ASUS SZCZODRY III

ASUS SZCZODRY III
ASUS Essence III z darmowym programem JRiver Media Center, który jako jeden z nielicznych pozwala na źródłowe odtwarzanie DSD. Szczegóły - w informacji prasowej

Do przetworników cyfrowo-analogowych Essence III firma ASUS bezpłatnie dołącza oprogramowanie multimedialne JRiver Media Center, służące do odtwarzania i organizowania kolekcji wszelkiego rodzaju plików. Wraz z zakupem urządzenia nabywca otrzymuje kod promocyjny umożliwiający pobranie i aktywowanie pełnej wersji software’u bez jakichkolwiek limitów czasowych.

Flagowe urządzenie serii ASUS Essence – Essence III – opracowano z myślą o wymagających audiofilach i entuzjastach dobrego dźwięku, którzy preferują korzystanie ze słuchawek. Posiada w pełni zbalansowaną konstrukcję i wykorzystuje technologię Direct Stream Digital (DSD), która oferuje najwyższą jakość odtwarzania. Wbudowany wzmacniacz obsługuje 600-omowe słuchawki z pojedynczą wtyczką 6,3mm lub dwoma wtyczkami mini-XL, zapewniając najwyższą możliwą klarowność sygnału i minimalną ilość zakłóceń.

Wykonane ze złota kryształowe oscylatory (TCCO/TCXO), technologia precyzyjnej regulacji zegara oraz asynchroniczny transfer danych zapewniają brzmienie niezakłócone przez jitter. Stopniowe wzmacniacze, które działają zarówno w słuchawkach, jak i na wyjściu liniowym, umożliwiają bardzo dokładną kontrolę. Oparta na przekaźnikach konstrukcja eliminuje zakłócenia występujące w przypadku tradycyjnych regulatorów głośności, a wyjście liniowe może być obsługiwane zdalnie.

JRiver Media Center to intuicyjna aplikacja multimedialna o dużych możliwościach służąca do odtwarzania i organizowania kolekcji plików dźwiękowych, filmowych, zdjęć i dokumentów. Wykorzystuje doceniane przez audiofilów funkcje, m.in obsługuje protokoły ASIO i Windows Audio Session API (WASAPI), oraz większość formatów dźwiękowych, w tym WAV, AIFF, FLAC, APE, WMA Lossless, Apple Lossless i DSD (z urządzeniami kompatybilnymi z DSD). Intuicyjny interfejs JRiver Media Center ułatwia nawigowanie po kolekcji multimediów, dzięki czemu użytkownik może więcej czasu poświęcić na słuchanie ulubionej muzyki.

Dzięki połączeniu Essence III i JRiver Media Center wielbiciele dobrego brzmienia mogą skonfigurować ASIO i cieszyć się niską latencją oraz wysoką wiernością dźwięku. Essence III posiada wbudowany sterownik ASIO oraz diodę na przednim panelu, która świeci się, kiedy jest on włączony.

JRiver Media Center pozwala na bardzo łatwą konfigurację ASIO, jak również DSD – najnowszej technologii kodowania muzyki, która oferuje 64- lub 128-krotnie wyższą rozdzielczość, niż płyty CD. Essence III natywnie obsługuje kodowanie DSD64 i DSD128 z nośnika USB, a więc z nowym oprogramowaniem użytkownicy Essence III będą bez problemu odtwarzać pliki DSD i słuchać na najwyższym poziomie muzyki zapisanej cyfrowo.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj