyfrowy

Z wbudowanym schowkiem

Typ mikrofonu Jednokierunkowy
Pasmo przenoszenia 50 Hz – 10K Hz
Czułość -39 ± 3 dB

###

O marce ROG

Republic of Gamers (ROG) to submarka firmy ASUS, która z poświęceniem tworzy najlepsze na świecie sprzęty i oprogramowanie gamingowe. Założony w 2006 roku zespół ROG oferuje pełną gamę nowatorskich produktów, cenionych za świetną wydajność i jakość, w tym: płyty główne, karty graficzne, laptopy, komputery stacjonarne, monitory, sprzęt audio, routery, a także inne urządzenia peryferyjne. ROG uczestniczy i sponsoruje największe międzynarodowe wydarzenia gamingowe. Sprzęt ROG był wykorzystywany do ustanowienia setek rekordów w podkręcaniu i stale jest ulubioną marką graczy i entuzjastów na całym świecie.

[1] Specyfikacje, treść oraz dostępność produktów mogą zostać zmienione bez wcześniejszego powiadomienia i różnić się w zależności od kraju. Rzeczywiste osiągi mogą być zróżnicowane w zależności od aplikacji, obciążenia systemu, środowiska pracy i innych czynników. Pełne specyfikacje są dostępne na stronie http://www.asus.com

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj