ASUS STRIX

ASUS STRIX

Nowe karty dźwiękowe dla graczy z serii ASUS Strix

Najnowsze gry są dopracowane w każdym calu, a sprzęt, który dostarcza wysokiej jakości obraz i brzmienie, pozwala całkowicie zanurzyć się w akcji. Karty dźwiękowe ASUS są docenianie przez graczy za wierne odtwarzanie i intuicyjne funkcje. Teraz do oferty wkraczają trzy nowe modele: Strix Raid DLX, Strix Raid Pro i Strix Soar. Zapewniają m.in. 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny i wyposażone zostały w technologię redukcji hałasu Perfect Voice, aplikację Sonic Studio do regulacji ustawień oraz Sonic Radar, do namierzania przeciwników.

Strix Raid DLX to wysokiej klasy karta dźwiękowa wykonana z najlepszych podzespołów, dzięki czemu zapewnia graczom niezrównane brzmienie. Wyposażono ją w DAC ESS SABRE9016 — 32- lub 24-bitowy przetwornik o najwyższej wydajności, który zapewnia bogaty, głęboki i czysty dźwięk oraz stosunek sygnału do szumu (SNR) na poziomie 124dB. Z kolei modele Strix Raid Pro i Strix Soar, otrzymały przetwornik DAC ESS SABRE9006A, ze współczynnikiem SNR na poziomie 116dB. Regulatory typu LDO (Low-dropout) i kondensatory klasy Hi-Fi Nichicon FineGold, Nichicon Muse i WIMA przekładają się na zoptymalizowane zasilanie.

Karty dźwiękowe Strix Raid DLX, Strix Raid Pro i Strix Soar posiadają wbudowany wzmacniacz słuchawkowy o poziomie impedancji 600 omów, dzięki czemu zapewniają czysty i szczegółowy dźwięk o głębokim basie.

Regulacja dźwięku podczas rozgrywki z trybem Raid

Tryb Strix Raid dostępny jest w modelach Strix Raid DLX i Strix Raid Pro. Pozwala na zapisanie swoich ulubionych ustawień dźwięku, tak by były one szybko dostępne i uruchamiane za pomocą dedykowanego przycisku Raid umieszczonego na dołączonym do zestawu panelu kontrolnym. Posiada on wygodne pokrętło, które ułatwia dostosowanie poziomu głośności i intensywności trybu Raid, a także możliwość przełączania pomiędzy słuchawkami i głośnikami.

Prosta konfiguracja z Sonic Studio

Karty dźwiękowe Strix Raid DLX, Strix Raid Pro i Strix Soar zostały wyposażone w zaprojektowaną przez firmę ASUS aplikację Sonic Studio. Rozwiązanie to ułatwia kontrolę i regulację ustawień. Intuicyjny interfejs zbiera i porządkuje różnego rodzaju funkcje. Jest nie tylko łatwy w użytkowaniu, ale oferuje duży potencjał. W przeciwieństwie do zwyczajnych narzędzi audio z wieloekranowymi interfejsami, Sonic Studio posiada jednolity widok na wszystkie ważne ustawienia. Przekłada się to na łatwą kontrolę i szybką reakcję.
Interfejs Sonic Studio grupuje główne kontrolery ustawień w oparciu o ich funkcje, dzięki czemu łatwo je odnaleźć. Grupa Audio Enhancement zawiera korektor, który wzmacnia konkretne częstotliwości, Bass Boost wzmocnia bas, Voice Clarity uwypukla mowę, by była wyraźnie słyszalna w grach i filmach, a Compressor pozwala na regulację brzmienia. Z kolei Tuning skierowana jest do użytkownikom zestawów słuchawkowych i wprowadza wirtualny dźwięk przestrzenny, a także umożliwia konfigurację efektu przestrzenności, wykorzystując wirtualną korektę umiejscowienia głośników i rozproszenie dźwięku. Mic Tuning zawiera narzędzia służące do konfiguracji mikrofonu i funkcji Perfect Voice. Została zaprojektowana pod kątem wieloosobowej gry. Redukuje odgłosy otoczenia, takie jak kliknięcia myszy, stukot klawiatury czy szum rozmowy, zapewniając tym samym czystość i klarowność komunikacji w rozgrywce.

Elementem Sonic Studio jest także rozwiązanie Sonic Radar Pro, które precyzyjnie lokalizuje odgłosy w grze, takie jak kroki czy strzały i wyświetla je na specjalnej nakładce na ekranie monitora. Ułatwia graczom zlokalizowanie wrogów i zyskanie przewagi w grach typu FPS.

GŁÓWNE ZALETY
• Strix Raid DLX, Strix Raid Pro i Strix Soar to karty dźwiękowe dla graczy, które oferują dźwięk w jakości 192kHz/24-bit i 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny
• Strix Raid DLX i Strix Raid Pro posiadają tryb Raid i panel kontrolny, które umożliwiają natychmiastowe wprowadzanie zmian ustawień w trakcie rozgrywki
• Oprogramowanie Sonic Studio oferuje graczom szeroki wachlarz możliwości wykorzystania funkcji dźwiękowych kart Strix Raid DLX, Strix Raid Pro i Strix Soar w prosty sposób

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Karty dźwiękowe ASUS Strix Raid DLX, Strix Raid Pro, i Strix Soar 7.1 będą dostępne w Polsce pod koniec października 2015 r.
Sugerowane ceny:
• Strix Raid DLX – 829 zł brutto
• Strix Raid Pro – 579 zł brutto
• Strix Soar 7.1 – 369 zł brutto

Kategorie: AUDIO-VIDEO, NOWOŚCI

Skomentuj