Audio Physic Cardeas

Audio Physic Cardeas
Firma Audio Physic wprowadza do swojej oferty nowa wersje modelu Cardeas.

Nowy Cardeas zawiera liczne innowacje i unowocześnienia, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Zestaw nowatorskich przetworników dosłownie uwalnia muzykę i to właśnie nazywa się Audio Physic PowerTrain™.

Aby przy nieskrępowanej swobodzie brzmienia, wszystkie, najsubtelniejsze nawet szczegóły były słyszalne, trzeba było zagłębić się w możliwościach technologii. Jak zawsze w przypadku Audio Physic, firma nie szukała cech użytkowych i parametrów technicznych, a raczej ostatecznego brzmienia.

Rozwiązania techniczne:

Obudowa multi-sandwichowa i o strukturze plastra miodu

Cardeas to głośnik czterodrożny wykorzystujący nową konstrukcję przegrody typu multi-sandwich. Obudowa, z asymetrycznie umieszczonymi przetwornikami, pokryta jest kompozytem szklano-elastomerowym, co nadaje jej niezwykłej sztywności i solidnego tłumienia. Warstwa wewnętrzna i wzmocnienia wykonane są z zaawansowanych technologicznie paneli typu plaster miodu. Dźwięk pochodzący od tylnej strony membran, jest więc praktycznie całkowicie wygaszony.

Głośnik wysokotonowy HHCT III+

Cardeas posiada wydzieloną komorę dla głośnika wysokotonowego, która zapewnia zwrotnicy i nowemu przetwornikowi HHCT III+, niemal doskonałe oddzielenie od obudowy.

Głośnik średniotonowy HHCM SL oraz głośniki niskośredniotonowe / niskotonowe z Double Surround

Nowy przetwornik średniotonowy Audio Physic HHCM SL pracuje bez centrującego membranę dolnego zawieszenia. Również przetworniki niskotonowe i niskośredniotonowe Audio Physic Double Surround pracują bez konwencjonalnego dolnego zawieszenia. Dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membran niemal nie istnieje, przetworniki te uzyskują niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość.

Poprawione zostały styki głośnika wysokotonowego i średniotonowego i wyposażyliśmy je w złącza WBT Plasma Protect. Nawet firmowa technologia VCT (Vibration Control Terminal ) została zmieniona: teraz zawiera ulepszone zaciski WBT nextgen™, a także nowo opracowane kondensatory, które dla uzyskania niższej impedancji wyposażone są w bieguny ze spienionej miedzi.

Z przetwornikami pozbawionymi dolnego zawieszenia, nowy Audio Physic PowerTrain ™ generuje energię kinetyczną tak efektywnie jak nigdy wcześniej, tworząc muzykę w sposób niezwykle dynamiczny.

Parametry techniczne:

Wysokość                                                       128 cm / 50.4″

Szerokość                                                       25 cm / 9.5″

Głębokość                                                       43 cm / 16.9″

Waga                                                              63 kg

Rekomendowana moc wzmacniacza                 40 – 350 W

Impedancja                                                     4 Ohm

Pasmo przenoszenia                                        25 Hz – 40kHz

Czułość                                                           89 dB

Wysokotonowy                                                 HHCT III+ 39mm / 1.5″

Średniotonowy                                                 HHCM SL 150 mm / 5.9″

Niskośredniotonowy                                         2 x 180 mm / 7″ Double Surround

Niskotonowy                                                    2 x 280 mm / 11″ Double Surround Woofer

Akcesoria                                                        VCF V Magnetic plus Speaker Set; maskownica szklana i materiałowa (czarna)

Kategorie: NOWOŚCI

Skomentuj