AUDEZE LCD2 CLASSIC

AUDEZE LCD2 CLASSIC
Audeze wprowadza do sprzedaży najnowsze słuchawki planarne LCD2 Classic (2999 zł).

Od debiutu w 2009 r. słuchawki LCD-2 zyskały sporą rzeszę słuchaczy, którym teraz firma proponuje zmodyfikowaną wersję Classic.

Dźwięk słuchawek tej edycji jest delikatnie ocieplony, przestrzenny, z naturalną sceną oraz mocnym basem.

W porównaniu z pierwowzorem LCD2 Classic mają nieco odmienną stylistykę. W miejsce drewnianych wieńców producent zastosował specjalne nylonowe pierścienie z krystalicznymi wtrąceniami. Drugą istotną zmianą jest lekki, stalowy pałąk nagłowny i umieszczony pod nim szeroki pas, którego zadaniem jest optymalne rozłożenie ciężaru słuchawek na głowie, a tym samym zapewnienie maksymalnej wygody użytkowania. Listę modyfikacji uzupełniają nowe złącza audio.

LCD2 Classic, podobnie jak LCD-2, są otwartymi słuchawkami wokółusznymi wyposażonymi w planarne przetworniki magnetyczne. Głośniki te w porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami gwarantują lepszą dynamikę i bardzo szerokie pasmo przenoszenia, które w najnowszej konstrukcji Audeze obejmuje zakres od 10 Hz do 50 kHz.

Planarne przetworniki LCD2 Classic wykorzystują ultracienkie membrany, które wprawiane są w ruch przez neodymowe magnesy N50, umieszczone po obu stronach membran. Dzięki tej technice LCD2 Classic mogą pochwalić się maksymalną wartością SPL na poziomie przekraczającym 130 dB. Impedancja słuchawek mieści się pomiędzy bardzo niskimi i wysokimi wartościami i wynosi 70 Ω.

Słuchawki Audeze LCD2 Classic kosztują 2999 zł.

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj