ATC C1 SUB Mk2

ATC C1 SUB Mk2
ATC PRZEDSTAWIA NOWY AKTYWNY SUBWOOFER C1 Sub Mk2 (8890 zł)

Neutralny dźwiękowo, nowy projekt subwoofera C1 Mk2 dostarczy najgłębszego i najczystszego basu w swojej klasie. Ceniona na całym świecie firma ATC prezentuje nową wersję aktywnego subwoofera C1 Sub Mk2.

Subwoofer C1 Sub Mk2 powstał aby uzupełnić ofertę kolumn z serii Entry i HTS. Zaprojektowano go z myślą zarówno o muzyce, jak i o filmie, co stawia wysokie wymagania dotyczące szybkości basu i jego niskiego zejścia.

Siła tego subwoofera leży w jego głośniku subniskotonowym 12” (314 mm) produkowanym ręcznie przez ATC. Jest to konstrukcja wyróżniająca się potężnym napędem magnetycznym, 3” cewką nawijaną płaskim drutem i dużym wychyłem liniowym, które pozwalają na poruszenie dużą masą powietrza z minimalnymi zniekształceniami. Napędzany jest przez 200-watowy wzmacniacz mocy w klasie A/B na tranzystorach MOSFET w układzie wspólnego źródła z nową, powiększoną sekcją zasilacza. Takie połączenie pozwala C1 Sub Mk2 na osiągnięcie bardzo niskiego basu 25 Hz (-6 dB) z zachowaniem najwyższej jakości dźwięku.

Wejściowy filtr dolnoprzepustowy został kompletnie przeprojektowany, tak aby uzyskać jak najlepsze połączenie z kolumnami ATC, jak i innych producentów. Jak inne głośniki serii Entry C1 Sub Mk2 jest konstrukcją zamkniętą.

Konfiguracja subwoofera opiera się na regulacji głośności; płynnie regulowany filtr dolnoprzepustowy oraz płynną regulację fazy z przełącznikiem polaryzacji. Umożliwiają one dostrojenie subwoofera nie tylko do towarzyszących kolumn, ale również do akustyki pomieszczenia w którym się on znalazł. C1 Sub Mk2 może zostać podłączony na dwa sposoby: poprzez wejścia wysokopoziomowe z zacisków głośnikowych wzmacniacza lub przez wejście stereo RCA niskiego poziomu. Ma on również zsumowane, monofoniczne wyjście RCA, które pozwala na łączenie kilku subwooferów w jeden system.

ATC rekomenduje jeden subwoofer C1 Sub Mk2 do kolumn SCM19 i HTS11 i mniejszych, oraz dwa do modeli SCM40 lub HTS40. Dostępny jest szereg wykończeń obudowy: wiśnia, czarny jesion, czarna satyna, biała satyna, które pasują doskonale do wykończeń kolumn ATC i nie tylko.

Subwoofer C1 Sub Mk2 zbudowano z typową dla ATC dbałością o szczegóły, co owocuje nie tylko doskonałym dźwiękiem, ale również trwałością potwierdzoną przez standardową dla tego producenta gwarancję na 6 lat.

 • Specyfikacja subwoofera C1 Sub Mk2:
  Głośnik niskotonowy: 12” / 314 mm
  Dolna częstotliwość graniczna (-6dB): 25 Hz
  Maksymalne natężenie dźwięku: 103 dB
  Moc wyjściowa wzmacniacza: 200 W
  Regulacje: wzmocnienie, częstotliwość graniczna filtra dolnoprzepustowego, polaryzacja, faza
  Wejścia: wejście wysokopoziomowe stereo, wejście niskopoziomowe stereo
  Wyjścia: zsumowane wyjście monofoniczne RCA
  Wymiary (WxSxG, wliczając złącza i radiator): 450 x 360 x 400 mm
  Waga: 26.2 kg

Dostępność: grudzień 2019

Cenę subwoofera ustalono na: 8890 zł

Kategorie: NOWOŚCI
Tags: ATC, subwoofer

Skomentuj