ATC CD2 & SIA2-100

ATC CD2 & SIA2-100
ATC LOUDSPEAKER TECHNOLOGY PRZEDSTAWIA ODTWARZACZ CD I WZMACNIACZ ZINTEGROWANY  Z DAC (7990 zł za CD2 oraz 13 290 zł za SIA2-100)

Firma  ATC prezentuje dwa nowe komponenty. Odtwarzacz CD CD2 i stereofoniczny wzmacniacz SIA2-100 zostały zaprojektowane jako partner dla mniejszych głośników pasywnych tego producenta. Urządzenia oczywiście sprawdzą się również doskonale z kolumnami innych marek.

Zdaniem ATC format CD ciągle ma przed sobą przyszłość. Melomani polegają coraz bardziej na plikach muzycznych i serwisach strumieniowych, lecz wielu z nich nadal posiada duże kolekcje płyt CD. ATC postanowiło zbudować samodzielny odtwarzacz CD, zamiast integrować go we wzmacniaczu SIA2-100, żeby można było uzyskać maksimum brzmienia z tego medium.

Odtwarzacz CD ATC CD2 wypuszcza sygnał liniowy audio poprzez gniazda RCA oraz w pełni zbalansowane gniazda XLR. Wyjścia cyfrowe S/PDIF dostępne są w formie wyjścia współosiowego Coax i optycznego Toslink. Odtwarzacz posiada 5 przycisków sterujących, których funkcje są zdublowane na pilocie zdalnego sterowania.

Wzmacniacz zintegrowany z przetwornikiem C/A SIA2-100 zaprojektowano do współpracy z CD2. Jest on uniwersalnym rozwiązaniem integrującym przetwornik C/A wraz z przedwzmacniaczem i końcówką mocy 2 x 100 W (przy 8 Ω). We wzmacniaczu dostępne są dwa stereofoniczne wejścia RCA, stereofoniczne gniazdo jack 3,5 mm na panelu przednim oraz wejścia cyfrowe: USB typu B, Coax RCA i Toslink. Wyjścia audio to pojedyncze zaciski akceptujące goły przewód, widełki lub wtyki bananowe, wyjście liniowe stereo i wyjście słuchawkowe 6,3 mm na przednim panelu.

Aktywne wejście wybiera się przy pomocy przycisku na froncie wzmacniacza, a głośność reguluje się precyzyjnym potencjometrem ALPS. Wszystkie funkcje SIA2-100 można obsługuje pilot zdalnego sterowania.

Zarówno CD2, jak i SIA2-100 zabudowano w sztywnych, ciężkich, wytłumionych obudowach z precyzyjnie wyciętymi frontami z 12 mm aluminium. Fronty wybarwione są na srebrno-tytanowy kolor charakteryzujący inne produkty ATC.

SZCZEGÓŁY BUDOWY

Zamiast komputerowych, albo szczelinowych napędów płyt odtwarzacz CD2 wykorzystuje wysokiej jakości napęd CD TEAC 5020A-AT, który bez problem spełnił rygorystyczne wymagania i  testy ATC. Układ przetwornika C/A pochodzi od AKM i współpracuje z układem wyjściowym składającym się z filtra cyfrowego i zaprojektowanego przez ATC niskoszumnego filtru analogowego typu multiple feedback. Tor analogowy w CD2 wykorzystuje 4 stopnie wzmocnienia, każdy złożony z 11 elementów dyskretnych, żeby dostarczyć w pełni symetryczny sygnał wyjściowy lewego i prawego kanału. Stopnie wyjściowe pracują z parami tranzystorów w układzie Sziklai, spolaryzowanych w klasie A. Oba fazy sygnału wyjściowego są przetwarzane równolegle, żeby zapewnić maksymalną symetrię sygnału wyjściowego audio.

Bardzo duży nacisk położono na minimalizację zniekształceń i szumów w całym układzie. ATC preferuje rozbudowany system zasilania z lokalnymi stabilizatorami i odsprzęganiem, co w praktyce oznacza 9 indywidualnie kalibrowanych sekcji zasilania w całym urządzeniu. Cyfrowe wyjście coax wykorzystuje wysokiej jakości transformator  izolujący, który zapobiega powstawaniu pętli mas i przydźwięków. Wszystkie ścieżki na płytkach PCB zoptymalizowano w celu ich maksymalnego skrócenia. Ekranowanie i  prowadzenie mas wewnątrz urządzenia przeprowadzono z najwyższą dbałością.

Równie rygorystyczne środki zostały zaaplikowane przy redukowaniu szumu i zniekształceń we wzmacniaczu zintegrowanym SIA2-100. Końcówka mocy wykorzystuje technologie opracowywane dla wzmacniaczy ATC na przestrzeni ostatnich 30 lat . Bardzo niskie zniekształcenia i szerokie pasmo przenoszenia to zasługa zastosowania lateralnych tranzystorów MOSFET w układzie wspólnego źródła. Wbudowany został limiter wartości szczytowej który zabezpiecza kolumny przed ewentualnym przesterowaniem. Oddzielne zasilanie dla sekcji mocy i przedwzmacniacza redukuje intermodulacje i przesłuchy.

Rozbudowany projekt układów analogowego SIA2-100, wraz z użyciem wielu lokalnych stabilizatorów zasilania pozwala na uzyskanie optymalnych warunków dla wbudowanego DAC firmy AKM. Wejście USB obsługuje sygnały PCM od 44,1 do 384 kHz o długości słowa do 32 bit, oraz DSD256.  Wszystkie wejścia analogowe i cyfrowe osiągają zniekształcenia poniżej 0,001%.

SIA2-100 zawiera wzmacniacz słuchawkowy i dodatkowe wejście 3,5 mm z wyższą czułością przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Oba obwody zaprojektowano z myślą o najmniejszych zniekształceniach i szumach. Wzmacniacz słuchawkowy spolaryzowano w klasie A i przygotowano do współpracy ze słuchawkami 32 – 600 Ohm.

SIA2-100 Integrated – Podstawowe cechy

Urzadzenie o kompktowych rozmiarach (2/3 standardowej szerokości) oferujące wysoką moc wyjściową oraz doskonałą szczegółowość, ten wzmacniacz zintegorwany z wbudowanym przetwornikiem C/A jest idealny do wysterowania małych i średniej wielkości głośników pasywnych ATC jak również wielu konsturkcji innych producentów. Powściągliwe wzornictwo pozwala łatwiej dopasować wzmacniacz do partnerujących urządzeń, a mały rozmiar sprawia że urządzenie nie zajmuje dużo przestrzeni.

  • 2 x wejście liniowe.
  • 3 x wejścia cyfrowe: USB, Coaxial, TOSLINK.
  • Wysokiej klasy DAC AKM 32-bit.
  • Wejście USB wspiera częstotliwości próbkowania do 384kHz PCM oraz natywnie DSD256.*
  • Dyskretny stopień wyjściowy MOSFET ATC o mocy ciągłej 100W/kanał.
  • Wzmacniacz słuchawkowy w pracujący w klasie A z dyskretnym stopniem wyjściowym.
  • Ręcznie wykonany w Anglii.
  • 6 lat gwarancji

*DSD256 jest wspierane wyłącznie z komputerami PC (w przypadku komputerów Mac maksymalne próbkowanie to DSD128 ).

CD2 – Podstawowe cechy

Ten wysokiej klasy odtwarzacz CD o kompaktowych rozmiarach został zaprojektowany aby zaoferować wyjątkową jakość I kompatybilność z szeroką gamą urządzeń zarówno od ATC jak i innych producentów. Stylistyka doskonale współgra z dowolnym urządzeniem ATC, jednak jego niewielki rozmiar (2/3 standardowej szerokości) sprawa że jest to idealny partner dla równie kompaktowego wzmacniacza SIA2-100.

Wysokiej jakości transport CD TEAC.

Wysokiej klasy DAC AKM 32-bit.

Cyfrowe wyjścia Coaxial oraz TOSLINK.

Zbalansowane wyjścia XLR oraz niezbalansowane RCA.

Dyskretne bufory wyjściowe ATC w klasie A.

Ręcznie wykonany w Anglii.

6 lat gwarancji.**

** 2 lata na mechanism CD.

Dostępność: kwiecień 2019

Ceny nowych urządzeń : 7990 zł za CD2 oraz 13290 zł za SIA2-100

Kategorie: NOWOŚCI
Tags: ATC, CD, DAC

Skomentuj